• Thriller

Jmenuji se Oliver Tate (2010)

Hra na nezávislú romantickú komédiu vyplula konvenčný teenagerský film s pár dobrými zábermi, ktoré bohužiaľ ani trochu nezapadajú do celkovej štruktúry filmu. Výsledný śtýlový zlepenec ma nenadchol viac ako tradičný americký snímok pre násťročných. Nuda.

Avatar (2009) odpad!

Mojich najhorších 150 minút strávených v kine. Túto gýčovú Pocahontas som vydržal pozerať až do konca len kvoli tomu, že som sa nechcel predierať cez všetkých tých ľudí v kine. Táto kolotočárska sračka nie je nič iné ako infantilná a nevkusná blbosť bez kúska originality alebo pekného vizuáli. ODPAD ODPADOV

Viditelný svět (2011)

Nebola to vôbec katastrofa, scenár síce dosť okopírovaný, ale výsledný dojem z filmu bol veľmi pozitívny. Zaujala ma hlavne celková atmosféra toho depresívneho bratislavského sídliska. A Trojanovi sadla úloha dokonale.

Drive (2011)

Režisér bezpochyby odviedol výbornú prácu (dánsky talent na filmy opäť potvrdený). Škoda, že nato, aby dostal 15 miliónov na túto srandu, musel točiť podľa toho béčkového scenára. Navyše poznám 10 dánskych hercov, ktorý by to zahrali lepšie ako Ryan Gosling. To všetko len potvrdzuje, že Refn uplietol z nitky sveter. Celkový dojem výborný.

Útěk do divočiny (2007)

Ukážka ako môže postprodukcia zničiť dobrý film. Výborní herci, aj scenár. Ale tie nekonečné strihové prelínačky, amatérske spracovanie filmu a gýčova hudba! Škoda.

Největší z Čechů (2010)

Občas nepresvedčivé herecké výkony, ale ono balansovanie medzi fikciou a realitou a Sedláčkov znamenitý štýl stoja naozaj za pozornosť.

Czech Made Man (2011)

"Já jsem vlastně nikdy nic nevymyslel, všechno jsem zkopíroval; a v kopírování jsem fakt třída". Táto veta dokonale vystihuje tento film. Kompilát viacerých filmov a Budař. Nie je to vyslovene zlý film, ale dosť neoriginálny, preplácaný a tak trochu gýčový.

Pokání (2007)

Niečo na tej Keire predsa len bude... Pýcha a predsudok sa Wrightovi vydarili viacej, toto sa mi zdalo trošku suchšie a kapánek fádne

Bio Ráj (1988)

Prva polovica za 5, druha za 2. Sicilsky akcent musi pobavit kazdeho, co aspon trochu koketuje s taliancinou.

Médea (1988) (TV film)

Nebolo to tak strhujúce, ako iné Trierové filmy z tohto obdobia (Europa, Epidemic), ale zato vizuálne pôsobivé.