Láska nebeská (2003)

Neznám příliš mnoho romantických komedií, které nejsou pouze pro ženy a už jenom tím je Láska nebeská tak odlišná. Já osobně tenhle žánr nemám rád, ale tento film je něco úplně jiného. Všichni herci byli skvelí, příběhy také. Nejvíce mě rozesmál Bill Nighy a Liam Neeson, ale i ostatní příběhy byly velmi vtipné. Lepší debut si Richard Curtis opravdu přát nemohl.

Forrest Gump (1994)

Tak tenhle snímek se mi snad nikdy neokouká. Pokaždé se u něj zasměju a nikdy se u něj nenudím. Viděl jsem ho mnohokrát a pořád mi přijde stejně skvělý, jako když jsem ho viděl poprvé. Tom Hanks je vynikající a rozhodně si Oskara zaslouží. Film je brilantně natočený, hudba je bezchybná a všechno další v tomto filmu je dokonalé. 110%

Memento (2000)

Mě se to tak dokonalé nezdá. Film má možná zajímavý nápad, ale ten se mi po několika minutách okoukal a po zbytek filmu pouze ubíral na celkovém hodnocení. Samozřejmě nemůžu Nolanovi upřít posledních 15 minut, ty byly bezchybné a je pouze škoda, že celý film není takhle skvělý. Pravděpodobně na to kouknu ještě jednou a možná mě to více vtáhne do děje, protože když vidím hodnocení zde a na IMDb, tak to vypadá, jako bych viděl jiný film.

Černá labuť (2010)

Tohle jsem opravdu nečekal. Po přečtení obsahu mě film příliš neoslovil, nechápal jsem, co můžou všichni vidět (film měl zde 95%) na filmu o baletkách. Napadlo mě pouze jedno vysvětlení - Darren Aronofsky. Jeden z nejuznávanějších a bezpochyby nejlepších režisérů současnosti. Tak jsem sehnal film a titulky (díky larelay a všem co jí pomáhali) a se smíšenými pocity si to pustil. Začíná to celkem klidně a pozvolně, avšak postupem času atmosféra houstne a film je čím dál více napínavější. Ke konci filmu by se atmosféra dala krájet. Závěr nemá chybu, je opravdu vynikající. Rozhodně všem doporučuji a doufám, že po přečtění komentáře nebudete o filmu pochybovat jako já. Souhlasím s hodnocením, pro mě také 95%.

Benga v záloze (2010)

Parádní začátek se Samuelem L. Jacksonem a Dwaynem Johnsonem postupně "zabije" Will Ferrell v roli natvrdlého detektiva, který je dvě třetiny filmu opravdu nesnesitelný. Také je film příliš dlouhý, určitě by šel trochu sestříhat a přidat mu tím na tempu. Několikrát jsem se pořádně zasmál, například při zpomalovačce v baru, ale takových momentů bylo na téměř dvouhodinový film opravdu málo.

V pralese nejsou hvězdy (1967)

Na film jsem se těšil hned po přečtení krátkého synopse a zdejší zajímavosti, že tento peruánský klenot byl více než 30 let ztracený a nakonec zrekonstruovaný. Film má velmi jednoduchý děj, který se odehrává cestou z pralesa, během které se divák formou flashbacků hlavního hrdiny postupně dozvídá celý příběh. Flasbacky jsou dokonale zpracované (až na ten na konci s přítelkyní), vhodně vložené do filmu a doplňuje je specifická hudba. Celkově mě hudba zrovna dvakrát neoslovila, přišla mi poměrně jednoduchá a především písnička během vzpomínek hlavního hrdiny se příliš opakovala. Ve filmu si lze asi třikrát všimnout špatného střihu a minimálně jednou to přímo bije do očí, ale po přečtení zajímavosti se mi to i docela líbilo (i když to s tím, že byl film ztracen a zrekonstruován, možná nesouvisí). Na konci filmu mi vadily dvě věci, tou první je již zmiňovaný flashback s přítelkyní, který je vzhledem k celému příběhu naprosto zcestný. Druhá věc je úplný konec filmu, který je až moc otevřený a podle mě dost nepovedený. Po zhlédnutí (v kině Ponrepo) jsem chtěl dát filmu 3 hvězdičky, ale po pár hodinách, když jsem se nad tím zpětně zamyslel a nechal to trochu odstát, je to 75% a tudíž 4 hvězdičky. Kdyby to někdy znovu promítali, rozhodně bych na to šel.

Sociální síť (2010)

Pohodový, nijak převratný film, ve kterém hrají (minimálně pro mě) neokoukaní herci a doplňuje ho poměrně dobrá hudba. Je v něm mnoho zábavných momentů, několikrát jsem se pořádně zasmál. Pár dialogů už bylo opravdu moc dlouhých, ale naštěstí po nich vždy následuje zábavná část, která diváky určitě nenechá usnout. Bohužel mě film nedokázal pořádně pohltit a proto mi bylo celkem jedno, jak celý spor dopadne. Závěr se mi líbil, ten se opravdu povedl. Celkem 85%

Babel (2006)

No, tak to byl hodně zvláštní film. Oba dva marocké příběhy byly dokonalé, bezchybné, úžasné. Vynikající dvojice Brad Pitt - Cate Blanchett a výborná hudba. Dále hluchoněma Chieko a její příběh, který se mi celkem líbil, akorát bych na něm změnil konec. SPOILER! Kdyby Chieko skočila, tak by byl konec filmu mnohem působivější. KONEC SPOILERU! Příběh chůvy a dětí tam vůbec nemusel být, protože v porovnání s přiběhy z Maroka a Japonska není nijak působivý a je zdlouhavý. Celkově se mi film líbil, skvěle ho doplňovala hudba a nebýt příběhu chůvy a dětí, tak dám klidně pět hvězdiček. Takhle pro mě 85%

Průvodce k rozpoznání tvých svatých (2006)

První třetina filmu byla dokonalá, bylo tam několik strhujících momentů, jenže po dokonalé půlhodince film začnou potápět nezajímavé dialogy. A právě v nich se postupně rozplyne i drsná atmosféra špinavých ulic. Na filmu je znát režisérova nezkušenost, protože některé scény působí značně nedokončeně a jiné jsou zase zbytečně zdlouhavé. Hlavní plusy filmu jsou herecké výkony teenagerů, velmi zajímavý a nadějný začátek a dále dokonalá hudba.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Ta závěrečná "bitva" to celé dokonale podtrhla. Nejdříve několik úplně odlišných scén oproti knížce, avšak to ještě šlo přehlédnout. Ale když se má děj přemístit do jeskyně, kde se mohl odehrát velmi zajímavý a napínavý kus filmu, tak už jsem nad tím zkrácením a upravením "šestky" kroutil očima. A jak jsem již napsal, ten konec, který je oproti knížce naprosto slabý a úmrtí jedné z hlavních postav se (mírně řečeno) na filmové plátno převést nepovedlo, to dokonale podtrhl.