Útěk z MS-1 (2012)

Nič, opakujem NIČ, čo by ste už nevideli. Ale s tým, že všetko to tak nejak dohromady funguje a baví - hodinka a pol ubehne ako voda. Spoľahlivo vyprchá do dvoch hodín, ale každopádne je to béčko ako vyšité a tie mi už nejaký ten rok chýbajú. Guy Pearce bol skvelá voľba!

Projekt X (2012)

Na mňa hype nezaberá, je to slabota. Možno vo veku, keď som žral Prcičky, by sa mi to páčilo. Dnes ale môžem len povedať, že je to presne to isté, ako každý podobne ladený film, len tá kamera tomu dáva punc "inakosti".

Avengers (2012)

Dvojhodinová nálož akcie, hlášok, skvele napísaných a zahraných postáv, korunovaná skutočne pôsobivým 3D prevedením. Chuťovka. 90%

Terapie - Série 1 (2011) (série)

Tak tento seriál sa tvári, že je múdrejší než v skutočnosti byť dokáže a snaží sa ťažiť maximum z prítomnosti Karla Rodena (ktorému podľa mňa táto poloha až tak nesadla). No istú plytkosť a absenciu skutočného psychologického zázemia maskuje len s veľkými problémami.

Koupili jsme ZOO (2011)

Jedinou škodou celého filmu je, že nemá nijaké zábrany skĺznuť do polohy lepkavého dojáku. Akoby sa nevedel rozhodnúť, akoby ten, čo bol zaň zodpovedný, nevedel vyvážiť emocionálne elementy príbehu. Celý film pôsobí, akoby ho točili dvaja ľudia (možno sa Crowe išiel vycikať a medzitým tam nabehol nejaký kameraman). Ale zas nebudem prehnane trvrdý, ako pohladenie po duši film funguje a preto som naň vlastne išiel. Ale zamrzí, že film zo svojho hmatateľného potenciálu nevyťažil zďaleka toľko, ako by si zaslúžil. 60%

Sherlock (2010) (seriál)

Downey je úplný trapák a amatér, nech žije CSI Londýn s neprekonateľnou ústrednou dvojicou Cumberbatch-Freeman a plejádou pestrých a sympatických vedľajších postáv. The game is on!

Hra o trůny (2011) (seriál)

Prečo som na tomto nemohol vyrastať?

Hněv Titánů (2012)

Tak nejak som mal pocit, akoby všetky postavy okrem Persea samotného boli vo filme naviac. V každom prípade ale posun smerom k lepšiemu - keď už zo scenára nevieme vykresať zmysluplné dialógy (a teda IQ celého scenára je niekde na úrovni hlísty), spravme dej priamočiarym. Veď to nevadí ak ľudia pôjdu na WC kým Perseus dobehne do pekla/z pekla/z Olympu. Akákoľvek veta prenesená ktoroukoľvek postavou škrípe ako dvere do kadibúdy, ale na veľkom plátne sú tie CGI orgie prekvapivo zábavné. OBROVSKÉ PLUS - Ralph Fiennes už nevzdychá! DRUHÉ OBROVSKÉ PLUS - Príde aj Bubo!!!

Den zrady (2011)

o tom ako sa z idealistického talentovaného mladíka stala prvotriedna karieristická sviňa. Ako miznú ideály a rodia sa ľudia bez zábran. O čo vás musia pripraviť aby vám už na nejakej slepej morálke nezáležalo? Neuveriteľne osobný prístup, postavy bez problémov identifikovateľné kdekoľvek okolo nás a k tomu zákulisie volieb na jeden z najmocnejších postov na planéte. S touto réžiou, týmto scenárom a TÝMTO obsadením zážitok nad zážitky. A ďalší z trestuhodne prehliadaných hereckých výkonov Ryana Gosslinga.

Hunger Games (2012)

Hovorte si čo chcete, ale prerozprávať knihu, ktorá je písaná z pohľadu prvej osoby a vystačiť si bez rozprávača je určite výkon hodný akého-takého uznania. Hnger Games ABSOLÚTNE nie sú dokonalé (a kto to od nich preboha čakal? :D), no dokážu takmer dokonale vtiahnuť. Jednoznačne šlo o lepší počin, než som sa odvažoval dúfať, a to je na teenagerskú pseudo-reflexiu spoločnosti šmrncnutú trochou strojenej romantiky úspech.