96 hodin (2008)

Co dělá tuhle akční pecku natolik odlišnou od mnoha svých příbuzných? Liam Neeson. Jasná ukázka, že na role supersekáčů nepotřebujete nabušené frajery s bicáky jako stehna. Úplně stačí kvalitní herec s charisma větším než jeho vlastní muskulatůra. Chudší kluci to teď budou mít trochu těžší s přemlouvání mladých slečen, aby se s nima složili na taxík.

Wrestler (2008)

Rourke určitě ví jaké je to být na samém dně a své zkušenosti prodává na 100%. Slušné komorní drama z prostředí, které neuznávám a naprosto nechápu jeho význam. Sice mě to kdovíjak neuchvátilo, ale nelituju. Bod navíc za výborný soundtrack, zvlášť za závěrečného Bruce, jehož smutná balada udělá příjemnou tečku za Mickeyho životním výkonem.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Snímek, který nedojímá, ale ohromuje. Výborně odvedená práce do nejmenšího detailu, která stojí za to vidět a i přes hrozivě dlouhou stopáž nenudí. Film, jenž získá skvělá hodnocení, ale mezi nejoblíbenější filmy si ho přidá asi málokdo.

Mé druhé já (2007)

Závěry filmů jsou mnohdy kamenem úrazu a bohužel tady se to pro mě jen potvrdilo. Je to škoda, ale takový "happy end" se mi k tomu vůbec nehodil. Sice není zrovna košér hodnotit film podle posledních cca 10min, ale když mi to víceméně zkazí požitek z celého filmu, tak je to jako bych se radoval ze zápasu, který jsme prohráli v poslední desetiminutovce. Navíc se není pak co divit, že naši policisté nechají zdrhnout zločince typu Krejčíře, když to okoukají u svých zámořských kolegů ve filmech.

Lovec hlav (1976)

Hodně nerad dávám Bebelovi 3*, ale nejde jinak. Postrádal jsem větší spád a víc napětí, ale možná toho po něm chci až moc. Každopádně nejsem z toho tolik vyprdlej jako z většiny jeho filmů, takže je vymalováno uklizeno.

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Vynikající sitcom, který serii od serie získával mou přízeň víc a víc. Zach Braff jako JD a jeho až příliš bujná fantazie, čokoládovej méďa Turk, neurotická Sarah Chalke jež s příbivajícím věkem roste do krásy, lehce vyšinutý Údržbář a můj velký oblíbenec Dr. Bob Kelso, který je tak dokonalý parchant, že je velká škoda, že ke konci se z něj stal celkem hodný děda v důchodu s doživotním zásobou vdolků v nemocniční kavárně. A nesmím opomenou Johna McGinleyho, kterého sem si vždycky pamatoval jako většinou nějakého nabubřelého idiota z akčních filmů (Bod Zlomu,...) a ani ve scrubs není jeho postava Dr. Coxe, který evidentně nemá v lásce Hugh Jackmana, moc odlišná. Když k této hlavní sestavě přidáte obrovské množství různorodých vedlejších postav, sem tam nějakou tu známou filmovou hvězdu jako třeba Colin Farrell jako irský neodolatelný bohém nebo Michael J. Fox coby výborný doktor s jistou mentální poruchou, tak výsledek je zaručený. Kdyby to šlo přihodil bych ještě * za Matthew Chandlera Perryho Binga...EEEAAGLEE!!!

Hvězdný prach (2007)

Je vidět, že všichni ti slavní herci, ať už v hlavních nebo jen vedlejších rolích, si natáčení náramně užívali, zvlášť pak De Niro a na svůj věk stále krásná a okouzlující Michelle ( teda než začne trochu kouzlit ). Díky tomu vznikla převelice příjemná fantasy pohádka pro dospělé co v sobě mají duši dítěte, ke které se vždycky budu rád vracet.

Kriminálka Miami (2002) (seriál)

Oproti Las Vegas barevnější a přesto mi to příde chladnější a to hlavně ze strany herců. Nemůžu si pomoct, ale jakoby hlavní představitelé byli bez emocí a jen strojově řešili jeden případ za druhým se stále stejným přísným výrazem ve tváři. Možná je to tím, že mi tu chybí alespoň letmý pohled do soukromí vyšetřovatelů, čímž mi jsou až příliš vzdálení a bez sympatií.

Góóól! II (2007)

Přibylo sice fotbalových hvězd, ale o to víc utrpěl příběh..Konec opět předvídatelný až to zabolí. Ale hold v hlavní roli fotbal, takže níž s hodnocením nemůžu a ani nechci.

Góóól! (2005)

Škoda spousty nelogičností, které fotbalový analfabet snadno přehlédne, ale znalce zamrzí. Ale jinak určitě jeden z nejlepších filmů z prostředí tohoto krásného sportu..Dokonce i s českou stopou.