Moon (2009)

Celkem pomalej rozjezd filmu, ale když těch několik minut přežijete, tak potom uvidíte hodně dobrý sci-fi, který je doplněno jako vždy dokonalým soundtrackem Clinta Mansella. Po tomhle filmu se navíc celkem hodně těšim na Source Code, protože zatím začal Duncan Jones velmi dobře.

Skautská příručka pro chlapce (2009)

Když jsem si přečetl název, tak jsem čekal něco naprosto jinýho, ale hned po prvních minutách mi bylo jasné, že jsem si film nevybral špatně. Napětí během filmu skvěle stoupá a ten závěr je úplně úžasnej a hlavně nečekanej. Celý to doplňuje skvělej soundtrack. Konec filmu na mě zapůsobil snad ještě více, než například Requiem za sen. Jednoznačně nejlepší z těch deseti filmů, které jsem na Febiofestu viděl a celkově jeden z nejlepších a nejpůsobivějších filmů co jsem zatím zhlédl.

500 dní se Summer (2009)

Skvělí herci, dokonalá hudba a hlavně výborná režie. Úplně jiný film než většina soušasných komedií. Jeden z nejlepších filmů (ne-li úplně nejlepší) roku 2010. Tak snad bude Marc Webb točit dál...

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

Nechápu a nesouhlasím ze zdejším hodnocením, protože je to opravdu jedna z nejlepších a nejoriginálnějších komedií, které jsem kdy viděl. Je pravda, že pár momentů docela pokazilo celkový dojem z tohoto jinak dokonalého filmu, protože nebýt nich bych dal určitě 5 hvězdiček. I tak si ale myslím, že už jenom za herecké výkony by film měl být alespoň červený.

Noc oživlých mrtvol 3D (2006)

Dávám filmu jednu hvězdičku za snahu, aby byl film vtipný a v žádném případě NE ZA 3D EFEKTY! Ty stály úplně za hovno a akorát mě z nich bolely oči. Na závěr jen dodat, že na pomateně pobíhajcího Sida Haiga s lopatou po lese řvoucího na zombíky "Nech mě bejt, nekousej mě, pust mě" budu ještě hodně dlouho vzpomínat.

Věříš si? (2007) (pořad)

Opravdu soutěž na "úrovni", a jsem přesvědčen, že každý kdo kdy viděl alespoň jednou tu vědomostní část, tak mi dá za pravdu. Jak ty děti můžou jít do televize soutěžit a ani nevědět, kolik planet má sluneční soustava nebo s kolika státy Česká republika sousedí? Ta jedna hvězda je za občas celkem zajímavou rubriku "Seznamte se".

Hanebný pancharti (2009)

Tenhle film je jeden z nejlepších (né li úplně nejlepší) film roku. Do kina jsem se těšil hned po tom, co jsem viděl trailer. Podle hodnocení tady a na IMDb jsem od toho filmu očekával opravdu hodně moc a můžu s klidem říct, že Inglourious Basterds všechna ta očekávání splnily během prvních dvou kapitol. Prostředních pár minut filmu může někomu připadat trochu zdlouhavých, ale je to asi tím, že celý film prostě nemůže být dvou a půl hodinový nářez bez jediné "přestávky", a proto mi tahle krátká část ani trochu nevadila. A pak poslední dvě kapitoly, to je něco úžasného. V těch vůbec nic nechybí a celé je to doplněné dokonalou hudbou. Popravdě jsem vůbec nečekal, že ten film dopadne tak, jak dopadnul a ani mě nenapadlo, že se ten film dostane do mých nejoblíbenějších.

Byl jednou jeden... život (1987) (seriál)

Už jako malej jsem ty různý malý "potvory" neměl rád. Když se mi náhodou podařilo po dlouhé době někde zhlédnout dalších pár dílů, nebavilo mě to ani o trošku více. I tak ale oceňuji tvůrce, že vůbec něco takového vymysleli. Jenom mě to zkrátka nikdy pořádně nechytlo.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Nemám rád parodie, ale tahle mě pokaždé úplně dostane. Někdo si asi řekně, že je to trapný a přehnaný, ale já z Adama Sandlera a Johna Turturra pokaždé umírám smíchy.