Rogue One: Star Wars Story (2016)

Tahle zbytečnost má vyšší hodnocení než mnohými zatracovaná ep.7? Njn, zase jdu proti proudu. Ale tohle byla jedna velká nuda s nálepkou SW. A nuda doslova, protože kromě poslední eye candy půlhodiny sem vážně dost zíval a byl čím dál tím otrávenější. Do toho spousta vyloženě trapnejch scén - týpek se párkrát přeláme vejpůl, ale samozřejmě se zjeví na poslední chvíli a zachrání "hrdince" krk. Nesmrtelnej ninja pouze přesně do doby, než dosáhne "pull the lever" achievementu... Z toho už je mi vážně špatně. Potěšil akorát Vader ve starý dobrý formě, ale tím to hasne. Jak už sem napsal na začátku, úplně zbytečnej film, kterej jel naprosto nalajnovaně. To se chlapci mohli aspoň pokusit trochu o oživení, když už rok před uvedením filmu byl celej děj známej. Ale vykvákli se na to, Edwards se na režisérský stolici taky nijak zvlášť nesnažil, herci až na výjimky zrovna tak. Zklamání a těch 81% fakt nechápu... zlatá ep.7.

Criminal: V hlavě zločince (2016)

Neurazí, nenadchne... trochu vyčnívá jenom Kostěj. Další ze zástupců filmu, na kterej max. během zejtřka zapomenu.

Grimsby (2016)

Ještě nikdy sem během filmu neskákal tak často od odpadu k dokonalosti. I na Cohenovo poměry už je to dost nechutný a trapný, jenže pak do toho přijde totální dokonalost typu: "Nobby, představuju Ti hlavu největšího zločineckýho syndikátu na světě." "Co, ona šéfuje FIFA?" Naštěstí takovejch hlodů je ve filmu dost na to, abych nechal hodnocení takový, jaký je a tou hromadou předpubertálních trapností se nenechal rozhodit. Mark Strong je skvělej jako vždy, ale to by mě zajímalo, co komu proved, že v tomhle hrál... Titul nejrozporuplnějšího filmu za rok 2016 je u mě jasnej.

John Wick (2014)

One man army filmů není nikdy dost. Bohužel to trochu pokazil dost nemastnej neslanej závěr - bitka s Nyqvistem po předchozím nářezu byla prostě slabota. Ale do tý doby paráda, takovejch headshotů sem asi eště nikde neviděl. Keanu se tady docela našel, po tý hromadě sajrajtu natočený v předchozích letech už to vážně chtělo.

Pasažéři (2016)

Jó, kdybyste letěli na Červeném trpaslíku, tak by se nic z tohohle nestalo. Protože Holly by zeslonil určitě něco horšího a mnohem dřív :-) Vypadá to krásně (vesmírný filmy, to je moje), romantická linka ta nejklasičtější možná (čili nůůůdááá), bazén dokonalej a na konci sem se díky svému vrozenému cynismu nasmál jako už dlouho ne. Androidí barman byl takovej ekvivalent Gertyho z Moonu, u toho bych si taky dal panáka. Ale jinak tohle u mě díru do reaktoru neudělalo, stačí jednou.

The Boy (2016)

Tenhle film je stejnej jako Brahms - divnej. Na "horor" jenom opět trapně laciný asi 3 lekačky (samozřejmě podpořený kraválem, jak kdyby ten barák spadnul). Kromě Lauren tam nebylo na co koukat. Dokud se James Wan nenaklonuje, tak se asi kvalitního hororu od někoho jinýho nedočkám...

OA (2016) (seriál)

Zkouknuto ve dvou dnech, ale po posledním díle mám v hlavě ne guláš, ale rovnou kotel guláše. Jenže tentokrát to není zrovna pochvala, protože poslední díl mi přišel tak blbej, až se mi nad tím přemejšlet nechce. Takovej mindfuck za každou cenu, protože do 7. dílu jsem se v pohodě chytal. U scény ve škole nastoupilo jenom wtf a blížil se mi hořkej smích v kombinaci s trapnym znechucením. Škoda, těch 7 dílů mě bavilo (až na těch 5 pohybů, co to sakra bylo? Nějakej pseudošamanskej tanec?), poslední to bohužel krutě zazdil. Nejspíš jsem to nepochopil, ale nedá se svítit. Nepotřebuju polopatický vysvětlení, ale tohle nepobrala ani polovička a ta má v chápání divnejch konců mnohem vyšší úspěšnost...

Morgan (2016)

Další jednohubka, o který za pár dní nebudu vědět. Ale nenudil sem se, to ne. Vypadalo to pěkně, akce i nějaký to napětí ok. Jedno pořekadlo se sem ale moc hezky hodí... Na replikanty, nejlepší androidy ve vesmíru! Ale nikdy jim nevěřte... :-) Jo a člověk / bot, kterej tu řadí filmy do kategorií by se měl restartovat, protože co má tohle společnýho s hororem, to teda netuším.

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Škoda, že ve filmu nebyl víc bububu pasáží, protože ty, co byly, tak neměly chybu. Atmosféra by se dala krájet až do doby, než Brian Cox přišel na to, jaká bit... pardon witch mu leží na stole (bohužel podezřele rychle). Pak už bylo jasný, co se bude dít a konec už se nesl v duchu většiny hororů. Škoda, ale fanoušci žánru by rozhodně minout neměli.

Fear, Inc. (2016)

Vad na kráse bych našel dost, ale mě to docela bavilo. Blbý je, že se dá celej film odhadnout dopředu. Ale je to natočený slušně, takže sem se nechal unášet a čekal, jestli z toho opravdu vyleze to, co sem čekal. Bohužel vylezlo a poslední scéna už mi přišla zbytečně přilepená. Na průměr to u mě dolezlo pouze díky Caitlin, která je fakt roztomilá (oproti tomu Neff byl na odstřel). Asi to nejrozporuplnější, co sem letos viděl.