Klub rváčů (1999)

Nic proti systému nemám, ale viděl jsem minimálně jednoho člověka, co by mu něco vytkl. Nebo dva?? Když něco chcete tak, že pro to jste schopni udělat COKOLI, tak toho dosáhnete. Klub rváčů sloužil jen k jedné věci, a to z ovcí udělat stádo. Ale my všichni jsme členy velkého stáda, tak o co tu vlastně jde?

127 hodin (2010)

Dávám 4*, ale s pocitem, že tady trochu křivdím...Franco byl vynikající, ale celkově mi to nepřipadne tak super, jak jsem čekal. Velké očekávání, maličké zklamání... Děj je vlastně strašně chudý, nebýt střetnutí s kočkama, tak není ve zbytku o čem přemýšlet. Dlouhé čekání na vysvobození připisuji vyvolání atmosféry dlouhé doby, kterou tam strávil...Každopádně by tohle měli vidět všichni, co si myslí že jsou středy vesmíru. Každopádně velmi originální film! -So... how do I get in..? You know...Combination....If I told you, I have to kill you. -But you have already killed me.

Probuzení (2007)

Původce mé skoro panické hrůzy ulehnout na operační stůl. Nenávidím ten film kvůli tomu, že dal popud mým fantaskním myšlenkám, a přitom musím ocenit jistou kvalitu kterou ten film má...Ale tohle říkejte vystrašenému pacientovi, kterého čeká operace slepého střeva..

Kokain (2001)

Styl tohoto a dalších snímků mám moc rád, ukazují vzestup a pád lidí, kteří měnily dějiny planety. Nenudil jsem se ani na sekundu, kapesník jsem si taky podal a možná i uzpůsobil životní priority? Kdo ví...ale film se mi moc líbil.

Titanic (1997)

100% jistota spotřeby jednoho až dvou balíčků kapesníků....

Trainspotting (1996)

Mno, myslím že po tomhle si někdo kdo si šlehu ještě nedal, určitě nedá...(4,5 hvězdy, nemůžu se pořád rozhodnout!)

Truman Show (1998)

"A co dávají jinde?" No super...Jim Carrey v mém kreditu hodně stoupl, věřil jsem mu každé nadechnutí...Ale myslím si že i tak mě ten film nějak minul, nějak nezasáhl tak jak měl. Ostatní tu mluví o genialitě a já tu genialitu prostě nemůžu najít, ano, je to skvělý nápad, ano, plně to vystihuje naši dobu, ale přes toto všechno to prostě není na 5*...alespoň u mě ne. I tak ale výborný film, a neméně inspirující, než je podle režiséra celá Truman Show.

Pokání (2007)

Je mi toho líto...toho příběhu, té dvojice...říkám si, jak by asi to dnes vypadalo, stejná situace s dopisem a znásilněním posunutá o 60 let vpřed. Jak by to vypadalo, jak by se to řešilo, mělo by to snad jiný konec? Pokání je opravdu o pokání, a to o pokání gigantických rozměrů. Silný příběh promítnutý na pozadí války působí opravdu přesvědčivě. Stejně si ale myslím, že mu nerozumím. Že jsem moc mladý na to, abych pochopil. I tak je mi jich moc líto..btw. ta 4 minutová scéna na pláži se zařadila mezi moje nejoblíbenější. Režie opravdu skvělá.

Prázdniny (2006)

Miluju Kate Winslet, je to asi nejzajímavější herečka své generace. Zbožňuju Jacka Blacka, je to skvělý muzikant i herec v jedné osobě. Líbí se mi Cameron Diaz, je to tak trochu můj sexsymbol, protože každým svým pohybem vyzařuje tuny energie. A Jude Law je asi sexsymbol zase pro ženský, takže sem tak patří. K tomu je tenhle film strašná pohoda, vším čím je je to strašná pohodička bez nějakýho zápornýho hrdiny či tak něco, prostě pohoda...Měl jsem na to zrovna náladu a trefilo mě to docela naplno, málem jsem běžel pro kapesník...úplně malilinkatá výtka je, že vztah Cameron a Juda je podlě mě moc otevřený, na happyend by se hodilo nějaký přestěhování nebo tak něco, pro klid fanouška, že je a bude všecko OK. Jinak paráda!