Řbitov zviřátek (2019)

Keď vyšli prvé trailery, vyzeralo to ako voľnejšia inšpirácia s pridaním nejakých tých trendy hororových rekvizít - deti so zvieracími maskami to nakoniec dotiahli na vlajkovú loď celého proma. Lenže narazilo to presne tam, kde mohlo - už kniha je tak maximálne priemer, výsledný film je ale do takej miery hlúpy, že nad tým ostáva rozum stáť. Žiadna linka nefunguje tak, ako si asi vedúci predstavovali a herci môžu pokojne hrať ako o život, len čo z toho, keď ich postavy nie sú autentické, uveriteľné a vlastne ani zaujímavé. 2* Clarkovi a Lithgowovi, ktorí sa fakt snažili, len mali proste smolu na (neopodstatnene) hlúpe postavy.

Heavy Trip (2018)

Konečne niekto natočil film, pre ktorý som nekritická cieľová skupina. Neskutočne som sa bavil.

Lesní rituál (2017)

Kým je desivý len tmavý les s nejakým tým hnusným zvukom a psychedelické sny, všetko je to paráda. No ale len z toho sa horor točiť nedá, čiže prichádza prvá mŕtvola, s tou sa dostávame na klasickú stokrát ojazdenú koľaj a príbeh sa takým tým typickým hororovým "nie a nie to skončiť" tempom vlečie k záveru, ktorý je síce celkom dobre vymyslený, ale vlastne nemá prečo byť zaujímavý.

1917 (2019)

Konečne som aj ja bol na vojne.

Banda - Série 1 (2019) (série)

Tak stručne, dve veci by som vypichol, ktorými The Boys aj v záplave konkurencie bodujú. Je to jednak plynulé prepínanie od čiernohumornej komiksovky s presahom na všetky strany (takto nejak by stopro vyzerala obchodná mašinéria Marvelu, keby všetci tí elasťákoví panďuláci vážne existovali) k temnej, hádam aj mrazivej dráme človek milión vs. horných 10,000. No a druhou vecou je kongeniálny castingový ťah postaviť proti sebe Karla Urbana v najdrsnejšom možnom móde (že to po Dreddovi ešte vôbec šlo stupňovať, to je skutočný šok) a Anthonyho Starra v (opäť) životnej forme. Komiksový punk, zábavný v každom ohľade.

Outsider (2020) (seriál)

Prvé tri diely sú neskutočná pecka, čo do atmosféry, réžie (Bateman!), scenára, proste všetkého. Len v momente, keď sa to naozaj stane žánrovou kingovkou, prestáva fungovať napätie a osudy ľudkov zároveň prestávajú byť zaujímavé. Proste cuco sem, cuco tam, ale čo z toho, keď dilemy z nadprirodzena šumia do prázdna (aj keď Mendelsohn sa mračí v svojom štandarde a stále je ako herec totálny frajer), všetci sú vo všetkom nevinne, každý je vydesená obeť a bubák v podstate celú dobu mimo obraz. Finále by som nazval rozpačitým, "potitulkovú" scénu rovno úsmevnou.

Gentlemani (2019)

Ritchie dospelý a vyzretý sa vracia k svojmu exkluzívnemu žánru a je to paráda. Nie, fakt mu neškodí tá zmena reálií s prechodom zo špiny podsvetia (naj)nižších úrovní do prvej ligy gangstrov, čo točia astronomické prachy a kšeftujú v tonách. Ritchie v týchto vodách je a vždy bude perfektným rozprávačom, ktorý dokáže rozohrať, domotať a so štýlom rozuzliť príbehy nesúrodých charakterov, z ktorých je každý zapamätateľný a od kosti sympaťák. Ťažko niekoho vyzdvihovať, ale človek z ľudu Colin Farrell mohol jedine prekvapiť a zaslúži si každú sekundu času na plátne.

Irčan (2019)

Buď som na toto málo vyspelý, alebo je problém niekde inde (a som ochotný pripustiť, že vo mne). Každopádne, napriek urputnej snahe a natešenosti som sa nudil ako pes.

Půjčovna masa - Série 2 (2020) (série)

Keby som nevidel prvý Carbon, možno by som aj bol spokojný. Ale po dopozeraní komplet druhej série viem povedať, že tomu chýba všetko, čo sa mi páčilo na tej prvej - (prehľadná) akcia, silnejší príbeh (fakt treba dookola znásilňovať to isté?), zaujímavé postavy, HUMOR a, prečo to nepriznať, ani len tie cecky nikde. A vôbec, keď už podľa fakt ťažko identifikovateľného kľúča toľko recyklujeme postavy, prečo mi nikto nedoprial Marthu Higaredu? Ja mám rád cyberpunk, ale keď popri totálne logicky deravom deji neponúkne nič navyše, nie je ho vlastne ani prečo pozerať. Toto sa proste berie smrteľne vážne a servíruje to miesto diváckeho zážitku riedky pseudofilozofický sajrajt.

Půjčovna masa - Série 1 (2018) (série)

Mix braku zo všetkých mojich obľúbených žánrov. Altered Carbon je (myšlienkovo) chudobnejší Blade Runner krížený s množstvom vecí, ktoré ste už videli inde, ale nikdy nie v takejto zostave, s takouto vervou a slobodou pri tvorení a v takej záplave krvi a ceckov. Dlho som pri ničom takto nevrnel blahom.