Lovci zločinců (2011) (seriál)

Veľmi zaujímavý seriál. Ktorý navyše časom ešte pridá na guliach. James je super sympatický chladnokrvný zabiják. Bojové domáce úlohy si splnil celkom dobre a väčšinou si v akcií vedie obstojne. Jasne vidím množstvo techník z krav maga a to ma vždy poteší. A Chamés Caviezel baví aj mimo akciu. Čo je dôležité. Michael Emerson asi používa pleťové masky z kozieho trusu alebo odvar z genitálií amazonského makaka. Prípadne iný tajný recept na zachovanie mladosti. Lebo vek (61) fakt nesedí s tým čo vidím na obrazovke. Scénar píše malý Nolan, čo je zárukou kvality a dobrej atmosféry. Hlavne postavy sú dosť dobré. Čiastočne sa vyvýjajú a bavia v rôznych polohách. Vedlajšie postavy tiež väčšinou slušné. V druhej sérií nabehne na scénu Sarah Shahi, ktorá je tak sexi, že jej odpustím aj občasnú nedôverihodnú prehnanú drsnosť. Slabou stránkou seriálu je, že má príliš veľa dielov. Potom sa niektoré veci opakujú. A nutne musia prísť slabšie pasáže. A celá tá ich tajná činnosť mi príde nenápadná ako kopa hovna na zemi. Do 4 dielov mali byť chytení a zabásnutí. A ten akože super vládny zabiják vyzerá chaseň zo staničného bufetu s fyzičkou stereotypného ajťáka. Čo ma ale sralo najviac je zbytočné tlačenie prvkov americkej morálky. Keď už sa to tvári ako niečo viac, mohli na tie sračky typu: dobrý manžel, dobrý policajt, čisté deti, rodina, multikulturalizmus, každému čo mu patrí, polepšie, žije prácou... . Nebije to do očí tak ako v bežnej holywoodskej tvorbe, ale pôsobí to zbytočne rušivo. Aj tak nadpriemerný seriál. 80-85%

Šéfové na zabití 2 (2014)

Charlie Day je jeden z najotravnejších hercov, ktorí si môže podať ruky s Melissou McCarthy, Kevin Hartom a mnohým ďalším, ktorí ma serú už len svojou existenciou. Občas som mal chuť preskočiť cez obrazovku a dať mu po tej sprostej hube. Výhodou komédie je, že som sa pár krát neskutočne dobre zasmial. Všetky scény s Jennifer Aniston, niekotré scény s Foxxom a pár ultra hlúpych nápadov ma položilo do kolien. Ako locked/unlocked 50% bolo dosť dobré. Bohužial keď som sa práve nesmial som strašne trpel. Hlavne vždy pri to debilnom vrešťadle. Je to tak 70% 3.5*. Škoda, že sa herci bavili lepšie ako divák. A ešte väčšie bohužial, že toto je jedna z lepších a úspešnejších komédií poslednej doby.

Hlasy (2014)

Divný film, o ktorom neviem čo si myslieť. Jerry to očividne nemá v hlave pohromade a nezvláda situáciu. Film ponúka zaujímavé momenty ako rozhovori so zvieratami. Pohľad na kočky Gemmu a Annu alebo pár vtipných momentov. Ale keď to skončí. Tak vás napadne iba jedno: To bola teda riadna chujovina. Niektorí budú ochkať aký je to originálny film, oní sa budú rozčulovať, že to je totálna pičovina. Ja rozmýšlam čo režisérka nie je väčšie mešuge ako sám Jerry. Dávam neutrálne hodnotenie 3*. Na toto si musí každý urobiť názor sám.

Everly (2014)

Tak čakal som zábavnú pičovinu a presne to som aj dostal. Totálne absurdné. Na hlavu postavené. Násilné akčné. Nápadité postavy. Najviac ma bavil postrelený típek. Salma je stále sexi a užijeme asi stovku záberov do jej výstrihu. Joe mieša na hlavu postavený film s gore minulosťou a jemným náznakom alternatívy. Aspoň 5 krát som sa schuti zasmial. Čo je plus. Na druhú stranu. Bolo to až moc uvrešťané. A na vrieskanie a hádzanie sa o zem nie som. A tá hlúposť, ktorí miestami baví ale rovnako miestami nebaví. dávam 3.5* = 65-70%. Viac menej súhlasím s ostatnými 3-4 hviezdičkovými pánmi.

