Smrt ve tmě (2016)

Horor, hm aha... Leda tak v tom, co ty zmetci všechno zvládli přežít. Jako thriller to ale funguje dobře, napětí je tam dostatečný a hra na kočku a myš lehce připomněla nedostižnýho Collectora. Bohužel ne až tolik, abych u filmu nedejchal (kterej pitomec zase vymyslel takhle dementní českej název?). A pokud bych fandil těm čorkařskejm děckám, možná by bylo o hvězdu víc.

Cure (1997)

Natočený je to naprosto skvěle. Ten konec mi to přemejšlení ale vůbec neulehčil, takže mám na chvíli o zábavu postaráno.

Kosmo (2016) (seriál)

Šnajdr s Repelentem by měli za tohle dostat Zlatý kuře a výjimku z EET... pár frků je naprosto geniálních (raketa ze Škodovky nebo výtah z Transporty), ale jinak to trpí nevyvážeností. Na český poměry ale pořád hodně vysoko. A zklamal mě dost nevýraznej Jakub Žáček, od toho jsem čekal víc.

Jason Bourne (2016)

Kdyby to nebylo o Bournovi, tak by to byl super akčňák. Jenže ono to něm je a nejčastější slovo, které se mi vkrádalo do mysli při titulcích bylo - zbytečné. A těch děr tu tentokrát bylo jak na českých silnicích po zimě.

The Grand Tour (2016) (pořad)

Zcela výjimečně hodnotím už po prvním díle, i když to obvykle nesnáším. Ale tady je jasný, že to horší dost pravděpodobně nebude. Svatá trojice opět v nejlepší formě a já se tlemil skoro celou dobu. Čekal jsem tedy větší kopanec do BBC, ale byl důstojný. Až by při úvodu skoro slza radosti ukápla. And on that bombshell, back to the tent :-) P.S. já chci StOga!!!

Zmizení (2013)

U Villeneuva jedu v jeho tvorbě pozpátku. Potvrdil mi, že pod svou taktovkou umí skvěle vybudovat atmosféru. Trochu mě vyděsily ty 2 a půl hodiny, protože jsem už v půlce trochu mžoural, ale byl jsem bezvadně probuzen. Melissa Leo má nějakej patent na svině (jak už párkrát předvedla) a do pracek takový psychopatky bych se dostat nechtěl. Jackman evidentně skvěle zahraje cokoliv a chválit Jaka by bylo nošení vody do rybníka. Fincherovina jak vyšitá, i když se pár nedostatků najde. Závěr se dal čekat, ale stejně překvapil...

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Ten nejprůměrnější průměr... Emily Blunt byla svým chováním na zabití. Ta by v reálu nemohla dělat ani pochůzkáře. Vyváženo skvělým Del Torem. Jo pardon, teď jsem si všiml, že dle jednoho (j)elitního komentáře v topu jsem film nepochopil a napsal jsem hloupý komentář. Tak ať, já si na rádoby experta hrát nepotřebuju.

Příchozí (2016)

Nolane, uč se! Tohle byla lahůdka. Obrazově, ZVUKOVĚ, atmosféricky, prostě celkově. Amy Adams nemám zrovna v oblibě, ale tady byla velmi dobrá. Scény s komunikací s heptapody považuju za jedny z nejlepších za hodně dlouhou dobu. Klidně to mohlo bejt delší, ale aspoň mám důvod si to v budoucnu zopakovat v klidu domova (s rozhodně lepším obrazem, než tím totálně vyblitým, co předvedli v Cinestaru - shame on you!). Takhle má pro mě vypadat inteligentní scifi.

V paprscích slunce (2015)

Vážně se u tohohle dokumentu někdo smál? To si děláte pr... jasně, ukrutná snaha aparátčíků udělat herce z několika "lidí" (to díky režimu i na pohled prostě nejsou) může působit směšně, stejně jako u každé zkoušky scény zvyšovat výnosnost textilky o desítky procent. Ale k smíchu to není ani omylem. Já oceňuju jiný pohled na S. Koreu, protože dokumenty jsou díky důkladné přípravě všechny stejné, tenhle je jiný. Poslední scéna hovoří za vše. Až je mi skoro trapně, že jsem se u toho cpal obědem a nikdo mi neříkal, jak mám sedět nebo jak se chovat...

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Kombinace Eastwooda s Hanksem prostě nemůže dopadnout špatně... jeden z nich vynikající režisér a druhý neméně vynikající herec. Zpracování bez zbytečnýho patosu, je to vlastně hranej dokument pouze o letu 1549. Žádná zbytečná omáčka o tom, jaký měl Sully dětství atd. Potěšila mě věrnost zpracování - dost režisérů by určitě do záběrů fláklo widebody interiér a ani by jim to nepřišlo divný. Mezititulkový scény už byly jen velmi chutnou třešničkou. Hodně vysoký hodnocení zcela po právu.