Kick-Ass (2010)

Matthew je svůj a v tom je jeho největší síla. Navíc si pokaždý vybere vynikající hereckou sestavu v čele s Markem Strongem, který ač je obrovský sympaťák, tak záporáci se pomalu stávají jeho silnou doménou. Když k tomu přidáte kvalitní scénář a našláplý soundtrack, vyjde z toho jeden z nejzábavnějších filmů, který jsem v poslední době měl tu čest vidět. Jen tak dál pane režisére, doufám, že si do X-menů nenecháte od nikoho zbytečně kafrat.

Město žen (2009) (seriál)

Lepší, když se Bill Lawrence bude soustředit na Cougar Town a nebude dál pokračovat ve znovuoživení (prznění) Scrubs. Cougar Town není sice nic světoborného, ale jako příjemné zkrácení dlouhé chvíle funguje spolehlivě. Courteney je pořád kus a ukazuje, že dovede utáhnout sitcom sama, stejně jako to dřív zkoušel i další z bývalých Friends Matt LeBlanc.

Iron Man 2 (2010)

To, pro co jsem si do kina na Iron Mana šel, jsem víceméně dostal. Nepočítám-li tu kyselou třešničku na dortu v podobě dabingu, na kterou si tu právem stěžuje každý druhý uživatel. Lidí zodpovědných za český dabing bych se chtěl jen zeptat: " A Vám se ten dabing jako líbil?". Ale zpátky k filmu. Dvojka pro mě sice nedosahuje kvalit prvního dílu, ale pořád je to skvělá zábava, u které jsem ani nestihl nudit. Moje největší obavy, aby to nedopadlo jako většina pokračování úspěšných jedniček, se tak naštěstí nenaplnily. Těším se, až se dostanu k možnosti vidět film v originálním znění, protože to hned bude o něčem jiném.

Zákon gangu (2008) (seriál)

Na úroveň svého předchůdce v podobě The Shield to rozhodně nedosahuje. A popravdě po posledním dílu 2. serie začínám pochybovat, že se to kdy změní. Tím ovšem nechci říct, že je seriál špatný. Autoři měli při vybíraní herců šťastnou ruku a třeba Kim Coates jako uchylnej magor Tig je výbornej. A samotný prostředí motorkářskýho gangu je sakra atraktivní a neokoukaný. Škoda, že příběh občas hodně zadrhává, až se divim, že takovej, už od pohledu, šílenec jako Kurt Sutter dokáže vymyslet podobný bláboly...Sečteno podtrženo SOA je kvalitní seriál, ale na absolutní špičku pro něj vede asi až příliš strmá cesta.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Světlý momenty to mělo, ale bylo jich sakra málo. Víc by mě bavilo opravdu zírat na kozy.

Superbad (2007)

Z dvojice posledních Mottolových filmů mě více oslovil Adventureland, který na mne působí mnohem vyzrálejším dojmem. Asi už sem příliš starej na podobný komedie a chci spíš film s nějakou hlubší myšlenkou, než jen tupě zírat a smát se skupině tragédů, který si chtěj za každou cenu štrejchnout.

Tělo mého nepřítele (1976)

Přítomnost Belmonda v tomhle filmu působí stejně jako přítomnost Tomáše Rosického v současné reprezentaci. Oba svými výkony vytahují celkový dojem do koukatelného průměru, ale bez nich by to byla respektive je tragédie.

Návrh (2009)

Reynoldse mám v podobných filmech radši, než když si hraje na akčního hrdinu. Ale tady si měl vybrat Malin Akerman.

Crazy Heart (2009)

Určitě zdařilý režijní debut pro Coopera, ale přesto mi tu chybělo něco, co by ze mě vymáčklo nějaké emoce. A to přitom nejsem uvnitř mrtvej.

Zábavný park (2009)

Pro někoho možná pomalá a vleknoucí se nuda, pro mě příjemná letní podívaná, která mi hned zlepšila jeden odporně sychravý zimní večer. Dost už bylo fekálních rádoby komedií o panicích, chtělo by to víc filmů jako tento.