• Krátkometrážní

Dokonalý trik (2006)

,,Are you watching closely?" Ze začátku jsem se poněkud ztrácel a nechápal. To, jak to ale nakonec Nolan poskládal a rozuzlil, je neskutečné. Když už jsem si myslel, že vše směřuje k jasnému konci, zase mě překvapil a převrátil vše naruby. Svým mistrovstvím částečně odsunul herce jako Jackman či Bale na vedlejší kolej (i když byli oba výteční) a já se zase jednou ujistil, že mezi mé oblíbené režiséry patří právem. Film, který má všechno a mohu v klidu říct, že moc jsem moc lepších zatím neviděl. ,,Abracadabra."

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Suverénně nejlepší Indy. Jestli byl druhý díl oproti jedničce propadem o stupínek dolů, tohle pokračování vystřelilo celou sérii do nebes. Vynikající zábava se spoustou dobrých vtipů a tempem, které k vám nudu nepustí. Bravo!

Vinnetou (1963)

Neměl jsem to štěstí a jako malý jsem tento film nikdy neviděl. Ale i tak, když se mi naskytla tato možnost i v ne zcela dětském věku, šanci jsem chytil a jsem za to rád. Místy je to naivní a i bez toho by Vinnetou nepatřil k nejkvalitněji zpracovaným westernům. Je v něm ale nějaké kouzlo, které ho drží nad vodou. Takto krásný přátelský vztah se navíc ani ve filmu často nevidí. Znovu vyhledávat asi nebudu, ale zážitek vcelku příjemný.

Světáci (1969)

Nejvíce mě zaujal výborný scénář a pochopitelně trio Sovák-Brodský-Libíček. Bez ústřední trojice by z vychvalované komedie zbyla jenom šedá myš českého filmu. Ještěže se pánové v takové formě sešli - na jejich herecký koncert se určitě ještě někdy rád podívám znovu.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Harrison Ford a jeho bič podruhé - a bavil jsem se o dost méně. Úvod byl skvělý a svižný, ale pak přišla docela dlouhá nuda, před poněkud málo propracovaným závěrem. Navíc mi u druhého dílu připadalo, že některé scény jsou přestřelené až moc.

Pochybná žena (1946)

Hitchcock opět ukázal v čem je tak jedinečný. Zpočátku jsem se spíše nudil a bavila mě pouze půvabná Ingrid Bergman, když se však film přehoupl přes polovinu, začala úřadovat mistrova genialita. Ta dějová gradace i napětí ke konci na mě nesmírně zapůsobily a zanechalo to ve mně dost příjemný, ne však nezapomenutelný, zážitek.

Ljubov v bolšom gorodě 2 (2010)

Druhý příběh známé trojice přináší trochu jinou zápletku, ale jinak všechno staví na stejných základech jako první díl. Opět pobaví několik povedených vtípků a scének, navíc se zde objeví i dvě známé tváře ruského showbusinessu. O trochu horší a méně originální než předchozí film, ale stále solidní zábava, která rozhodně nezklamala.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Výborný příběh s výborným zpracováním - duo Spielberg, Lucas opravdu zafungovalo, ale do TOP100 bych to neřadil. Zábava je to ale solidní a jak postava Indyho, tak filmová hudba, jsou naprostou klasikou.

Ljubov v bolšom gorodě (2009)

Svěží a milý snímek se slušnou dávkou humoru, který mě opět utvrdil v tom, že Rusko v posledních letech vládne žánru romantické komedie. Jejich náměty jsou originální a i když někdy až moc bláznivé, alespoň se na rozdíl od Hollywoodu nedrží stále stejné ohrané šablony. Škoda, že se ruská tvorba do povědomí českých diváků tolik nedostává.

Škola rocku (2003)

Jacka Blacka rád nemám, a to jakože vůbec. Toto je ale jedna z jeho koukatelných komedií, u které jsem se dokonce i párkrát zasmál. Na víc než průměr ale nemá.