• Romantický

50/50 (2011)

Na to, že tyhle citové ždímačky nemám moc ráda, tak jsem to přežila bez úhony. Hlavně díky skvělé trojce Gordon-Levitt, Rogen a Kendrick. Jako člověk, který má podobnou zkušenost za sebou, oceňuju, že se to častokrát hodně dotklo reality (fáze klidu, totální panika před operací, potřeba dostat city ze sebe, když si člověk myslí, že má poslední šanci...). UFF. Tenhle film je cenný tím, že člověka donutí vážit si těch blbostí, které mu v dobrých dnech připadají samozřejmé.

Jana Eyrová (2011)

Nevěřila jsem, že z tohohle může být adaptace lepší, než je samotná kniha. Hlavní představitelé jsou dokonalí, i když Fassbender je na Rochestera až příliš hezký. Jen mě mrzí pár vystřižených scén, jedna byla docela podstatná pro děj a nečíst knihu, tak moc nepochopím, kde se potom v závěru jedna osoba jen tak zjeví. Jinak ale výtečné i na několikeré zhlédnutí.

Všemocný (2011)

Velmi nenápadný, ale chytrý a napínavý film. Přinutí to člověka přemýšlet, co by asi tak dokázal on sám, mít tu pilulku :-)

Lidice (2011)

Krásně natočené, ale prostě to nedokázalo vzbudit tolik emocí, jak mělo. Herci kvalitní, kamera krásná, scénář povedený a jistá režie, ale chybí tomu charisma. Nikolaevův film Kousek nebe, ani zdaleka tak rozmáchlý a drahý, dokázal vyždímat z méně závažného tématu emocí mnohem víc.

Captain America: První Avenger (2011)

Tak trochu zklamání. Trailer vystřílel všechny dobré scény - první odhalení nasvaleného hlavního hrdiny :-) a samotný film byl docela zdlouhavý a příliš komiksově přepálený. Nicméně Chris Evans byla výborná volba.

Thor (2011)

Sexy hlavní hrdina, ucházející Natalie Portman, zábavná Kat Dennings a snesitelné prostředí Asgardu. Na komiksovku dobrá zábava, jde vidět, že to točil Brit a není to po americku přepálené.

Zkus mě rozesmát (2011)

Na to, že jde o Sandlera, to je ještě docela dobrý film. Zachraňuje ho Jennifer Aniston, i když člověk těžko na začátku uvěří, že by ji někdo mohl považovat za neatraktivní. Etuda Nicole Kidman a scéna s havajskými tanci je jedním z nejlepších momentů filmu, naopak kdykoliv se na plátně objeví otravná dcera Jennifer nebo blbeček, kterého hraje Nick Swardson, padá hodnocení i zábava rapidně dolů. Velmi podobný motiv nabízí film Kaktusový květ z roku 1969, který o několik tříd lepší.

Kaktusový květ (1969)

Geniální romantika, ve které to mezi jednotlivými postavami úžasně jiskří. Celému filmu kraluje dvojice Matthau - Bergman, jejich scény v ordinaci jsou nejlepší. Své si odehrála také mladičká Goldie Hawn.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Pro člověka, který má všechny potterovky načtené, je to za pět hvězd. Pro člověka, který knihy nečetl a na filmy šel, za tři (takže průměruju). Byla jsem v kině s člověkem, který je druhý případ. Scénář však vysloveně počítá s tím, že si lidi pamatují, co skrývá Zlatonka, jak funguje obousměrné zrcátko nebo kde získala trojice tolik hůlek. To všechno jsem musela svému doprovodu šeptem během filmu vysvětlovat. Doslova strašný je dovětek po devatenácti letech, který dobře funguje v knize, ale v kině vzbudil salvu smíchu (a to určitě nebylo účelem). Textový by byl určitě lepší...Na druhou stranu, potěší herecké výkony jak ústřední trojice, tak hlavně Maggie Smith a Alana Rickmana, nasnímání akce a délka tak akorát. Završení důstojné, ale knížky budou vždycky lepší :-)

Nějak se to komplikuje (2009)

Zábavné, ale strašně dlouhé. Posledních dvacet minut už je k nepřežití, přitom se to tam "řeší". Meryl zahraje i takovouhle postavu s přehledem, Steve Martin se aspoň nešklebí a Alec Baldwin je s tím jeho panděrem k sežrání. Pro starší ročníky k flašce vína ideální oddychovka.