Hon (2012)

Klobúk dole pred Mikkelsenom, ktorý to nielen uhral, ale psychicky ho to nepoložilo. Vžívať sa do tohto je masochizmus, človek toho po zhliadnutí zrazu musí toľko prehodnotiť.

Jedna mezi oči (2012)

Nerozumiem tunajším komentárom. Keby som chcel ďalšieho Bourna alebo Daniela 'Bonda' Craiga, určite nesiaham po Slyovi. Takto vyzerá akčný film starej školy, žiadne slow-motiony, kamerové prelety a obtiahnuté kostýmy. Niežeby som bol nejaký pamätník, ale stále zastávam názor, že sú žánre, ktoré nestarnú. Či starne divák, to si musí dať do poriadku on sám.

Za borovicovým hájem (2012)

Nie, rozhodne nejdem tvrdiť, že ide o zlý, alebo nebodaj nepodarený film. Každopádne treba povedať, že s pribúdajúcimi minútami film zúfalo stráca dych a to hlavne po stránke scenára. Postavy sú z mäsa a kostí (a je nutné poznamenať že nie sú nijak extra obľúbiteľné), reálne, no napriek tomu sú nútené plávať stále priehľadnejšími a vykonštruovanejšími scénami a odkrútiť si doslova "povinné" scény zoči-voči, aby sa všetky kruhy uzavreli a veľké pravdy boli vypovedané. Posolstvo tak síce ostáva a zachováva si svoj presah a silu, no spôsob, akým je nakoniec uzavreté, pôsobí ako z iného filmu. Horšieho filmu.

Jen Bůh odpouští (2013)

Only God Forgives je film, ktorý sa emocionálnu rovinu ani len nepokúša komunikovať prostredníctvom scenára. Je plný podnetov, podprahových signálov a odzbrojujúco jednoduchý, pritom ale zvláda nebyť prvoplánový. Nehovoriac o hutnej atmosfére, ktorú buduje nielen nervydrásajúca hudba či štylizovanie neónov a lampiónov, ale aj premenlivé tempo, ktoré sa dokonca vo vypätejších momentoch bez okolkov presunie do karaoke intermezza (nalejme si čistého vína - kto si už toto môže dovoliť zakomponovať do filmu?). Refn jednoducho postavil film na troch silných hercoch, ktorí len robia kulisy tomu, čo on považuje za adekvátne vyjadrenie sa. Nie ako filmár, ale ako umelec. Že si to človek užije, to je silne individuálna vec, ale keď jemu je to asi vlastne aj jedno.

Forrest Gump (1994)

Pre mňa osobne naveky chladný kalkul, ktorý obral Shawshank Redemption o všetky ocenenia. Zabalené krásne, do prdele vlezie hladko, ale pachuť nestratí.

Konec přehlídky (2012) (seriál)

Nie som fanúšikom filmov/seriálov podobného typu a je to možno aj na škodu, lebo pokiaľ sa točí viac podobných projektov, asi tratím celkom dosť. Perfektná sonda do povrchnej doby očami jediného nepovrchného muža, ktorý s ňou za žiadnu cenu nechce držať krok. Dobovo absolútne presné a presvedčivé (aj napriek škrípajúcim digi úletom na niektorých miestach), patrične ponuré, depresívne, kritické...no a herecky jednoducho dokonalé, každá postava a postavička si urvala herecké eso, ktoré je schopné ju spraviť zapamätateľnou. Chuťovka, ktorú si s veľkou pravdepodobnosťou ešte niekedy doprajem.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Srdcovka od prvej minúty. Tu sa niekto strašne moc odviazal, dostal k dispozícii R-kový rating, voľnú ruku pri písaní scenára a k tomu partiu hercov, ktorí si to celé náramne užili. Od začiatku do konca až neskutočne banálne, no majster Wirkola si dobre uvedomuje, že potenciál filmu sa skrýva v akčných scénach, nie v šanci na zmysluplný príbeh. Čo na tom, že sa to celé odohrá v jednom lese, keď sa nestihnete nudiť? DON'T EAT THE FUCKIN' CANDY!!!

Konečná (2013)

Šerif predsa musí okno vyraziť, pokiaľ chce strieľať z auta. Najlepšie lakťom. Bože, prečo mi častejšie v kine nedoprajú podobný film????

Repo: Genetická opera! (2008)

Túto vec proste natočili pre mňa. Herci sú buď šialení, alebo úchylní (alebo Alexa Vega), no je to vlastne jedno, lebo hudobne je to uletené, dynamické, chytľavé a hlavne spoločné piesne sú extra trieda. Nie som muzikálový typ, no tu som sa bavil náramne. Guilty pleasure ako vyšité, v kine sme na tom sedeli traja (z toho jeden bol manager).

Náhradníci (2009)

Základný problém Náhradníkov je v tom, že napriek úpornej snahe pôsobiť košate, mytologicky a filozofične jednoducho nemajú čím strhnúť. Humoru je máličko, zápletku niekto okresal a pripravil tak o gule a bez týchto elementov ostalo už len jediné - akcia. Tej možno nie je úplne najmenej, no v takejto konštelácii ostatných ingrediencií vyznieva do prázdna, keďže je neustále prekladaná hlušinou. Je to obrovská škoda, potenciál látky bol nesmierny, herecky to malo všetko potrebné, to len ten inteligentnejší scenárista tu chýbal.