Svěrací kazajka (2005)

Adrien Brody se v tomto snímku představil jako "pan" herec a Kris Kristofferson všemu dodal takovou správnou atmosféru.Keira Knightley mě příliž neoslovila a auž sem u ní viděl mnohem lepší herecké výkony.Děj tohoto snímečku mi ze začátku přišel jako jeden z těch,které jsou plné různých mouder a útočí na naše citové stránky.Z 50% sem se v tom nemýlil,ale to,co se dělo na filmovém plátně,mě začalo velice zajímat.Prokousání se k závěru bylo celkem povedené,ale ten závěr je přece otevřenej a nic nám nevysvětlil,chtěl jsem vědět víc.Proto 3*.

Záhada Blair Witch (1999)

Jeden z nejoriginálnějších hororů co znám. Laťku tomu zvedli i producenti, kteří se drželi jasného pravidla:zatloukat zatloukat zatloukat a vyšlo jim to. Snímek díky tomu získal naprosto jiný rozměr. 91%

S.W.A.T. - Jednotka rychlého nasazení (2003)

Já osobně neprahnu po ničem jiném než je Zásahovka a tento film je takové...osvětlení jak to asi chodí.Celkem jsem se bavil a překousl jsem i trable hlavního hrdiny co by slušňáckýho parťáka,ale pořád nemůžu pochopit,jak je možný,že si tvůrci nevšimli jednoho celkem důležitýho detailu.Každý člen Swat týmu by měl mít na hlavě masku,aby mu nebylo viět do xichtu.Chápu že by z toho asi moc nebylo,kdyby ste si přečetli kdo se v těch kuklách schovával až v závěrečných titulkách,ale ztrácí to věrohodnost.

Ztracený svět: Jurský park (1997)

To bylo snad poprvé a naposledy,co mě vzal můj otec do kina.Tehdá jsem o někom jménem Spielberg neměl ani tušení a bylo mi to celkem volný.Film mě ale kupodivu moc nezaujal.Některé vtipy jako "maminka se zlobí" by byly přijatelné tak pro sedmou třídu základky(nic proti nim i já sem úspěšným absolventem).

Černý Tulipán (1964)

Pro mě je Černý tulipán jeden z těch filmů,na které sem jako malej koukal donekonečna.Alain Delon podle mě nehrál v lepším filmu než je tento a film samotný se perfektně rozvíjí.

Cliffhanger (1993)

Jeden z těch lepších Stallonových filmů.Překvapující je,že to má hlavu i patu a člověk se i tu a tam pobaví.

11/9 (2002) (TV film)

Nebýt neustálého řečnění o "amerických" věcech a prodblémech,bylo by to mnohem lepší.

Vesničko má středisková (1985)

Jeden z mála českých bezchybných filmů.Nikdy se neokouká.A nebude to mít vliv na funkci?

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Dlouho jsem přemýšlel, zda patří většího uznání Tolkienovi, nebo Jacksonovi. Pomalu se začínám přiklánět na stranu Petera Jacksona, který dal Tolkienově knižní předloze (dle mého názoru) úplně jiný rozměr. Ani bych mu nevyčítal několik odchylek, které provedl, ba naopak. Celá trilogie je díky tomu řádně okořeněná a mnohem temnější. K filmu nemám, co vytknout. Sem tam se sice objeví nějaká ta chybička a s Johnem Rhysem-Daviesem (Gimlim) se režisér vypořádal docela obstojně, i když je snad největší ze všech herců. 98%