Andělé a démoni (2009)

Srovnání se Šifrou se přímo nabízí, stačí, že obě Brownovi knihy jsou dějově nalajnovány asi tak různorodě jako jednotlivé díly Kobry 11. Zvlášť začátky jsou u obou knižních předloh jakoby si z oka vypadly. Tomu se chtěl asi Howard vyhnout a proto úvod Andělů a démonů vzal pěkně hopem. A to je, podle mého, největší chyba. Ať je film sebepompéznější a noční Řím potažmo Vatikán obrovsky fascinující, já naprosto postrádal atmosféru příběhu. Doufal jsem v temný konspirační thriller (např. jako první Purpurové řeky), ze kterého budu mít až husí kůži, ale ve výsledku je to spíš zběsilá honička ve stylu Lovců pokladů. Ale abych jen nekydal na film hnůj, tak po vizuální a hudební stránce je to fakt úžasný, když už nic jinýho, tak aspoň kvůli tomu se na to vyplatí podívat..Škoda, v mých očích hodně nevyužitý potenciál. Po bitvě je sice každý generál, ale sedět na režisérské židli někdo zběhlejší v danném žánru (třeba Fincher), možná by ve mě dnes nepřevládalo zklamání.

Milk (2008)

Penn si toho Oscara zaslouží už jenom proto, jak se dokáže cicmat s jiným chlapem. Já bych to rozhodně nedokázal. Určitě to je kvalitní film, ale asi si z něj nebudu pamatovat víc než dokonalého gaye Penna.

Marley a já (2008)

Příjemné překvapení. Čekal jsem bláznivou ptákovinu o psu kazisvětovi, ale opak je pravdou. V první polovině se sice víceméně vše točí okolo lehce nevychovaného psíka, ale postupem času se Marley dostává do ústraní a děj se víc stáčí na ústřední dvojici. Závěr je až přehnaný útok na city, ale to se díky sympatickým hercům a celkově pohodové atmosféře filmu, dá jistě odpustit.

JFK (1991)

Výborné konspirační drama, které sice nic nevyřeší, ale zanechá spousty otázek a pochybností. Nevím do jaké míry se režisér řídil pravdou a co si upravil, ale věřím, že něco takového za tím bude. Každopádně pro milovníky teorií o spiknutí, je tento veledlouhý film určitě jako stvořený.

Nula od nuly pojde (2006)

Skvělý začátek vystřídá místy až příliš propletený děj a závěr možná trošku překvapující nebo spíš nečekaný. Pegg a Schwimmer si sedli jak navzájem, tak i s tím černým humorem. Kdybych měl vymyslet kam s mrtvolou, tak Ross (David se může klidně stavět na hlavu, ale pro mě už navždy zůstane Rossem) mi dal vcelku slušný tip.

Dobrý ročník (2006)

Jakmile stojí Russell před a Ridley za kamerou, navíc se to proleje červeným vínem a podává ve slunné Francii. Připočteme-li, že je nám to servírováno společně s krásnou Marion. To by v tom byl čert, aby se mi to nelíbilo...Jakožto pivař preferuju spíše plzeňské popřípadě svijanské, ale rulandské či portské též neodmítnu.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Překvapení se nekoná. Akce slušná a kvalitní obsazení (Jackman je a navždy bude dokonalý Wolverine). Tím bohužel výčet pozitiv končí. Nejsem naivní, takže kvalitní zápletku jsem po slabších X-men 3 ani nečekal. Co mi však hodně vadí je, že téměr každej mutant hopsá a šplhá jako nic. Neznám výčet jejich schopností, takže jim možná křivdím, ale třeba u Zerra či Wada jsem tu jejich výjimečnost příliš nepobral. Sice to na někoho může působit frajersky, že jeden dobře střílí a druhej se umí ohánět mečem. Ale mě to spíš připadá, jakoby tvůrci nepochopili, v čem by měli spočívat schopnosti mutantů. Ovšem největším zklamáním pro mě byla doslova odfláknutá část jak Wolverin k adamantiové kostře a drápům přišel. Čekal jsem (respektive doufal), že by se kolem toho mohl točit celý děj, ale skončilo jen u zbožného přání. Když to lehce shrnu, tak jako oddechovka dobrý, ale jak už název napovídá jde o X-Men a to by si zasloužilo mnohem důstojnější zpracování.

Zmatená duše (2007)

Matthewa mám rád a byl sem proto hodně zvědavý, jak se popasuje s vážnější rolí než na jaké je zvyklý. Matt nezklamal a jasně ukázal, že to není jen seriálový herec nebo ňouma ze střeštěných komedií. Jinak velice povedený filmeček, který mě i přes pomalé tempo nenudil.

Rychlí a zběsilí (2009)

Nic nového pod sluncem. Už se tolik rychle a zběsile nezávodí, jako tomu bylo dřív. Ale auta jsou tu pořád pekelně rychlý a holky co se kolem nich motají, ostudu taky nedělají. Navíc stará dobrá sestava dodává, jinak slabému příběhu, potřebnou štávu aspoň na to dojetí do cíle. Jediný co mě fakt vytáčí, je snad 70% děje odehrávajícího se v noci. Nějak mě nebere sledovat auta, jak si to dranděj po tmavé poušti, se zhasnutými světli.

King Kong (2005)

Neběhat tam přerostlý opičák, myslel bych, že koukám na nějaký z Jurských parků. Příšerky vypadají úžasně o tom žádná, ale nějak mi to do King Konga nesedí. Zvlášť prostředek filmu v džungli, kdy tu odněkud vyběhne Tyranosaurus (a kdyby jen jeden), tady zas stádo Velocyraptorů a o záplavě brouků ani nemluvim, je dost přehnaný a negativně se podepsal na mém hodnocení. Na druhou stranu Naomi Watts je pro roli jak stvořená a domorodci jsou opravdu roztomilí. Sečteno podtrženo, objednal jsem si vepřový steak a dostal jsem kuřecí prso, sice krásně nazdobené, ale kuře není prase.