Red Hill: Krvavý zapadákov (2010)

Ale šlo to. Režisér tretích Expendables vo svojej prvotine nesklamal. Na úvod poviem, že je to veľmi zručne natočený film. Dobrá atmosféra, kopec štýlových nápadov. Obrátený systém, keď skupina klďasov, je likvidovaná jedným záporákom. Herecké výkony sú solídne. Dočkáme sa aj nejakých zvratov (aj ke nie zas nejak úchvatných. Akcia je jednoduchá, pomerne realistická a krvavá. Záver napínavý a keď už nie výborný tak aspoň uspokojujúci. A z času načas super filmová hudba. Takto to znie ako super film. Ale je tu ale. Niektoré veci sú nedotiahnuté. A z času načas to proste nedáva zmysel. Hughes natočil dobrý film, ktorý mal byť ešte chvíľu dlahšie v post-produkcií a možno si nechať poradiť nejakým skúseným borcom. Nechcem moc spoilovať, ale raz za čas sa vo filme objavili scény, ktoré my kazili zážitok. Hughes má potenciál a keby doladí pár detailov dám 4*. Takto silné tri. Na nového rejžu Exp3 musím byť proste náročný.

Mládeži nepřístupno (2013)

Ultimátna hovadina. Asi tak tretina poviedok je vtipná. ALe všetky sa snažia šokovať. A ja mám rád keď sa neberú servítky. ALe uznávam, že aj takáto potrhlosť sa dala spraviť lepšie. Učiť by sa mohli od Onion Movie. Alebo si viem predstaviť tvorcov South Parku ako by z toho vytrieskali veldielo. Plus trailer vyspoiloval polovicu vtipov. Ale nápady sú tam solídne. Najlepší sú Stifler a Jackass. 3*. Len pre silné žalúdky a úchylné nátury.

Červený pás (2008)

Dobrý emotívny príbeh. Oceňujem hlavne výkon Ejiofora, ktorý my tam skutočne sedel a pôsobil dojmom, že jiujitsu skutočne rozumie. Nedám 4*, lebo je tam toho bojového umenia príliš málo a občas sa nepáčila prílišná naivita v scénari. U mňa je to tak za 65-70%.

Zlomené město (2013)

Obstojný film s obstojným Crowom a Wahlberogom. Pár napínavých scén. Pár akčných scén. Pár solídnych dialógov. Atmosféra priemerná, maximálne mierne nadpriemerná. Nejaký zaujímavý nápad. Ale dokopy to až tak nefunguje, Mal presne ten pocit, že film nebol zlý, ale niečo tomu chýbalo. 3* 60%

Konečná (2013)

Výborný film mieša old school akčňáky a moderným pojatím. S muníciou sa nešetrí a to je dobre. Hlášky sú solídne. Prekvapili automobilové naháňačky, ktoré nikdy neboli u mňa tým pravým orechovým a tu ma bavili. Páčili sa my aj niektoré drobnosti v scénry, ktoré dodali filmu aurčitú nápaditosť. A aj réžisér si môže spokojne pokývať lavou nad dobre odvedenou prácou. Zaujímalo by ma prečo preboha tento film tak prerobil. Úplne som videl v niektorých momentoch, ako sú scény napasované pre moderného diváka. Ktorý sa na to vysral. Bohužial slabinou filmu bol asi Arnie, ktorý ma síce bavil, ale mladšie generáciu sa mohli pýtať čo tam ten starý chren robí. Dúfam, že trochu kopne do plynu, lebo takto rýchlo odkráča na smetisko dejín. Každopádne u mňa tak za 80%. Už len pozrieť Slyov Bullet aby som mal čo porovnať.

Collateral (2004)

Dosť dobrý film, ktorý naberal na sile postupe. Cruise sa do úlohy zabijáka hodil ako riť na šerbel. Foxx už my trochu vadil. Čo u neho nebýva zvykom. Statham si tu strihol len mini roličku. Som počítal, že v 2004 už bol väčšia hviezda. Nechce sa mi ani nejak rozpisovať. Proste poctivý kvalitný thriller s solídnymi strielačkami. 80%

Je to soda (2005) (seriál)

Úžasná vec. Zmes Yes, minister a greengrassovskej réžie. Chaotická, polodokumentárna kamera občas vadí, ale keď sa na ňu zvykne seriál je boží. Ja som najprv videl film In the loop, ktorý som hodnotil plnými hviezdami. Tu dám len štyri, al keby to pozrim obrátene tak by som prehodil aj hviezdy. Lebo seriál je na rovnakej úrovni ako film. A ten je presne medzi 4* a 5*. Inak ma extrémne baví prostredie politického PR. Postavy sú husté, ale realistickejšie ako to býva v komédiach. Každý jeden diel má aspoň husté hlášky ktoré ma fakt dostanú. Malcolm Tucker si sira Humphreyho dáva na raňajky. Naopak ministry (Hugh a James) sú veľmi podobný. A veľký rozdiel je, že toto je tvrdé R takže Capladi namá problém chŕliť vety kde je 90 slov nadávok. Špecifické, ťažko stráviteľné, nie pre každého. Ale pre mňa bohovská zábava. PS: koniec je pekne drsný a obsahuje niekoľko zaujímavých výstupov. Musím dať 5*. Ale pozerajte to na vlastné nebezpečenstvo!!!

Sin City - město hříchu (2005)

No dobre jedna hviezdička bola prehnaná, čo bolo spôsobený veľkým sklamaním z prvého pozretia asi 7 rokov dozadu. Na druhý pokus som si to užil viac, ale stále nie som nadšený. Nemusím nejak extra rozkúskovanie na príbehy a tu my to vadilo obvzlášť. Kopec dobrých postáv, ale celé to skončilo nejak nedotiahnuté, aj keď príbehy skončili uzavreté. Medzi komixovkami je to určite až v druhej polovici. Celé by som to charakterizoval ako kopec dobrých nápadov, ktoré ale spolu netvoria adekvátny celok. 60%, A od dvojky očakávam viac.

Žena ve vodě (2006)

Zaujímavý film. Dlho som nevedel či sa mi páči alebo nie. Vyvolalo to vo mne veľmi rozporuplné pocity. A neubránil som sa pocit, že veľa scén sa dalo natočiť lepšie, napínavejšie, mysterióznejšie. Napriek tomu dám 4 hviezdičky. Za tú magickú atmosféru, ktorá sa nad tým vznášala. Za dobré herecké výkony. Ak si toto odnieslo dve zlaté maliny, tak nech ide porota do riti. To, že Shyamalana uprednostili pred Bollom a jeho famóznym BloodRaynom vypovedá o solídnom kokotizme. Night odviedol dobrú filmárčinu. Ale mohlo to byť o triedu lepšie. 70%

Spolubydlící (2011)

Slabota. Už som to videl dávnejšie a radšej som mal zabudnúť. Minka Kelly je sexi. Cam Gigandet patrí k mojim obľúbencom. Ale to je asi tak všetko občas je to napínavé. Ale väčšinou to stojí za hovno. 2* Viac nie. Príliš nudné a príliš debilné.