• Thriller

Nejvyšší nabídka (2013)

To je jednoducho Tornatore. Ten obrí štáb tam bolo cítť v každom zábere. Absolútny vrchol talianskeho mainstreamu, umelý a neplastický film, no na druhú stranu takto nejak má vyzerať filmová klasika.

SuperClásico (2011)

Dánsky humor v šate americkej komédie. Nedopadlo to zle, ale žiadna veľká sláva to nebola. Pri dánskej kinematografii sú moje očakávania predsa len vyšsie.

Andělé (2012) odpad!

S týmto ísť do kina, to chce fakt odvahu. Najhorší film slovenskej... ale vlastne akejkoľvek kinematografie

Kauza Cervanová (2013)

Nečakal som, že by tento dokument mohol priniesť ešte niečo nové. Mýlil som sa. Kirchhoff prekvapil vo všetkých smeroch. Jeden z najlepšich a najdôležitejších slovenských dokumentov za posledné roky.

Láska je láska (2012)

Majsterštuk okatého product placementu a gýčovitých stereotypov.

Slovenské kino (2010) (seriál)

Strach a napätie o slovenský film ****, Liovej Ženy ***

Nevinné lži (2013) (seriál)

Pod hladinou (1. díl) – 75%, Lež má rozbité auto (2. díl) – 60%, Druhý dech (3. díl) – 50%, Hvězdička (4. díl) – 10%, Klukovina (5. díl) – 80%, Chromozom (6. díl) – 60%, Čistá práce (7. díl) – 80%

Můj pes Killer (2013)

Film s rovnakou témou ako nemecké Kriegerin, iná je ale forma spracovania. 80 percent hereckých výkonov bolo OK a nerušilo, aj keď hercom častokrát nebolo dobre rozumieť. Hra na štýlový európsky snímok v tomto prípade filmu uškodila. Dramaturgicky a scenáristicky nemal taký potenciál, aby si režisérka mohla dovoliť dlhé statické zábery a dialógy mimo záber kamier. Každopádne slušný film a Fornayová je na dobrej ceste natočiť niečo, čo by nám mohlo vyraziť dych.

Až do města Aš (2012) odpad!

Lilja 4-Ever je sto-krát hodnotnejší film na túto tému. Tragické výkony Doroty Bíllej, ktorá zmrvila aj tých pár viet, ktoré sa jej ušli v scenári, nenormálne cool artová kamera a absencia akejkoľvek filmovosti a nápadu u mňa posunuli tento film do slovenskej filmovej stoky. Nechápem nadšených festivalových kritikov, ktorí ospevujú tento film do nebies. Pomiatli sa?

Pieta (2012)

Majster opäť vo forme, na Kimovu zlatú klasiku to síce nemá, ale je to stále inšpiratívny zážitok.