Atlas mraků (2012)

Pri prvom pozretí je náročne si poskladať jednotlivé príbehy do časovej následnosti, takže treba byť pripravený premýšľať, prípadne mať po ruke papier a pero na občasnú poznámku. Ale možno práve to, že sa dá stále znovu a znovu objavovať súvislosti je na tomto filme také príťažlivé. Nesmiem zabudnúť na fascinujúce premeny hercov, ktoré potrhávajú záverečné titulky.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

▐ 1.séria: 70-80%▐ 2.séria: 70% ▐ 3.séria 65-75%▐ 4.séria 55-65%▐

Bitevní loď (2012)

Film, ktorý sa od prvej chvíle neberie vážne, tak ho neberte ani vy a užívajte si: kuracie burito, hra lode (A1-voda-C3-zásah) v 3D prevedení, nástup veteránov, AC/DC, umění války, box v ťažkej váhe, škótsko po skončení tituliek a samozrejme kuracie burito.

Le Mans (1971)

(Je viac ako 40 rokov po premiére filmu) Som fanúšik F1 a tešil som sa na super zábery a dramatické závody. Chyba lávky! Dnešná technika poskočila míľovými krokmi vpred a ja už som rozmaznaný tím čo vidím v on-line prenosoch. Nebol to zlý film, ale úprimne musím priznať, že boli pasáže kedy som sa nudil. 55%

Muž s kinoaparátem (1929)

Geniálne! Je len ťažko uveriteľné, že toto krásne a na tú dobu určite silne avantgardné dielo vzniklo na úsvite kinematografického veku a tu už vôbec nehovoriac, že v Sovietskom zväze o ktorom máme po uplynulom storočí asi iné predstavy. Po prvých pár minutách a nástupe orchestru sa to rozbehlo a ja som už len čumel s otvorenými ústami.