Ruka (1965)

Silný film, silná animace o silném tématu. Ruka jakožto ztělesněním manipulace, která vždycky najde cestu a vypraví i pohřeb, je neuvěřitelná. Líbivá loutko-animace, r. 65 - občas by neuškodilo, kdyby se tím animáky posledních let inspirovaly.

Transformers (2007)

Bay ví jak na to. A ví to sakra dobře. Po dlouhém odkladání, s pocitem, že Transformers je jen další skládačka pro děcka, jsem nestíhala. Od prvního zformování tý hroudy kovu jsem se do těch potvor zamilovala... Ale jakožto soudná žena mi vadí, že pomalu všude už běhají polonahé /ač krásné/ slečny. Ale asi je to daň, kterou dnešní společnost vyžaduje.

Královna prokletých (2002)

Rock-upírovský rádoby horor. Už takhle to zní jako nepřijatelná nuda, ale díky Townsendovi a výbornému soundtracku to nějak funguje. Stačí to vidět jednou - i bez závěrečných titulků. Ale soundtrack si sjíždím pořád!

Rango (2011)

Milé, hezké, dobře namluvené - originál a sympaticky nakreslené. Spolu s dětmi jsme se smáli strašně, takže hodnocení víc než kladné, ale film nijak nepřesahuje ostatní animáky. Takže hezká 3!

Thor (2011)

Neskutečně nabitý film s neuvěřitelným tempem a vynikající bojovou scénu hnedka z kraje. Jedna z nejlepších Marvelovek! Ač ta bojová scéna s ledovými obry by mohla být trošku vyndaná z té tmy, ale jinak - výborně! Ale hlavně Loki!!!!!

Ženy sobě (2011)

Škoda, že tam museli za každou cenu natáhnout kálející družičky. Nevim, proč mají potřebu to rvát do každé komedie - jinak by to asi nebyla komedie. Jinak v celku vtipné, milé a hl. hrdinka víc než sympatická a Chris je brouk teda!

Colombiana (2011)

Nic nového ani extrémně zajímavého. Nalákalo mě to do kina jen díky Zoe, a ta taky stála za to. Jinak celý film je takové malovětší klišé. Ale ty její boty -- sháním je už pár let a pořád nic!

Karamazovi (2008)

Milovaná kniha, milovaný Dostojevskij a teď i milované filmovo-divadelní zpracování! Hranice mezi divadlem, filmem a realitou je kolísavě vyvážená, obsazení mi vyrazilo dech - měli obrovský prostor a bylo vidět, že si ho užívají! David Novotný čím dál víc upozorňuje na svůj nepopiratelný talent, spolu s Igorem Chmelou! Jeden z nejzajímavějších filmů za posledních pár let!

O rodičích a dětech (2007)

Jeden rozhovor, jeden den a celý život! Konečně film, který má co říct a je slastí ho poslouchat!

Potraviny, a.s. (2008)

Samozřejmě se jedná o dokument, který s lidmi zahýbe - pokud teda máte aspoň nějaký zájem o Vaše zdraví. 20x si při něm řeknete, že nebudete jíst maso ze supermarketů, přestane jíst ve fast foodech a pít colu či pepsi. Nebo pro jistotu přestanete jíst maso úplně a budete se jen živit rajčaty! Co na to říct - díky Bohu, že nežiju v Americe!