Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Mozem dat skoro ctrl c koment z Thora: love and thunder. MCU je uz vycerpane. Uplne. Filmy su tak popeepajane a domotane, ze clovek sa 20 minut nudi v chaose mimo kontext kym sa zorientuje. Upadok najviac definuje Star-lord. Prattova postava je nudna, bez zivota a napadu. Asi 4-5x za film som sa pousmial. 1x som sa fakt rehotal. Inak je to klasiky CGI bordel. Postavy, ktore som mal rad ma uz trochu omrzeli. Stale sa to da pozerat. Aj Warlock celkom pobavil. Ale uz to nie je ono. 3,5*

Thor: Láska jako hrom (2022)

MCU je definitivne vycerpane. Myslel som si to uz viac krat. Ale teraz aj nadejne snimky koncia ako tuctovky. Kapitan Amerika 2 mal fajnu akciu. Thor 3 bol vtipny. Gardiens of the Galaxy 1 boli vysoko zabavni. Ale nic uz z toho nefunguje. Aj Thor 4 je len priemer. Podme k filmu. Bale je slusny zaporak, ale trochu nevyuzity. Chemia medzi Thorom a Jane, nic moc. Akcia je marvelacke, stale to iste. Ako su tu aj dobre hlasky. Obcas som sa zasmial. Ale kopec veci je nasilu. Obcas som stracal v ocividnych suvislostiach s inymi filmami, ktore som nevidel alebo zabudol. Taika sa snazi. Cela pasaz s Russellom Crowom parada. Hemsworth je stale poriadna korba a ocenujem ze si postavu Thora musel odmakat. Na 3* to staci, ale uz by cele toto MCU peklo mohlo skoncit.

Krvavá nevěsta (2019)

Solidna hlupost. Je to tak s kazdeho rozku trosku. Trochu humoru, trochu gore, par napinavych scen, trochu akcie, niekolko grotesknych postav. Dokopy fajn, ale nic epicke. Pacil sa mi koncept reverzneho slashera, kde postupne vykapaju vrahovia miesto obeti. Napad celkom originalny, ale prevedenie je standardne. Musim ale uznat ze Samara Weaving poctivo pracuje na svojej hororovej (alebo hororovo komedialnej?) kariere a ide jej to. Teraz ma film na csfd 67% a to mi pride tak akurat.

Poslední souboj (2021)

Kvalitna filmarcina. Dobre zahrane, dobre zrezirovane a dobre sa na ten stredoveky vizual pozera. Trosku nechapem trend, ktori tlaci Adama Drivera ako nejakeho super hot kanca. Nezvyknem hodnotit chlapov, ale henten tipek mi pride celkom nechutny. Ako herec vsak v pohode. Pobavil aj Affleck, ktoreho postava vie uzit stredoveky zivot. Ohladom deja mam iba jeden pronlem. Niektore sceny sa opakuju zbytocne a nevidel som zmysel ich vidiet viac krat. Ked uz to bolo podane z inej perspektivy, mali sa sustredit na to, co este nebolo vyrozpravane. Scenu medzi Jodie a Adamom som fakt nepotreboval vidiet 2x celu. Zaverecny duel velmi fajn. Do poslednej chvile som netusil ako to skonci (odolal som pokuseniu si to vygooglit). 85% silne 4*.

Kingsman: První mise (2021)

Jednotka parada, dvojka slabsia, ale stale dobre. Toto je uz ale trochu nasilu. Akcia je stale slusna. A vizual tiez fajn. Problem je, ze uz to nebolo take vtipne a originalne. Navyse postavy, sa napriek nabusenemu hereckemu obsadeniu, nevydarili. Minimalne Gemma a Djimon boli strasne do poctu. Zaporaci su na tom lepsie. Aj ked sa neviem rozhodnut, ci bol Rasputin trapny alebo genialny. Stale pozeratelne, ale na jednotku sa to nechyta. 3 a pol*

Ahsoka (2023) (seriál)

Rozporuplny serial. Na jednej strane kopec veci bavilo, na druhej vobec. Ahsoka v podani Rosario s monotonnym prejavom super. Ray Stevenson a jeho linka, super. Skoda ze uz medzi nami nie je. Thrawn ako arci zaporak do buducich dielov fajn. Akcia tiez dobra. Ale carodejnictvo ma v SW moc nebralo. Ahsokina padawanka je otravna a skor ma srala. A ani hladame Ezru ma az tak nebralo. Celkovo pozeratelne, Mando bol lepsi. Davam tak 65%

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Tak som tymto dielom ukoncil masivny Starcwars maraton (vsetky filmy a hrane serialy chronologicky). A musim uz ma toho bolo moc. Tato trojka novej trilogie ma rovnaky problem ako jednotka a dvojka. Je to stale to iste v bledomodrom. Pritom SW svet urcite ponukal aj zaujimavejsie pribehy. Ale aby som iba nekritizoval. Stale je to akcna naloz s brutalnym vizualom a nejakou davkou nostalgie. Abrams isiel moc na istotu. Serialy ma asi zacali bavit viac. 70%

Boba Fett: Zákon podsvětí (2021) (seriál)

Akoze serial je ok. Len taky privesok do sveta Mandaloriana. Ani to nema ambiciu byt samostatnym serialom. Temuera Morrison vie davat drsne chladne ksichty. Ale ine herecke polohy mu idu horsie. Plus je uz stary. Stara je aj herecka Fennec Shand. Na to ze uz taha na 60 je stale hot a vie sa aj hybat v bokovych scenach. Trosku zbytocne dlho sa rypali v Fettovom pobyte u Tuscanov. Ale inak sa to da. 3 a pol*.

Mandalorian (2019) (seriál)

No tak 88% je trochu silna kava. Serial je dobry. Kopec akcie. Preskakuje medzi space operou a nejakym sci fi westernom. Pribeh ok. Herci velmi fajn. Pedro Pascal je serialovy boh. Mat na konte Narcos, GoT, Last of us a Manda je ultimatne. Skoda, ze sa Gina ukazala ako uplna truba, co ma nasrate v hlave. Kym ju vyhodili bola solidny bonus. Vizual je paradny. Realne prva kino liga. Kopec pomrkavania star wars fanusikov. Inak celkom by som to ako Rko. A skoda je to niekedy prilis jednoduche. Obcas dokonca vyslovene hlupe. Ale tu nesli zbierat body psychologicku dramu. Tak 80% si to zasluzi.

Silo (2023) (seriál)

Velmi vydareny serial. Detektivka zasadena do postapo anti-utopie. Herecky, rezijne aj scenaristicky je serial na vysokej urovni. Chvilu sa to rozbieha, ale ked som nabehol na vlnu, tak som pomaly ani nedychal. Vizual Sila je super. Atmosfera by sa dala krajat. Rebecca Ferguson, v hlavnej ulohe, je vynikajuce castingove rozhodnutie. Som zvedavy na dvojku. 85% a super silne 4*.