Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Hodnotit takový film je nošením dříví do lesa. Pocta předloze, pocta žánru, poklona hercům a srdeční dík za režiséra. Viva Jackson!!!

Želvy Ninja (2007)

Důstojné zpracování srdeční záležitosti mého mládí.

Trestná lavice (2005)

To je Sandler tak jak ho mam rad. Pohodovej, vtipnej, proste skvele odreagujici Sandler. Neprekvapi, ale nezklame. Je fajn, ze se dneska muzu na nekoho takhle spolehnout. Vyborna oddychovka!

Kafe a cigára (2003)

Zvláštní zvláštnůstka. Sled více či méně zábavných-bizardních scének s laciným lepidlem kafe a cigára. U některých povídek a herců měl Jarmusch více než šťastnou ruku, o to větší škoda je těch slabších. Při dalším sledování určitě udělám "výběr". Nicméně jsem rád jak za ty zdařilé scénky, tak za Jarmuschovu netuctovost, neotřelost a hravost. "Bill fu*king Murray!"

G. I. Joe (2009)

Byl jsem mile překvapen! Čekal jsem tuctovou klišovitou Ameriku, a ta přišla. Film opravdu striktně dodržuje všechna pravidla poctivého amerického popkornového blockbusteru. Nicméně sebou přináší řádnou dávku akce, ironie, akce, triků a zase akce. Jednoduše je to parádní jízda! Transformers suck!

Dannyho parťáci 3 (2007)

Už dvojka byla moc překombinovaná a nezanechala mi výraznější stopu v paměti. S trojkou je to ještě horší. Kouknu proto do obsazení. Až při přečtení Pacinova jména se mi vybaví jisté střípky z této mozaiky. Další jména jsou jen nošením dříví do lesa. Jdu na obsah. I tato indicie mi trochu pomůže - bylo to o vykrádání kasina! Překvapivé. Galerie ukáže jak Clooney nestárne, a že nedokážu z obrázků poskládat děj. Poslední záchranou je trailer, a ten opravdu už lecos naznačí! Jsem rád že jsem střípky jakžtakž poslepoval izolačkou, mezery doplníme Pittem a Clooneym v dobře padnoucích oblecích. A je to! Můžu hodnotit. Jen se mi v hlavě dere na povrch ještě jedna otázka: O čem to sakra bylo?!

Dokonalá bouře (2000)

Dějová linie s druhými zajatci bouře je zbytečná a místo ní bych mnohem raději sledoval sympatické rybáře, vždyť právě jejich příběh je tahounem filmu! Herecké obsazení bezchybné a projevilo se to i ve výkonech. Určitě lepší průměr.

Pláž (2000)

Zvláštní film, možná nedoceněný. Ale vidět znova ho nechci.