Sama nocí tmou (2014)

Některé momenty jsou velmi působivé, a zásluhu na tom má hlavně Sheila Vand. Její ztvárnění upírky je to nejlepší na celém filmu, který si jede vlastní tempo, ale vlastně od ničeho k ničemu a zejména v druhé polovině už mě to spíše rozčilovalo.

Coherence (2013)

S minimem prostředků a přitom tak mrazivé a hrůzu nahánějící a hlavně tak zábavné. Po skončení jsem si řekl že chci víc.

Noc v New Yorku (2014)

New York je magické místo, jako stvořené pro neuvěřitelné příběhy. A Chris Evans a Alice Eve jeden takový prožijou. Náhodné setkání dvou cizích lidí, kteří si navzájem pomůžou urovnat si život a posunout se dál.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Zrovna jsem se vezl na vlně Harry Potter maratonu a chtěl jsem ještě nášup. Ale to kouzlo je fuč. Mě to boužel zoufale nebavilo. Mělo to světlé momenty, ale těch je pomálu, ani ty humorné scénky mě nezasáhly.

Prázdniny v Provence (2016) odpad!

Hodně, hodně zlý. Soubor epizodnich scének které nemají v ramci filmu žádnou návaznost a jsou divákovi sázeny v random pořadí bez ladu a skladu. Záměrem asi mělo být vypointování každé epizody do nějakého vtipu nebo do bilancování nad životem, vysledek je trapnost nad trapnost. Postavy se chovají pokaždé jinak, a marně přemýšlím do jakého žánru tenhle skvost zařadit. Ono je to chvíli letní komedie, chvíli rodinné drama, pak zase nový Kameňák, Trainspotting, soft porno, a osvěta střevních problémů.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Zábavná, i když ne úplně čistokrevná komedie která svižně odsýpá. Sešlo se výjimečné seskupení herců které mám když nad tím tak uvažuju jednoho vedle druhého docela rád a k dojmu z filmu to jen přidalo. Nejlepší byly výstupy Marisy Tomei, to jsem se od srdce nasmál. Inteligentní komedie která pobaví, můžu jedině doporučit.

Už je tady zas (2015) odpad!

Tak tohle me dokonale minulo. Rozhodně zajímavý námět, cekal jsem taškařici ve stylu Borata, a ze celá ta konfrontace se současností bude jedna velká prdel ale dostal jsem trapnou a zoufale nevtipnou volovinu.

Odnikud (2017)

Film má některé velmi silné momenty na které dlouho nezapomenu. Diane Kruger hraje jako bohyně, a Německo je odepsané. Snad se zbytek Evropy ještě vzpamatuje, protože co se děje je tragédie, a lituju další generace.

Ve spárech ďábla (2018)

Spojení hororu a noční směny v márnici je vděčné téma a snad nikdy nezklame. Troufám se neskromně označit jako v hororech zběhlého, a tak mě lekačky kterých nebylo moc teda z míry nevyvedly. Jednoznačné plus ale musím dát za atmosféru a za opravdu pěkně vyvedenou, jestli to tak můžu napsat, mrtvolu. Není to žádný mezník žánru, ale rozhodně je to povedený přírustek do rodiny.

Pohádky pro Emu (2016)

V ramci česke tvorby vitam každy film který se nevěnuje života za komanču nebo za války. Nepřináší nic originálního a všechno už jsme viděli ale to vůbec nevadilo a díky předním českým hercům se na to dobře koukalo. Vtipu se moc nedostavalo přesto mě to ze začátku bavilo. Bohužel ke konci je to takové roztahane a vlastně jsem se zacinal nudit.