• Krátkometrážní

Medvěd (1988)

Film silný, krásný i roztomilý - tak jako medvědi sami. Akorát působí spíš jako dokument a to jde mírně na škodu. Co se týče medvědů a výkonu štábu při práci s nimi, mohu jedině smeknout. Zajímavý zážitek, ale za vícenásobné zhlédnutí asi nestojí.

Coach Carter (2005)

Jedno z nejlepších sportovních dramat, které jsem měl to štěstí vidět. Chvílemi se sice, jak už to v tomto žánru bývá, nevyhne klišé a citovému vydírání, ale tady se to daří udržet v únosné míře. Samuel L. Jackson výtečný jako obvykle.

Divoké vlny (2007)

Některé vtípky a nápady byly skvělé, bohužel mě to ale jinak neuchvátilo. Na můj vkus příliš předvídatelné a přehnaně ,,roztomilé". Slabší tři.

Rychlí a zběsilí (2009)

Čekal jsem víc. Místy odporná nuda, ale technicky je to zvládnuté s přehledem. Vin stále ve formě a i ostatní filmové součástky fungují taky celkem zdárně. Průměrné 3, ale na víc to fakt nemá.

Lhář, lhář (1997)

Jim Carrey ve slušné formě a celkově příjemná zábava. Osobně tento snímek řadím mezi Jimovy lepší komedie.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Že bych byl úplně zklamán říct nemůžu. To co drželo nad vodou i předchozí díly - hudba, efekty, kulisy a Depp stále funguje, i když v o něco menší míře a 3* si to stále zaslouží. Už to ale zdaleka nebyla taková jízda, příběh postrádá to, co měli Piráti dřív, stejně tak dialogy místy dost pokulhávají. Ocenil jsem ale několik novinek - Penélope zapadla vcelku dobře, mořské panny se povedly a ta Barbossova nožka je snem každého piráta :)

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Závěrečný díl celé ságy rozhodně není bezchybný, ale tady jsem schopen hodit nějaké drobnosti za hlavu. Možná je v té páté hvězdičce určitá dávka sentimentu a smutku z toho, že to všechno končí, ale i tak si ji Yates i Radcliffe (a samozřejmě i všichni další, co se na tom všem podíleli) zcela zaslouží. Jsem rád, že to Yates vzal poctivě a nabídl fanouškům dokonalé triky, bezchybné prostředí i krásná nová pohádková stvoření a za to vše mu patří velké díky. Alex Desplat svou úlohu také zvládl na výbornou - k takovému filmu jsem chtěl pořádnou hudbu a tu jsem taky dostal. K hercům jsem v této sérii nikdy výhrady neměl a tady se to změnit ani nemůže. Kdybych měl jmenovat, co se mi nelíbilo, zmínil bych menší naivitu v některých scénách a dialozích a neuškodilo by o trochu více citů. Tyto kaňky jsou ale kladnými body nekompromisně rozdrceny a tak nezbývá než velebit konec mladého kouzelníka. Nejlepší ze všech osmi dílů!

Moulin Rouge (2001)

Muzikály obecně vůbec nemusím, ale čas od času se vyskytne světlá výjimka - do Moulin Rouge jsem tak šel s nemalým očekáváním. Začátek mi připadal chaotický, až šílený. S postupem času ale ta šílenost začala přecházet v genialitu a já se ponořoval do příběhu stále hlouběji a pak už jsem jenom doufal, že ten film neskončí. Možná kdyby trval o chvíli déle tu pátou bych přidal, ale některé věci mi prostě vadily. Chvílemi jsem se trochu nudil a některé scény byly zbytečně přestřelené a nemožně vyšperkované. V mé paměti však z Moulin Rouge zůstane krásný romantický příběh a výborná Nicole Kidman. Určitě jeden ze snímků, který se musí vidět.

Panic je nanic (2006) odpad!

Nejhorší česká komedie, jakou jsem kdy viděl.