Hrdinové (2006) (seriál)

Kdybych dával hodnocení jen po 1.serii, asi bych se dlouho nerozmýšlel a dal rovnou 5*. Ale druhá serie, evidentně poznamenaná stávkou scénaristů, mé hodnocení znatelně sráží. Uvidíme jak se na to budu dívat po 3. sérii.

Invaze (2005) (seriál)

Normálně bych dal asi 4* za výborný a napínavý seriál, ale oproti ostatním podobným má pro mě jedno velké plus. Tím plusem je, že konec přišel hned po první serii. Je to sice škoda, protože konec byl hodně otevřený a pokračování se přímo nabízelo. Nadruhou stranu pro mě hvězda navíc, díky tomu, že nedošlo k natahování děje na dalších 5 serií.Stačí když si vzpomenu na Prison Break.

Chirurgové (2005) (seriál)

Ještě tak před 3 měsíci bych za nejlepší seriál z lékařského prostředí současnosti okamžitě označil Dr. House. Ale to je minulost. Jen tak z dlouhý chvíle jsem si pustil první díl Chirurgů, z jednoho dílu se stalo pět, z pěti celá serie a z jedné serie hned pět serií. Narozdíl od většiny ostatních doktorských seriálů, je tohle hlavně o vztazích mezi doktory, kteří svůj život zasvětili zachraňování ostatních, což se značně promítá na jejich osobním životě. Chvílema mě dokonce donutili litovat, že jsem se před lety nerozhodl pro snahu o vybudování kariéry chirurga namísto té strojařiny.

Dexter (2006) (seriál)

Absolutní špička ve svojí kategorii. Po tom co jsem dokoukal třetí serii, tak můžu s klidem říct, že Dexter s přibívajícím věkem neztrácí dech ani kouzlo. Prostě nejoblíbenější sériový vrah.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Výborný seriál, který si vzal inspiraci v Přátelích, ale jde si svou vlastní cestou. Jsem za něj hodně rád, protože vyplňuje to prázdné místo, které ve mě po Chandlerovi a spol. zůstalo...Po prozatím poslední páté sezoně jsem hodně zklamaný. Seriál začíná silně stagnovat a postrádá jakýkoliv posun v hlavní dějové lince, který by ho oživil...7. serie: Bojím se bojím dalších sérií. Už teď pokračuju ve sledování jen ze setrvačnosti a zvědavosti, kdo bude sakra ta matka. Navíc narození mimina do sitcomu bývá často předzvěstí upadající kvality.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Díky Matte Groeningu.....Ovšem díky jen za série zhruba do té 14. Sice to hodně lidí svádí na změnu dabingu u Homera, ale to bohužel není ten největší problém. Pomalu a jistě se vytrácí originalita, kterou čím dál častěji nahrazuje parodování známých filmů nebo manželská krize mezi Homerem a Marge. Ze všeho nejhorší je však směr, kterým tvůrci posunuly právě postavu Homera. V poslední době je z něj hlavně ufňukaný idiot, který každou chvíli někam spadne, o něco se poraní atd...Raději nové díly začínám ignorovat a pouštím si ty starší, protože je to úplně jiná liga. Kdo by si před pár lety pomyslel, že si budu přát, aby se už přestaly točit nové díly.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Skoro až do konce sem nevěděl na čem jsem. Vynikající krimi s hodně zajímavou zápletkou a plejádou skvělých herců, kteří prostě umí.

Podraz (1973)

Tomu se nedá nic vytknout. Redford-Newman znovu v akci a opět nezapomenutelná filmová klasika, která pohladí na duši. Nikdy bych se nedokázal rozhodnout, jestli je lepší Podraz nebo BC a SK.

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Pro mě nejlepší western všech dob. Spousta nezapomenutelných scén, výborná hudba, ale hlavně skvělý Newman. Pokaždý, když slyším písničku Raindrops Keep Falling On My Head, vzpomenu si na Paula na kole.

Kmotr (1972)

Kdo by nechtěl žít v týhle době a být členem mafiánské rodiny. Měl jsem to štěstí, že jsem nejdřív přečetl knihu a až po ní si film pustil. O to větší je to zážitek.