Uneseni (2002) (seriál)

Nudný, roztahaný, opravdu výborný byly asi 3 díly. To je dost málo... zas jedno zklamání, navíc u mně oblíbenýho tématu.

Deadpool (2016)

No nerad to řikám, ale zdejší hodnocení je opět trochu na steroidech. Nakonec si to ty 4* zaslouží, ale dost velkou váhu na tom maj závěrečný titulky, kde sem se nasmál mnohem víc, než u celýho filmu. Smutný co? Když si odmyslim ty hodně pubertální vtipy (já vim, stárnu...), tak ty narážky na úplně všechno - včetně Reynoldse na sebe samotnýho - nemají chybu. Bohužel jenom na tom se film postavit nedá... Reynolds se ale parádně vyřádil, určitě jeho nejlepší role ever - za což vděčí svýmu ksichtíku :-))) (asi nej hláška z celýho filmu)

Centurion (2010)

Náhodou to bylo v tv a dokoukal sem to. Docela ok, jen sem doufal, že Kurvylenko na konci minimálně naporcujou na plátky.

Babadook (2014)

Jako antikoncepce to může bezvadně fungovat, ale jako horor? No jasně, že ne. Strašidlák je tam v podstatě k ničemu (navíc rozpočtově zhruba na úrovni jedný vejplaty kosmetičky podlahových krytin), větší horor je to, co se vám může narodit :-) Takže jedinej pořádnej klad je bez legrace výbornej hereckej výkon Essie Davis.

Sherlock: Přízračná nevěsta (2016) (TV film)

Spojka mezi sériemi dopadla tak nějak... lehce křečovitě. Zasazení do 19. století bylo fajn oživení, ale tomuto Sherlockovi prostě přítomnost sluší víc. A flashbacky se tam příliš nehodily. Sice "nejslabší" díl, ale pořád slušná kvalita. 4. sérii fofrem sem! Btw. většina lidí tvrdí, že dabing je ok... není. Pusťte si originál a pochopíte.

Most špiónů (2015)

Očekávání asi bylo trošku vyšší, přecejen tohle téma si říkalo o okusování nehtů během poloviny filmu. Víc napětí by filmu slušelo, ale bohužel ho tam moc není. Asi si toho Coeni u Stevena mnoho neprosadili :-) Hanks jako obvykle nepotřebuje komentář. Dialogy skvělý a těch 141 minut uteklo možná až moc rychle. Ale k dokonalosti kus chyběl.

Temné nebe (1996) (seriál)

Zezačátku to vypadalo mnohem líp, než to skončilo... nejdřív parádní tajemno, ale po cca 4. díle to spadne do relativního stereotypu a i když ke konci se to zase rozjede, tak konec stojí úplně za houby. Ale i tak mě to docela bavilo, hlavně kvůli inspiraci skutečnými událostmi, na který byli "navlečeni" mimozemšťani. Kdybych to viděl v době vzniku, střík bych si do trenek, dneska už jsem bohužel starší...

Purpurový vrch (2015)

Guillermo opět nějak zapomněl, co chce vlastně natočit. Začíná "hororem" a končí nějakym prapodivnym mišmašem mezi tragédií a dramatem. Čili rádoby bububu scény úplně zbytečný (ale to už předved v Ďáblově páteři, že horory prostě neumí). Na mě to teda nezafungovalo. Ve zkratce - vypadá to krásně, ale čím víc se blížil konec, cítil sem se jak po dvou litrech čaje od Lucille. A to už si člověk začne všímat věcí, kterejch by neměl. Takže zůstaneme u toho, že Tom s Jessicou zahráli výborně v pěknejch kulisách a na zbytek radši zapomenu. Guillermo je další, kdo nám jde po tvůrčí stránce do pr...yč. Btw. Mia v pár záběrech jakoby Irmě z Mr. Beana z oka vypadla :-)

Temné nebe (2013)

Můžu koukat na sebehustější duchařinu a ani to se mnou nehne. Ale jak je to o mimozemšťanech, tak to je jiná. Celou poslední cca půlhodinu mě místy až nepříjemně mrazilo. Škoda, že první hodina byla solidní nuda a já zvažoval, jestli se vůbec mám koukat dál. Nakonec sem vydržel a vyplatilo se. Miluju totiž scény, kdy se "něco" objeví v záběru a není to podpořený zvukovym efektem o hlasitosti startujícího raketoplánu. Protože téměř všechny horory divákovi napovídají, kdy se leknout, ale spíš toho podpůrnýho kraválu než dění na obrazovce. Dark skies bych nenazval hororem, ale psychárnička je to docela slušná. Dosaďte si místo šedivejch duchy a je to za **. Ale protože cokoliv o mimozemšťanech mam rád, tak zaokroulím výše. EDIT: po druhém shlédnutí zvyšuju na 4*. Nevím, jestli je to tím obdobím sucha, že není na co koukat, ale tohle jsem trochu podcenil.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Abramsi, síla s Tebou fakt byla. Po zkouknutí se na epizody I - III hned dívám jinak. Nejsou to špatný filmy, to v žádnym případě, jenom jsou prostě jiný... a VII má duši původních filmů, takže to nebyly jen planý řeči. Máte-li jen trošku rádi tohle univerzum, mažte do kina, zklamáni nebudete. Subjektivní chybičky by se našly, jako třeba že šéf záporáka byl tak nějak... chabej. Pak scéna, kdy si záporák dovolí něco, co hodně lidí nezkousne (i mě to naštvalo). Ale jinak můžu jen chválit - od vizuálu přes výborný herce (Boyega naštěstí velmi dobrej) až po to celkový fluidum. Já se na vahách mezi Star Wars a Star Trek definitivně překlopil na stranu Síly a Tobě Abramsi blahořečim za to, žes zvládnul obojí na jedničku - klobouček.