Sherlock Holmes (2009)

Příjemný kousek! Pan Ritchie mě opět nezklamal. Ano, můžem kritizovat - Downey hraje furt to samý (rozuměj Starka), hlavní záporák Strong nedostal dostatek prostoru, klasika A.C.Doyla zcela zprzněna "všemocným" Hollywoodem či že nechybí tradiční příběhová klišé. Ale co na tom, když mě to baví. Downey je v pohodě, Law je ještě lepší, Strong si to vynahradil v Rocknrolle a to zprznění jsem čekal mnohem horší. Z mý strany určitě milé překvapení a nelituji jediné koruny ze stále rostoucího vstupného. A díky za klasický 2D, naštěstí se ještě všichni nezbláznili.

Černej Dynamit (2009)

Po dlouhé době komedie, kde se člověk od srdce nenuceně pobaví. Úmyslná béčkovost je smrtící stejně jako nunčaky hlavního hrdiny. Hláškující černoši, laciné (ale skvělé) triky, nahrané souboje, dějová klišé. A do toho zpívaný, stále se opakující a nakažlivý motiv "Dynamite, dynamite". Tenhle film si prostě musíte zamilovat!

Výměna (2008)

Za všechno může Eastwood! Tenhle chlap mě zase dostal. Dlooouho jsem nedůvěřivě obcházel kolem Výměny (hlavně kvůli délce a Andželíně), nakonec jsem však právě kvůli jménu režiséra vstoupil do této řeky a opět mi byla naservírována poctivě odvedená filmařská práce. Eastwood možná nepřináší žádné nové hrátky s kamerou, technicky vyspělé serepetičky nebo "hustý" 3Déčko. Je to jednoduše stará škola, kde nejsilnější stránka je příběh, a právě proto mu to baštíme. I s navijákem. Výměna je výborná, do dokonalosti jen chybí výraznější závěr, kde režisér dlouho nechává doběhnout hlavní dějové linie, ikdyž by si je divák mohl domyslet sám. A velmi silný moment s návratem jednoho z chlapců v něm splývá, kdyby byl vyzdvihnut a zdůrazněn, potoky slz by na sebe nenechaly dlouho čekat. Příště. Jedno je však jisté, Eastwood, až když spojil herectví s režií, pro mě navždy vstoupil do síně slávy. Přeji mu dobré zdraví a ještě spousty filmů.

Vertical Limit (2000)

Vypadá to, že tenhle fílmek byl natočenej jen kvůli tý jedný cool scéně jak jeden z horolezců uklouzne a řítí se do propasti, ale na poslední chvíli zasekne cepínem do ledu a zůstane viset na okraji. Protože před ani po ní už nic není (pokud tedy film není myšlen jako komedie). Na druhou stranu, ta scéna fakt stojí za to...

Old Surehand (1965)

Tahle postava je opravdu krutě nesympatická.

Mezi supy (1964)

Nesnáším Surehanda! Nechal bych ho skalpovat!

Vinnetou - Poslední výstřel (1965)

Bráchové - nebráchové Vinnetů a Olda Šetrhend jsou kult jak hrom. První Stříbrné jezero a celá Vinnetou trilogie je výborná, plná hodně silných momentů, parádních situací i výborných záporáků. Vinnetůovou smrtí končí skvělá série a další filmy už se vážně neměly točit. Když umíral, brečel jsem jak želva. Poprvý, podruhý, potřetí...

Mrazík (1964)

Mrazík mi nikdy "nepřičaroval". Časem doslova überzkultovněl a každoroční vánoce si bez něj neumíme představit. Rýmováná forma nevyznívá špatně, ale stejně je to všechno takový hodně crazy. A myslím, že český dabing toho ještě spoustu zachránil. Dědeček Hříbeček je rozhodně super, ale prostě na poctivou českou pohádku s Libuškou Šafránkovou mrazák nemá. Ikdyž Nastěnku bych taky bral za ženu;)

Jeho fotr, to je lotr! (2004)

Největší výhrou jednoznačně Dustin Hoffman. A minutový štěk Owena Wilsona je vtipnější než cokoliv od de Nira za celý film. P.s. Jsem zvědavý, jak si český distributor poradí s trojkou nazvanou Little Fockers. Že by "Už jsem taky fotr, taky lotr", nebo ještě líp "Fotr je lotr i potř3tí"?

Četník v New Yorku (1965)

Až na scénu parodující West Side Story, která je hodně mimo mísu, pohodové pokračování.