Úsvit mrtvých (2004)

Naturalistický hnus, který nenechává moc vydechnout. Silné 3*

Funny Games USA (2007)

Čisté zlo rozmíchané v normálnosti našich dnů. U scén na ulici a následně doma jsem opravdu ani nedýchal..

Hra o trůny (2011) (seriál)

Jsem moc rád, že se právě tenhle seriál dočkal neuvěřitelného zkomercionalizování a neskutečné (seriálové) fan základny. Tvůrci se totiž mohou opírat o nejlepší možný scénář-výbornou knihu, takže co do příběhu toho moc posrat (měnit) nemůžou. Navíc příběh je rozleptaný do všech možných dějových linií, takže při desetihodinové stopáži jedné série (knihy) tam můžou naflákat jen ty nejlepší věci a v jednom dílu se sotva dostane na všechny aktéry, takže amíci si nemůžou stěžovat jako vždycky že je to nudí. Díky moc všem, co se na seriálu podíleli nebo budou podílet a mějte prosím na paměti, že filmujete a vytváříte nejlepší fantasy všech dosavadních dob. Doteď (začátek 4. série) vám to šlo celkem slušně..

Obchodník se smrtí (2005)

Už jen u počátečních titulků, kdy sledujete život kulky, jsem najisto věděl, že tenhle film bude dobrej..

Tenká červená linie (1998)

Strašně těžko se takovéhle filmy hodnotí, protože nejde jen o jejich celkovou komplexnost, ale i o to, o čem se básník snažil mluvit. Ryan byl v tomhle ohledu slabší, ovšem naopak akci měl o hodně lepší, jak do režie, tak do množství. Oba jsou však mistrovská díla a měly by se pouštět všem AKA vojákům po celém světě...

Million Dollar Baby (2004)

Krutost a realita, to je hlavní zbraní Eastwoodových filmů. A tady zas zabodoval, a když prostě po dvou hodinách jeho kyselých ksichtů v nemocnici políbí ženského kvadruplegika, myslíte si, že jste nic emotivnějšího v životě neviděli. Tenhle film je samozřejmě víc než jen Eastwood a Swanková, je to i fajnová kamera a sakra dobrej nápad. Na co si ale vzpomenete za týden, za měsíc - zas jen na Eastwooda. Je to prostě klasa. Je mi však zárověň Clinta líto, protože takovýhle masterpiece si střihnout v 74 letech, kdy většina důchodců radši sedí doma u televize...Takový Jaromír Jágr mezi filmaři.

Hlas Česko Slovenska (2012) (pořad)

No a co jako... stokrát lepší než vypičená Talentmania, Superstar nebo kdejaké píčoviny, které Nova vymyslela...tady aspoň Leoš neblije za každým..ehm...exemplářem svá moudra a Tina nemá možnost ukázat, jak blbá ve skutečnosti musí být. Malé významné plus, ale to je sakra málo, když tohle dávají v neděli v 8. Kdyby tam buchli Dextera nebo House nebo něco normálního a trochu na úrovni...ale to by si neměly dvanáctiletý děcka o čem psat na Facebooku, že..?