Divoká karta (2015)

Vidím klasickú stathamovku s klasickým Stathamom. Jason opäť raz zahral depresívneho sebedeštruktívneho drsniaka. Akčné scény sú tu tri. A sú dosť dobré. Ale mohlo ich byť viac. Príbeh je celkom slabý. Respektíve kopec vecí vyznie do stratena. Statham ťahá film ale jeho postava ma občas srala. Vedlajšie úlohy (skoro až cameá) sú dosť dobre obsadené. Mohol to byť dosť dobrý film, ale mám pocit, že to všetci trochu odflákli. Dám 70% z milosti. Ale trailer bol oveľa lepší ako výsledok.

Litva, do toho! (2014)

No ja som sa celkom dobre bavil. Možno to bolo tým, že som mal už trošku vypité. Film je zvláštna zmes, druholigového Kusturicu, Guya Ritchieho a buranskej komédie. Do toho plné vrece mýtov o postkomunistických zapadákovoch. V Litve som bol a nie je to také hrozné. Napriek tomu som sa na východoeurópskych klišé celkom bavil. Ak už režisér a scénarista v jeden osobe niečo zvládli, sú to situácie. Veľa vecí je slabých ale tie situácie sú fakt bomba. Páni Angličania to fakt poriadne schytávajú. Zasmial som sa viac ako pri niektorých amerických veľko komédiach. Nápady Emilis rozhodne má. Príjemné prekvapenie od niečoho, kde som nečakal absolútne nič. 3,5*, veľmi málo chýbalo aby som dal štyri (možno pivo dve).

The Guest (2014)

Tak som dosť solídne prekvapený. Tento film ma dokázal úplne ojebať ako lacnú kurvu. Nemám moc rád modrookých blonďákov. Ale tu mi hrdina maximálne sedel. Nemám rád elektronickú hudbu, ale tu mala fakt gule. Nemám rád nič nehovoriace zábery na ksicht, ale tu mi nevadili. A nemám rád Joela Davida Moora. Bodka. Od Adama Wingarda som nič nevidel, ale asi ho začnem dobre sledovať. Nenatočil tu nič originálne, ale zaujímavo to namiešal. Ako príde David do domu viete, že je niečo zle. Od prvej chvíle je jasné (nedám tu čiarku lebo nenávidím čiarky) že to dobre neskončí. Snažíte sa fandiť hlavnej postave dokým to ide. Snažíte pochopiť o čo mu vlastne do boha ide. A skutočne oceňujem kulisy pre finále. Akcia je solídna. Nie je jej až tak moc. Ale pobavila. Mínusy. Keď konečne začne riadna akcia scénar začne byť fakt hlúpy. Koniec celkom odrbali a nedotiahli. Ale zase bol akčný. Keby tomu prihodia 20 mega budget a trochu sa s tým dlhšie pohrajú, máme tu prekvapenie roka. Dávam o 5% viac ako Drive, ktorý bol určite aspoň o trochu slabší. 4* 75%

X-Men: Budoucí minulost (2014)

No nejak film nedorástol hodnotenie. Dobrá jednohubka? Áno. Pekný vizuál? Áno. Návrat starých tvári. Check. Kvalitná réžia? Určite. Niečo naviac, čo by to posunulo z kategórie dobrý komixový blockbuster na výborný komixový blockbuster? Nope. Ani omylom. Akcia už bola lepšia. Atmosféra hutnejšia a Wolverine drsnejší. Najviac sa mi páčilo, čo predvádzala Mystique. Ostatné bolo len tradičné klišé. 70-75% 4*

Úhel pohledu (2008)

Veľmi štýlový akčný film.Pete Travis vie veľmi dobre ako natočiť dobrú akciu. Škoda, že už nevie ako ho predať. Videl som to dávnejšie takže si nepamätám detaily. Ale pametám si špecifické poňatie, napínavé rozprávanie príbehu a výslednú spokojnosť. 80%

Hatchet (2006)

This is the new shit je môj najobľúbenejší song od Marylina Mansona. K tomu podarený redneckovia, kozy a ukecaný černoch nastolili parádny úvod filmu. Potom to trochu degraduje ale stále nájdeme zábavné miesta. Ako horor to nefunguje, ale zasmial som sa viac ako pri niektorých slabších komédiach. Tvorcovia ani herci to očividne nebrali vážne a tak sa nebudem vážne tváriť ani ja pri hodnotení. Dám teda serióznych 65% a lepšie 3*.