Na kus řeči se zvířaty (2009) (seriál) odpad!

Viděl jsem jeden díl a jsem přesvědčen, že už se nikdy na žádný další nepodívám. Otravný dabing, trapné vtipy a vůbec jsem se u toho nezasmál. Jednu hvězdičku "za povedené záběry zvířat" dávat nebudu, protože od toho mám plno dalších dokumentů, u kterých navíc nemusím vypínat zvuk.

Oko bere (2008)

Vynikající hudba, herci, a hlavně ty záběry z prostředí Vegas - to si mě získalo během pár minut. A pak už jsem se pouze téměř dvě hodiny bavil. Co se dá dělat, že jsem si celou dobu (správně) myslel, jak to skončí, když je to tak moc chytlavé?

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Opravdu velké zklamání. Film mě nijak zvlášt neoslovil a vlastně jediný důvod, proč jsem se ho dokoukal, bylo těch 87% zde a 8.5 na IMDb. Celou druhou půlku filmu jsem si stále opakoval, že se to třeba nějak rozjede, proč by to jinak mělo tak vysoké hodnocení? A nic. Až na pár docela zajímavých momentů je ten film dost podprůměrný a jednu hvězdu dávám za herecké výkony a druhou za těch pár zajímavých scén.

V Bruggách (2008)

Vynikající scénář a dokonalý Colin Farrell v hlavní roli. Spojení komedie a drama zde funguje výborně. U filmu jsem se zasmál mnohem více než u většiny současných komedií. Celý film má působivou atmosféru. Při sledování jsem se ani vteřinu nenudil. Film patří mezi nejlepší, jaké jsem kdy viděl a právem se usadil do mojí TOPky. Po zhlédnutí tohoto filmu velmi očekávám další McDonaghovy filmy.

9/11: Blueprint for Truth - The Architecture of Destruction (2008)

Jedná se pouze o přednášku, ne o film. Něco se dozvíte a možná změníte názor. Ale nejdříve musíte vydržet mnoho nudných minut, které jsou téměř uspávající. Až moc často se opakují některá fakta, ale to bylo asi naschvál, aby každý pochopil o co jde. A souhlasím s komentářem Splashera, že to donutí k zamyšlení.

Beze mě: Šest tváří Boba Dylana (2007)

Velmi povedený snímek o životě jednoho skvělého hudebníka. Povedený nápad a především Cate Blanchett by si za svůj výkon zasloužila více než "pouze" nominaci na Oscara. Asi kvůli dvou a čtvrt hodinové stopáži má film jenom 72%, ale to mně ani trochu nevadilo. Možná kdybych Boba Dylana nějak více znal tak na mě film zapůsobí ještě více a zaútočí i na mé TOP filmy, i tak je to ale pět hvězdiček a rozhodně tento film všem doporučuji.

Přenašeči (2009)

Opravdu hodně povedený film, který si mě získal už během prvních přibližně pěti minut. Zapůsobila na mě především ta atmosféra, úplně jsem se zžil s postavami a nějaké scény mě skoro dokázaly rozbrečet. Jako velké plus tohoto filmu považuji velmi rozumně zvolenou stopáž, protože film má hlavu a patu, nemá žádné nadbytečné záběry a proto se atmosféra zbytečně netrousí do zdlouhavých a zbytečných scén. Konec už byl opravdu hodně silný a vypjatý filmový zážitek, který mi zatím dokázalo "naservírovat" jenom pár filmů (The Scouting Book for Boys, Requiem for a Dream...). Okamžitě po zhlédnutí filmu jsem byl rozhodnut dát Carriers pět hvězdiček a i proto mě zdejší hodnocení tak zaskočilo. Samozřejmě, že se film nemusí líbit každému, ale minimálně červený by podle mě být měl. Doufám, že režiséři David a Alex Pastorovi ještě něco natočí, protože Carriers se mi hodně líbilo.

Sezame, otevři se (1969) (pořad) odpad!

Většina uživatelů asi mé hodnocení nepochopí, ale já tenhle seriál už jako malej nenáviděl. A ze všeho nejvíc mě tam štvalo to dementní počítání kde pořád dokola opakujou jedno číslo. Tohle by se pomalu dalo brát jako mé nejhorší vzpomínky z dětství. Až tak špatné to je.

Souboj Titánů (2010)

Občas dobré záběry jsou až moc často prokládány těmi slabými a to, co z toho nakonec vznikne by ani nebylo tak hrozné, kdyby k tomu nedali naprosto nevkusný konec, který celý film úplně zkazil. Čekal jsem nějaké velkolepé finále a nedočkal jsem se. Tohle nemělo pořádnou finálovou zápletku a celé to bylo až moc předvídatelné. I tak dávám filmu dvě hvězdy a mockrát děkuji CSFD za skvělou příležitost tento film zhlédnout.

Rande naslepo (2010) (pořad) odpad!

Jedna z největších blbostí, které kdy na Nově vysílali. Opravdu nedoporučuju, je to ztráta času...