Wrestler (2008)

Není to zrovna Aronofskyho parketa, ale můžeme vidět jeho sobitý styl prakticky v každém záběru. Rourkova asi nejlepší role. Mnoho znamých tento film nepřijalo. Já ho řadím mezi své oblíbené a to nejen díky vynikající písni Bruce Springsteena.

Carlitova cesta (1993)

Co potřebuje mít kultovní gangsterka? Myslím, že této nic nechybělo a beze strachu ji zařadím mezi špičku tohoto prestyžního a mého oblíbeného žánru. Na Pacina a Penna je vždy slast koukat, strhující momenty a kultovní scény. "Neuplatný" eskalátor, biliard, loď a mnoho dalších. Už teď se těším až uvidím znovu:)

Muž ve stínu (2010)

Moc cítim Polanskiho. Určitě kvalitně natočeno, zahráno a vůbec celé poskládané do kupy, ale absoultně mě nezaujalo téma a zklamalo mě vyvrcholení. Každopádně jsem opět viděl něco z trochu jiného pohledu a to nikdy neuškodí.

Vůně ženy (1992)

Ach Ale...jak ty to děláš. Mnoho scén z tohoto snímku si rád zapamatuju (Tango, Ferrari, Konec) a to vše díky tobě. Chris sekunduje co mu síly stačí, ale toto je opravdu unikátní podívaná. Kdyby to šlo tak Alovi poděkuju osobně za nádherně prožité chvíle...

Kajínek (2010)

Jákl má bezesporu teorii o akčním filmu dobře načtenou. Jako blockbuster vše v pořádku (odpovídaly tomu i výdělky), nicméně český film natočený americkým způsobem nemůže fungovat. Tato kauza mě vůbec nezajímá. Kájinek byl ztvárněn solidně, dále se mi zamlouval Michal Dlouhý. Můj subjektivní názor je, že Vilhelmová se hodí s její vizáží spíše do "béčkového" porna, ve kterém ani nedojde k tomu na co čekáme. Jěště horší je to, že tomu odpovídá i její výkon (chvílema i hudba). Jsem vůči ní zaujatý a hlavně ona mi pokazila celý zážitek jinak poměrně stravitelného filmu.

Thunderball (1965)

Bondovka jak se patří, kterou osobně řadím mezi top. Pochopitelně se zde objevily i pasáže na dnešní dobu poněkud úsměvné, ale také prvky naprosto originální. Connery klasický vynikající. Velmi dobrý je také záporný hrdina společně s Ernstem Blofeldem, dále zmíním Aston Martin a nádherné ženy. Prostě bez toho by Bond nebyl Bondem:)

Tanec s vlky (1990)

Pro mě nečekaně příjemny film. Charaktery postav a vztahy mezi nimi prakticky udělaly celý film. Těžko uvěřit, že někdo dokáže natočit své životní dílo hned napoprvé.

Habermannův mlýn (2010)

Podle kritiky ostatních jsem nevěděl co od tohoto kousku očekávat a asi to bylo dobře, protože příjemně překvapil. Doba a atmosféra vykreslena na jedničku. Herci výborní a pohled i z trochu jiné stránky WWII...

Kobe Doin' Work (2009) (TV film)

Velice detailně vypracovaný dokument o basketbalovém fenoménu poslední dekády NBA Kobem Bryantovi pod taktovkou věrného fanouška Knicks, Jordana a vůbec všeho co se týká basketbalu, Spikea Leeho. Přece jen mi trochu vadilo, že se jedna pouze o jeden zápas, ve kterém sice Kobe zahrál dobře, ale zajímavější by bylo takové dlouhodobější sledování během sezony. Nicméně zajímavý pohled do hloubky a intenzity této hry. Doporučuju všem basketbalovým fandům.