• Krátkometrážní

Shrek Třetí (2007)

Jestli byla dvojka oproti jedničce drobným krokem dolů, tak tohle je brutální pád do hlubin zatracení. Naprosto zbytečné pokračování, které nepřináší vůbec nic nového a místo obvyklého svěžího humoru zásobuje diváky trapnými pokusy o vtip. Pro děcka to možná stále docela funguje, ale já trpěl. Dvě hvězdy spíše za zásluhy a pár povedených scének, ale k této snaze vytřískat z lidí další peníze se nikdy vracet nebudu.

Titanic (1997)

Legendární film, jehož jedinou, avšak velmi podstatnou vadou je přetažená stopáž. Tři hodiny čekání na velkolepý závěr poněkud kazí celkový dojem. I tak je to ale nezapomenutelný snímek, povinnost pro každého fanouška filmu.

Kokosy na sněhu (1993)

Popravdě jsem nikdy nepochopil, proč se v českých luzích a hájích tato komedie tak uchytila. Neříkám, že je špatná, to vůbec ne, ale nic výjimečného v ní nevidím. Ano, občas je to vtipné, ale u mě spadá spíše k průměru. Víc jsem v tom zatím nenašel.

Wanted (2008)

Angelina je jednou z mála žen v oboru, kterým takové akční role opravdu baštím. Snad jako jediná je u toho nejen sexy, ale ukazuje, že umí hrát. Proto si jí nesmírně jako herečky vážím. Co se týče samotného filmu, celý stojí právě na jejím výkonu. Ale i tak je to akční nářez, který se před ničím nezastaví. Hezky vymyšlené, bavil jsem se, ale místy to bylo přehnané a něco tomu chybělo. Lepší 3*.

Něznajka na Luně (1997)

Tohle jsem jako malý zbožňoval :) Krásný příběh, který by určitě neurazil ani teď.

Obhájce (2011)

Drama z právnického prostředí - to je žánr, ve kterém se skutečně vyžívám, ale kvalitních jich zase tolik není. Potrpím si na detaily a tady moje oči plesaly radostí. Dokonale napsaný příběh, všechno perfektně vygradované až k samotnémi konci, který možná mohl být o něco dotaženější, ale stěžovat si nemohu. Matthew McConaghey jako zločinecký obhájce výtečný, ať už svým vystupováním či úžasným autem Lincoln. Morální dilema nad hájením ,,špatných lidí" je dotažené do nečekaných rozměrů. Snad jediné, co mi chybělo, je nějaká výrazná scéna, kterou bych nemohl dostat z hlavy. Chyby jako takové ale hledat těžko. Naprostá spokojenost, v tomto roce možná překvapivě největší.

Mumie (1999)

Jeden z nejoblíbenějších filmů mého dětství. Vždy jsem hltal jak Fraser se strachem ve tváři a brokovnicí v rukou střílí jednu mumii za druhou. A musím říct, že mě to baví pořád, i když na to nahlížím trochu jinak.

Seriózní muž (2009)

Nesmírně zvláštní film. Ať už prostředím, pomalým tempem nebo tím, že si vlastně nejsem zcela jistý o čem to celé bylo. Pointu jsem navíc hledal celou dobu zcela marně. Rozhodně to mohlo být přehlednější, s trochou nadhledu. Zároveň ale nemohu říct, že to bylo vyloženě špatné. Ztráta času to není, ale důvod nominace tohoto filmu na oscarový večer mi trochu unikl.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Akce je to solidní a mezi Bradem a Angelinou to jiskří (lítá a bouchá) jak má, ale to je tak vše. Čekal jsem něco víc.

My Fair Lady (1964)

Je to krásné, ale strašně dlouhé a pak i nudné. Za zhlédnutí to opravdu stojí, opakovat však jen tak nebudu.