Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (2008) odpad!

Odpad! Odpad! Odpad! a mohl bych pokračovat dále, protože žádne jiné hodnocení filmu snad ani nelze dát. Celých osmdesát minut jsem to chtěl přepnout, ale zřejmě kvůli očekávání nějakého děje a zápletky jsem to neudělal. Vůbec nechápu, komu je film určen, protože malé děti to zřejmě nebude bavit a staršímu publiku (nad 12-13 let) už to musí připadat opravdu hodně trapný. Proč je sakra koza asi padesátkrát v hospodě a pak mele úplný hovadiny, které mají zřejmě rozesmát. Ani jednou jsem se u toho nezasmál. Příště ať takovéto filmy nechají nějakým jiným lidem, který snad natočí film s nějakým nápadem, zápletkou, vtipem a podobnými věcmi, protože to všechno Kozí příběh postrádá.

Revoluce (1985)

Hned od začátku jsem čekal, že se film nějak rozjede, ale za 118 minut se tak snad ani jednou nestalo. Hlavním problémem zřejmě bylo, že několik scén bylo až zbytečně zdlouhavých a ty povedené chvíle se v tom jednoduše utopily a zanikly. Herecký výkon Al Pacina a Dextera Fletchera byl dokonalý, ale zkrátka od filmu s Al Pacinem v hlavní roli bych čekal více.

Nezvratný osud 4 (2009)

Komu se nechce chodit do kina nebo si kupovat film na DVD, tak ať se prostě podívá na trailer, přečte si popis filmu a okamžitě uvidí téměř vše, co divák v kině (v trochu zkrácené verzi). Je pravda, že nebýt traileru, byl by film mnohem lepší, ale i tak jsem dostal všechno, co jsem očekával a tak u mě převládá celkem spokojenost. Dodnes mě trochu mrzí, že jsem se podíval na trailer, protože jsem přišel o skoro všechno napětí, ale i tak byl ten konec nadprůměrnej a nečekal jsem ho. Na závěr už stačí jenom říct, že na střeva, který mi díky povedenému 3D přistávaly přímo na hlavě budu ještě dlouho vzpomínat.

Sin City - město hříchu (2005)

Skvělí herci a hlavně úžasné zpracování ze Sin City dějají jeden z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděl. Od prvního okamžiku mě film úplně pohltil a nadšeně jsem sledoval skutečně každý dokonalý záběr. Vizuální zpracování je dechberoucí. Hodnocení tady je trochu nízký pro tak dokonalý film a hlavně je to jeden z mála filmů, které se povedly převést z knížky na plátno.

Requiem za sen (2000)

Napoprvé mě film moc nebavil, přišlo mi to nejprve zdlouhavé, ale když se to pak rozjelo, byl to celkem nářez. Napodruhé mě to bavilo mnohem více a napotřetí už to bylo celý dokonalý. Nevím, jak to Darren Aronofsky dokázal, ale kdyby tohle pouštěli na těch závisláckých terapiích, tak by do měsíce neměli koho léčit.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Tak dobře zvolení herci, hudba, scénář a všechny tyhle věci se moc často nesejdou v jednom filmu, ale když se to pak stane, vznikne z toho skvělej film, kterým Vykoupení z věznice Shawshank rozhodně je. Film jsem viděl čtyřikrát a pokaždé se mi líbil snad ještě víc, než když jsem ho viděl předtím. Myslím, že první místo na obou databázích je oprávněné.

Gran Torino (2008)

Dokonalý dílo Clinta Eastwooda, který mě skoro dokázalo rozbrečet, protože postavu Walta jsem si během filmu opravdu hodně oblíbil. Je to jeden z mála filmů posledních let, který by se tak moc povedl a dokázal člověka nejen rozesmutnit, ale i dobře pobavit. Zkrátka Clint se ve své (jak i on sám prohlásil) "zřejmě poslední roli" předvedl a herecky v nejlepším přestal. Tak snad bude i nadále alespoň točit takhle kvalitní snímky.

Disturbia (2007)

Napoprvý úplně úžasný, ale napodruhý už to tak dokonalý nebylo. Je pravda, že všichni teenageři ve filmu hrají výborně, ale podle mě Disturbia není film, který by se dal vidět víckrát a pokaždý byl stejně dobrej. Celkem z toho jsou nadprůměrný 4 hvězdičky.

Ilusiones ópticas (2009)

Kdyby byl film tak o dvacet minut kratší a bylo z něho vystříháno několik zbytečných a zdlouhavých záběrů, tak bych mu klidně dal 5 hvězd, ale takhle těch několik scén, při kterých se smálo celé kino naprosto zbytečně zaniká. I tak dávám filmu 4 hvězdičky a rozhodně nelituju, že jsem na něj šel.

Tony Manero (2008)

Povedenej film se skvělou hudbou a výborným Alfredem Castrou v hlavní roli. Chvílemi až děsivě působící prostředí a dokonalá choreografie na mě udělala velký dojem a ještě více pak na mě zapůsobil nečekaný závěr a celkové ukončení filmu a začátek titulek. Zásadně nesouhlasím se zdejším hodnocením!