Prci, prci, prcičky 2 (2001)

Prišlo mi to ešte lepšie ako jednička. Už som trochu odrastený, ale rovnako ako u prvého dielu by som dnes asi volil iné hodnotenie ale vtedy to bol hit.

Prci, prci, prcičky 3: Svatba (2003)

Výrazne horšie ako prvé diely. Chlapcom skrátka dochádza dych. Čo už, nemôže všetko vychádzať donekonečna. A treba priznať, že zas úplne zlé to nebolo.

Disturbia (2007)

Keď som šiel pozerať tento film nevedel som o ňom nič (žáner, herecké obsadenie, recenzie...). Preto je aj moje hodnotenie také vysoké. Film je strhujúci. Hlavne druhá polovica. Musím obdivovať Carusa ako spracoval tento námet. Plus majú aj mladí hlavní, ktorí pôsobia nielen sympaticky ale aj dôveryhodne. U mňa je to 90%, ale asi len preto, že do filmu išiel s nulovými očakávaniami.

Oko dravce (2008)

Vcelku výborný akčný thriler. Bol som na ňom v kine, lebo sa mi končila platnosť zľavy na lístok. A rozhodne som neľutoval. Film je od začiatku napínavý, herecké výkony sú dobré a zápletka zaujímavá. Prtoblém som mal len s prekúsnutím konca. Nejako sa mi tá pointa nepozdávala. Ale hneď ako som ju začal akceptovať tak som si film užil až do konca. U mňa je to takých 80%-85%

Děti Anakondy (2008) (TV film)

0 hviezdičiek za film 5 za Davida Hasselhoffa. Každá sekunda, keď nie je na scéne, je totálna strata času a nuda. Akonáhle sa ale démon pobrežnej hliadky objaví, film sa mení na skvelú zábavu typu one man show. David by mohol kandidovať na najhorší herecký výkon posledných sto rokov. Takmer každá jeho hláška stojí za to, už len spôsobom akým ju "pán herec" podá. Nikomu, kto sa nedokážete zabávať na snahe neherca však tento film neodporučujem, lebo kvalitatívne je to totálny odpad. Ale Hasselhoff neuveriteľne dáva.

Noční hlídka (2004)

Do riti. Taká dobrá kniha. Taký veľký potenciál. Nikdy som neveril, že to poviem, ale čakám na americký remake. Hlavný hrdina, vcelku zodpovedal mojim predstavám. Este atmosféra by ako tak zniesla prísnejšie kritéria, ale dialógy, scénar a ostatné herecké výkony, výber postáv, otrasné. Možno hodnotím príliš nízko, ale ako fanúšik Lukanenkových kníh ultimátne sklamanie. Nie je moc filmov kde by som volil také nízke hodnotenie.

Denní hlídka (2006)

Nechápem. Po prvom sklamaní som si povedal, že už to horšie nebude. Omyl. Prvá polovica sa drží na úrovni 1 a možno ešte mierne nad. Ale druhá polovica? What the fuck was that? What the hell? Totálna zmes nezmyslov. S knihou spoločné len mená postáv. Totálna zlátanina. Napriek nulovým očakávania prekvapivo veľké sklamanie. Humus. Ešte dodávam, že sa nejedná o skutočnú dennú hliadku ale o druhú časť nočnej hliadky (ak sa dá druhý diel vôbec označiť za spracovanie knihy!!!).

Eurotrip (2004)

Skvelá teenegerská komédia. Vrelo odporúčam každému fanúšikovi žánru a vcelku každému, kto sa rád zasmeje a nepotrebuje vo filme psychologizáciu postáv a hlboký príbeh. Je pravda, že čím je človek starší, tým menej vtipné mu prídu jednotlivé scény, ale keď som ja videl film prvý krát, tak som ešte nemal ani 18 a vtedy sa katapultoval na moju najobľúbenejšiu komédiu všetkých čias. Film je inak robený dovojsečne. Pre amerického diváka je to komédia, ktorá si robí srandu z Európy. Európskemu divákovi je ale jasné, že film je vlastne satira na samotných Američanov a ich nevzdelaného a namysleného pohľadu na zvyšok sveta o ktorom vlastne nič nevedia a často ho veľmi podcenujú. U mňa je to 100% hlavne kvôli dojmu z mladosti. PS: 4 a viac pív výrazne zlepši kvalitu filmu:-) PPS: Zvláštne že trojica režisérov nikdy nenatočila iný celovečerný film.