Chlapec a jeho pes (1975)

Dívat se na to je docela utrpení, ale ten konec to zachraňuje.

Zardoz (1974)

Vynikající film! Pod slupkou surreálné psychedelické podivnosti se skrývá výtečně nasnímaná, překvapivě koherentní úvaha o lidské přirozenosti. Triky a sci-fi kulisy, kterých tu moc není, mají příjemně nedigitalizovaný vzhled - škoda, že se takhle už filmy netočí.

Xenogenesis (1978)

Na amatérský film začínajícího autora po technické stránce zajímavé. Funguje to ale spíš jako nějaké technické demo než plnohodnotný kraťas.

Někdo to rád horké (1959)

Dle mého názoru hodně přeceňovaný film - průměrně natočené, zápletka předvídatelná, humorné to občas je ale žádné trhání bránice se nekoná. Lehký nadprůměr.

Zakázaná planeta (1956)

Já to prostě žeru... Nejlepší byly ty scény s Altairou, co věta to perla. V těchhle chvílích to vypadalo trochu jako nějaký porno bez sexuálních scén... Při srovnání s novým Star Trekem, který jsem viděl den před shlédnutím FP, se ukazuje, jak hloupá a podivná je soudobá mainstreamová filmová kultura. FP nabízí mnohem hlubší a zajímavější myšlenky, je dramaticky lépě vystavěn (děj neletí zběsile a chaoticky kupředu, ale pomalu graduje do velkolepého finále) a poskytuje mnohem více prostoru pro divákovu imaginaci. Je to chytrý film, což se o posledním ST říci nedá.

Star Trek (2009)

Jednoznačně zklamání. Překombinovaný chaotický děj, nesnesitelná poskakující kamera (ze které má přítelkyně málem dostala epilepticko-hysterický záchvat), světýlka jako na diskotéce, nevyýrazné ztvárnění postav a spousta opravdu hutně klišoidních scén. Milý J.J. Abramsi - short live and decay!

Strážci - Watchmen: Příběhy Černé lodě (2009)

Pěkně udělaný a atmosférický animák. Jeho komiksová verze je ale mnohem silnější a komplexnější (vzhledem k propojení se světem Watchmenů). Pomalé, přerušované čtení se k tomuto příběhu hodí víc než plynulý sled animovaných scén a lehce archaický jazyk originálu taky vypadá líp na papíře.

Pád (2006)

Tarsem Singh vykrádá sám sebe v tomto vizuálně zajímávém, ale jinak docela prázdném a nudném filmu. To, co alespoň pro mně fungovalo v "Cele", tady už nefunguje. Asi v půlce mě to přestalo bavit a začal jsem si místo sledování hrát s naší kočkou.

Strážci - Watchmen (2009)

Dopadlo to nakonec docela dobře. Snyderovi Strážci jsou docela solidně natočený cool snímek, který ale na rozdíl od komiksu nedokáže dostatečně využít možností žánru a opakuje pořád dokola několik provařených postupů (zpomalené scény, retro písničky apod.).

Přátelé (1994) (seriál)

Když vidím v TV tenhle seriál, mám chuť ji rozmlátit cimrmannovským kladivem.