• Krátkometrážní

Play (2005)

Režisérce na filmové škole patrně nikdo nevysvětlil, že méně je někdy více, a to nejen co se počtu scén a stylu týče, ale že i náznak udělá dost a přílišná výřečnost uráží diváka. Děj byl předimenzovaný a nekonzistentní, scénář hloupý a herci špatně vedení amatéři. Postav jak na orloji, ale byly poněkud dřevěné psychiky. Film byl tak trochu o všem a tak vlastně o ničem. Režisérka si neodpustila žádný nápad (ani ten z nejotřelejších), přičemž výskyt většiny z nich u třicetileté paní zdá se být až zarážející. Výsledek je slabým televizním filmem; protaženou školskou filmovou etudou; něčím mezi nepovedenou Amelií z Montmartru, nepovedeným Polekaným ňadrem, nepovedenými Samotáři, nepovedeným Zatímco jsi spal a nepovedenou Golfovou holí. Přemýšlela jsem o odpadu, ale doufám, že za symbolickou oběť jedné hvězdy se mi dostane té milosti, že dlouho nic podobného neuvidím.

Zítra se bude tančit všude (1952)

Po zhlédnutí filmu jsem pro zavedení rýmové konstanty ho ja ja / duša má do moderního českého verše a pro znovuzavedení kabrioletových autobusů. Do moderní kinematografie bych zavedla též zde zhlédnuté záběry z podhledu.

Rogopag (1963)

1. za tři, 2. za čtyři, 3. za pět, 4. za čtyři hvězdy. Total čtyři.

Tajemný ostrov (2008)

čtyři pro ruskou přišpiněnou estetiku, pro níž mám slabost

Suspiria (1977)

Výprava M.C.Escher :).

Svůdné zombie (2008)

Je to hold bída. I mezi trashi a parodiemi (hlavně tedy mezi těmi zamýšlenými a o ty nám v hodnocení jde).

Machuca (2004)

Oddělení vzdělávacích pořadů. Vypočteno na efekt a schematizováno, aromatizováno a přibarveno. Přístupno od 12 let, vhodné jako učební pomůcka pro základní a střední školy?

Cinétracts (1968)

Jedná se řadu krátkých, a dá se říci avantgardních filmů. Každá část je více či méně filmovou mozaikou, výstavou složenou z dokumentárních fotografií a politických hesel vložených do podoby blížící se kaligramům, slovních hříček a fotokopií tehdy aktuálních reakcí v tisku, letácích, textů prohlášení aj. Prolnutí fotografie a poezie v rytmu nestejně dlouhých záběrů dokumentuje 68´ ve Francii, vzpouru v tehdejší době z našich ideologických hledisek tak málo pochopitelnou a přece z principu tak blízkou.

Kandahár (2001)

Kladem i záporem filmu je jeho velká stylizovanost. Nadhled koncepce a jednoduchost vybraných sdělení vás nedonutí k přehnanému emočnímu prožitku, jehož lze tak snadno u obdobných témat docílit a který je pak laciný a nasnadě. Na druhé straně stylizovanost a zkratkovitost brání jakékoli hlubší analýze nejen popisované situace, ale i filmu samotného. Mé hodnocení do značné míry podpořila vizuální stránka filmu, který je dle mého názoru spíše než o konkrétní situaci o naději a cestě jako takové. Ve srovnání s Persepolis, jejíž předlohou je komiks, nelze nezmínit, že sdělení v Persepolis se mi zdá zralejší a promyšlenější. Obsahuje méně fatálních extrémů a tím přivádí pozornost k principům celé situace. V Kandaháru jakoby se tíže prostředí Afganistánu téměř vytrácela.