• Thriller

Černá labuť (2010)

Co mne ale opravdu zaujalo, byl herecký ( nemyslím baletní-to nedokážu posoudit) výkon Natalie Portman, " věřil " jsem jí úplně všechno. A to nejsem její skalní příznivec, prostě byla skvělá ! Tam bych jí dal 5*.

Most (2008) (TV film)

Amatérsky natočený film, zřejmě ale dobrý scénář.Chtělo to jiného a znalého "rejžu".

Poslední výsadek (2005) odpad!

Jedna z největších ptákovin na téma WWII. Amatérské zpracování, přihlouplé dialogy i akce. Překvapilo mě účinkování Rodena, protože si většinou vybírá, v čem bude hrát. Asi to byla dost velká nabídka, jinak si to neumím vysvětlit......Naprosto zbytečný film.

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Druh " umění " , jak několika rozvinutými větami neříct vůbec nic. A tohle nic by stačilo vysílat jako rozhlasovou hru, obraz je tu zcela zbytečný.

Brestská pevnost (2010)

Po všech stránkách vynikající.Jednoznačně jeden z nejlépe udělaných válečných filmů všech dob. Amerika i s Hollywoodem by se měly jít učit do Běloruska, jak se to dělá.Vynikající nejen v detailech válečné výstroje německé armády, ale i ve všem ostatním. Všechny jednotlivé scény do podrobna propracované - to nemá chybu.Vynikající kamera, ext. a interiéry. To vše umocněné " luxusním " zvukem DD 5.1.s fantastickou lokací všech audiokanálů ( škoda, že nemá DTS). Doporučuji pro dokreslení atmosfery shlédnout v ruštině s titulky a to nejen kvůli charismatickému hlasu vypravěče -jednoho z hlavních hrdinů. Tento film mi udělal opravdu velkou radost - je to zážitek.

Hana Hegerová - live koncert (2006) (koncert)

Vynikající zvuk v DD 5.1, takových je u nás málo. A po stránce hudební? Klenot ve všech směrech !

Útes smrti (2010)

Jeden z nejlepších thrilerů na téma " my ve vodě s žralokem,popřípadě s jinou bestií". Pro člověka s respektem k hluboké vodě docela na míru ušité, po Čelistech bych ho zařadil hned na druhé místo. Ovšem z pohledu člověka vcítivšivého se do děje, to jde více "na tělo", protože je něco jiného být s tou potvorou ve vodě, než být na palubě r el a t i v n ě bezpečné kocábky. 4 a 1/2 hvězdičky.

Legie (2010) odpad!

Vykrádačka ( pokud pominu hororovou omáčku ) snímku Přepadení 13. okrsku od J. Carpentera (záměrně neuvádím následný remake) ve stylu - my uvnitř a venku ti, co Chtějí dovnitř. Byla to nuda a otrava. Škoda Quaida a Bettanyho.....

Posvátné území (2009) odpad!

Shlédl jsem to v době, kdy tady na fóru o tom nebylo ještě ani vidu a slechu, letmo jsem tedy přešel na imdb.com a tam to mělo 8,7 z 10 a to mě naladilo. Jenže výsledkem - strašný NIC! Otřesná kamera -amatérské záběry ve stylu "něco,nebo někdo vás pozoruje", primitivní a zcela předvídatelný děj, nuda,nuda,nuda.... Poslední třetinu filmu jsem už jen po kouskách přejížděl, abych to měl za sebou. Takto ubohý rádobyhoror jsem už dlouho neviděl.Fuj!

Bathory (2008)

Po shlédnutí jsem měl pocit, že se mnou velmi oblíbený a uznávaný Jakubisko asi zbláznil ! Ještě, že jsem na to nešel do kina,to bych byl ale nas...ej.