Box (2009)

Úžasnej zážitek a naprosto temná atmosféra ve stylu Lynche. Trochu mě zarazilo celkové hodnocení filmu, ale u mě to naprosto splnilo očekávání. Kelly už se dobře předvedl s filmem Donnie Darko a tady potvrdil svoje kvality. Především se jedná o velmi zajímavý námět a finále filmu je možné si vysvětlit různými způsoby, což já u filmů tohoto typu naprosto oceňuji. Jediné co můžu z mého pohledu vytknout, jsou občas slabší vizuální efekty, ale ta depresivní atmosféra a to tempo vám to rozhodně vynahradí. Paráda 80%

Bratři (2009)

Velmi silné psychologické drama se skvělým obsazením. Vynikající Natalie Portman, která opět nezklamala. Jedná se o klasický příběh, který už jsme viděli v různých zpracováních, ale tady jde opravdu o herecký koncert. Od začátku až do konce sice tušíte jakým směrem se bude děj odvíjet, ale i tak vás čeká na konci strhující finále, které vás přesvědčí o tom, že válka a psychické následky vojáků můžou být opravdu drastické. Docela depresivní film 85%

Škola života (2009)

Výbornej film, který má spád, myšlenku i vynikající kameru. Trochu mi to připomínalo The Reader s Kate Winslet. Skvělé herecké výkony hlavních čtyř hrdinů. 80%

Případ číslo 39 (2009)

První polovinu velmi dobrý thriller, kde R. Zellweger i velmi slušně hraje. Ovšem v druhé půlce se z toho stává naprosto běžná linka příběhu, kde vše je naprosto jasné a konec ten byl úplně béčkovej. Ale napětí tam určitě bylo...60%

Fish Tank (2009)

Geniální, realistické, osobité a má to opravdu hloubku. Úžasná kamera, která je jak z reality show a dává filmu naprosto zásadní atmosféru. Co se týká hlavní hrdinky, tak ta to zahrála naprosto věrohodně a s naprostou jistotou. Děj vás vtáhne hned v úvodu, nikde nejsou zbytečné zdlouhavé pasáže a prostě je na co se dívat a o čem přemýšlet. Finále celého filmu je přesně jak má být, do poslední vteřinky nevíte, jak to dopadne, ale dopadne to tak, jak má :-) 88%

Patologie (2008)

Tak to byla velká chyba ! Nejenom ten film, herci, kamera atd., ale hlavní chyba byla, že jsem si to vůbec pustil. Nicméně jedna hvězda za finální řez...:-) 30%

Sherlock Holmes (2009)

Tak z tohoto snímku Guye Ritchieho jsem naprosto zklamanej. Čekal jsem, že to bude pecka, ale bohužel se jedná o velký průměr. Tento film rozhodně nevstoupí do historie jako třeba Piráti z Karibiku i když Sherlock je točenej v podstatě naprosto stejným stylem. Jednu hvězdu dávám za Downeyho a jednu za Lawa, ale ten zbytek je naprostá nuda. Zapomeňte na to, že se vám dostane zábavy jako u jinejch filmů G. Ritchieho, kvalit Podfucku, Rocknrolly nebo Lock, Stock and Two Smoking Barrels to nedosahuje ani ve snu. Škoda, potenciál tam byl 45%

Zrození šampióna (2009)

Po dlouhý době jsem viděl film, kterej je v podstatě velmi pozitivní a plný optimismu a nezavánělo to americkou klasikou, tedy, že přesně víte co nastane a že to skončí trapným a špatným happyendem. Musím říct, že S. Bullock zde hraje svou životní roli s jistou dávkou sebejistoty a důvěryhodnosti. Takže aspoň jeden americkej sen, kterýmu se dá věřit a kterej vás chytne. Je potřeba se zeptat, kdo z nás by tohle v dnešní době udělal ? 80%

New Yorku, miluji Tě! (2008)

Naprosto dokonalá záležitost. Spousta kvalitních i známých herců. Vzhledem k tomu, že jsem měl to štěstí už New York vidět live a na většině těchto míst jsem byl, tak o to víc mě to dostalo. Úžasný příběhy, zajímavá atmosféra a skvělý nápady. Fakt dobrý 80%

Nějak se to komplikuje (2009)

Vtipný a zároveň odpočinkový film se skvělou Meryl Streepovou. Celé dvě hodiny má film skvělé tempo a určitě se nebudete nudit. 70%