Nabít a zabít (2006)

Začátek slušně navnadil, prostředek chvílemi lehce pokulhával, ale překvapivé vyvrcholení opět zvedlo film zpět do sedla. Bruce to snad celý odehrál jen s jediným výrazem ve tváři, ale on si to může dovolit. Výborný bylo i jak oba mafiánský bossové a nepřátelé na sebe koukej z okna v protilehlých domech...

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

V konkurenci Pána prstenů a Harry Pottera rozhodně neobstojí a spíš upadne v zapomění. Je to škoda, ale co s filmem, kde čtveřice hlavních hrdinů je mi tak hrozně nesympatická. Být o nějakých 10 let mladší, možná by se mi to líbilo, ale teď jen slabý průměr.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Za první serii (až na pár vyjímek) jednoznačných 5*. Bohuzel autoři neměli dost a zplácali druhou serii, která svou překombinovaností obrovsky sráží můj celkový dojem ze seriálu (za druhou serii 3*). Třetí serii už sem raději vynechal, abych si zachoval alespoň ty dobré vzpomínky na začátky seriálu a nemusel ještě víc srážet hodnocení.

Eso es (1982)

Veselá podívaná z neveselé doby. Když váš nejoblíbenější herec dává na frak náckům v čele s Hitlerem, tak to nemůže skončit ani jinak než s 5*.

Pomáda (1978)

Muzikály nepatří zrovna mezi moje nejvyhledávanější žánry, ale tohle je něco jinýho. Travolta je tady neskutečnej bourák a není to jen kvůli jeho cool chůzi nebo snaze o basket. Díky scéně v garáži u písničky Greased Lightnin, sem se naučil svou nejlepší a nejspíš i jedinou opravdovou taneční kreaci.

Crash (2004)

Rasismus je svinstvo a i sám život umí bejt pěkná svině. Proti "barevným" v podstatě nic špatnýho nemám, pokud nepočítám 17.6.2006 a náš zápas s Ghanou na MS. To ze mě byl vcelku slušný rasista, ale hněv se rázem obrátil do vlastních řad, protože, nebudem si nic nalhávat, ti kluci černý to měli zasloužený..A ani život se v mnohých chvílích se mnou nemazlil, takže podobně laděné filmy mě umí zasáhnout hodně hluboko.

Návrat k vítězství (1981)

Stallone a jeho pokus o revoluci ve způsobu chytání. Je vážně škoda, že se jeho styl neuchytil, hned by fotbalové zápasy končili spíš hokejovými výsledky. Naštěstí fotbalovou čest zachraňují opravdové hvězdy v čele s Pelém, takže pro mě, jakožto fotbalového fandu, jsou to alespoň 3*.

Neúplatní (1987)

Hold 40.-50. léta a prostředí mafie, nejlepší spojení jaké může být. Když se to ke všemu smíchá s režisérem, který ví co dělá a s herci, kteří prostě umí, vznikne film, jenž nelze označit jinak než jako výborný.