Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Po prvním shlédnutí ,jsem v tom měl trochu guláš,ale po dalším musím uznat ,že se jedná o geniální dílo!!!Strašně originální film!

Candy (2006)

Dobře natočená feťácká love story,v niž vynikají skvělé herecké výkony ústřední dvojice,a to nesmíme zapomenout na G.Rushe ,který tu podává svůj standartně dobrý výkon.Není to tak kvalitní snímek jako třeba Trainspoting či Reqiem za sen,ale i zde je pár scén ze kterých Vás bude mrazit (potrat!!).A konec mě mile překvapil.75%

Warrior (2011)

Tak už podle traileru jsem nečekal nic překvapivého. A opavdu,většinu toho co se odehrává na plátně už jsem viděl mnohokrát a podle mě se tento typ filmů bez podobných "klišé" ani nedá natočit .Ale ty skvělé výkony trojice hlavních představitelů (Nick Nolte v nejlepší formě), a perfektní "emočně" napěchovaný finálový zápas,dělají z tohoto snímku opravdu jeden z nejlepších zápasnických filmů všech dob!

Nezastavitelný (2010)

Perfektní adrenalinová jízda,která vás nebude nudit,i když už víte jak to vše skončí.Tony Scott prostě své řemeslo akčního režiséra zvládá skvěle,i když ničím nepřekvapuje.Jen je mi záhadou proč si čeští distributoři rozhodli nepustit tento film do kin??!!Prostě jsem se dobře bavil a dávám 75%

Smrtihlav (1998)

Rozhodně zajímavý film s velmi dobrou potemnělou atmosférou a zamotaným dějem,kde půlku filmu tápete nad tím ,co se to sakra děje.Skvělé herecké obsazení kazí jen hlavní hrdina,který mi tam absolutně nesedne.Vizuálně je to hodně originální,hudba se taky povedla, a nebýt pár nezodpovězených otázek ,šel bych s hodnocením ještě výš,takhle 75%

Amélie z Montmartru (2001)

Nádherná Paříž, nádherná Audrey, nádherná hudba,a naprosto okouzlující i optimistický snímek,který mi při každém shlédnutí zvedne náladu!!!95%

Králova řeč (2010)

Ale jo, příjemný konzervativní příběh o muži který trpí vadou řeči,což by asi nebyl jinak až tak velký problém,jen kdyby se zrovna neměl stát králem své země,a ještě k tomu před 2.světovou válkou!Herecky tomu není co vytknout,ač Colina Firtha moc nemusím,tady je excelentní a Oscar poprávu na místě,možná ještě lépe tu hraje Geoffrey Rush,ale ten už nějakou zlatou sošku doma má,proto byl asi letos opomenut,jinak si to nedovedu vysvětlit??!!Dostalo se i na pár opravdu vtipných scén,např:"fuckující Firth",a vůbec dialogy mezi hlavními postavami byly svižné a zábavné.Přesto bych od Oscarového filmu čekal daleko víc,chybělo mi nějaké vygradované finále,ten konečný proslov mě totiž moc emociálně nezasáhl.Suma sumárum 80%,a to hlavně díky hereckým výkonům!!

Světová invaze (2011)

Parádní akce,drsné hlášky,hrdinské proslovy,někdy opravdu směšné dialogy,a to vše téměř bez děje.I tak jsem se ty necelé 2 hodiny dobře bavil.Po zdejších prvních recenzích jsem od filmu moc nečekal,a udělal jsem dobře.Chvílema to vypadá že sledujete povedenou videohru,roztřesená kamera někdy splnila svůj účel,někdy spíš štvala.Bylo tam i pár velmi dobrejch okamžiků,a nebejt silně charismatického Eckharta a drsňačky Rodriguez asi bych šel s hodnocením dolů,ale" K ČERTU S ÚSTUPEM" takhle dám slušnejch 60%!!

Angel Heart (1987)

Nejlepší Rourkova role,a De Niro je fakt démonickej,na tu dobu jistě jeden z nejoriginálnějších filmů,85 %!!!!

Fighter (2010)

Velmi milý,příjemný film vypráví příběh dvou bratrů z chudé rodiny kteří se rozhodli proslavit sebe a svoji čtvrť boxem.O stupeň výš zvedá snímek absolutně skvělý Ch.Bale ,ač je to vedlejší postava,zajímal mě víc jeho příběh než ten hlavní.M.Wahlberg svoji roli zvládá taky obstojně,a nebýt takového očekávaného průběhu poslední 1/2 hodiny filmu,asi bych napálil plný hodnocení,takhle zůstávám na 80%.