• Thriller

Čtyři slunce (2012)

Ach ten koniec! Zruinoval celý film. Inak veľmi príjemné prekvapenie.

DonT Stop (2012)

Scenáristicky a herecky úplne v pohode, akurát ta kamera a celková vizualizácia (najmä kostýmy) bola ako z televízneho filmu. A to je čudné najmä preto, že pán režisér je pôvodne kameraman.

Křehká identita (2012)

Piussi možno zobrazila iba extrémnych národovcov, pointa je ale v tom, že polovica národa uvažuje v podobných súvislostiach, hoci v umiernenej podobe. Film je iba príliš koncentrovaný extrakt zo slovenského nacionalizmu. Ak by sa trochu popracovalo na kamere/strihu bolo by to za 5/5. A vôbec nevadí, že film je len popisným dokumentom bez akejkoľvek investigatívy, práve naopak. Zobrazené nepotrebuje totiž žiadny komentár.

La cara oculta (2011)

Ak by sa tvorcovia nedržali tak úpenlivo hollywoodskej sračko-schémy, mohla to byť chuťovka, takto len lepší premier. Inak odkedy vedia herečky z telenoviel podať taký výkon? Herecký myslím...

Vítejte na jihu (2010)

Bál som sa, že budem vidieť komédiu s typickým talianským old school humorom. Benvenuti al Sud je týmto druhom humoru len lýznutý. Miniero ako Neapolčan juhu rozumie a vie sa na ňom zabávať neuveriteľne milým spôsobom. Pre ľudí, ktorí nerozumejú taliančine, to bude možno priemerná komédia, taliani však pri nej musia padať zo stoličiek. Fakt som sa pobavil.

Nedotknutelní (2011)

"Líbivá" priemerná oddychovka. Neurazí, nenadchne.

Počátek (2010)

Až príliš veľa priemerností nato, aby som bol z tohto filmu nadšený.

Michael (2011)

Brilantné a precízne, fantastický strih a výkon hlavnej dvojice.

Dům (2011)

Príjemné prekvapenie v slovenskej kinematografii za posledné roky. Melancholická dráma škandinávskeho typu v chladnom prostredí slovenskej dediny.