Partička (2009) (pořad)

Byla to solidní podívaná. Bohužel po rozpadu a příchodu Vilhelmové vše šlo do kytek.

Zdrojový kód (2011)

Takhle zazdít potencionální kult:( Celou dobu jsem byl unesen tím jak film probíhal a jak se celá filmová linie vyvíjela. Proložené vtípky seděly. Gyllenhaal užasný rovněž jako režie. Předchozí Moon mě moc nevzal, ale ne z důvodu "nekvality", ale mě prostě galaktické sci-fi nebere a navíc to skončilo happyendem. A úplně stejnou chybu udělali tvůrci tady. Co udělá Inception kultem? Jednak hudba a jednak poslední scéna, která u mnohých přebila požitek celého filmu. A to tady chybí a hlavně ten konec. myslím, že každy kdo má trochu cit věděl, kdy je ten pravý čas na titulky. No tak trochu utopie. Dort byl skvěly, ale bez třešničky to není ono. Není nic co by přinutilo lidi myslet. Žasl jsem nad tím, jak při úvodních reklamách a upoutávkách bylo v sále plno hluku. Začal film a lidé jako kdyby oněměli. Bylo cítit, že každý ten děj hltá, ale po skončení měla začít obrovská debata. Nebylo tomu tak a proto "jen" 4*

Černá labuť (2010)

Movie twist nebyl až tak šokující, ale o to tu myslím nešlo. Darren se předvedl na jedničku a toto byl podle mě kandidát číslo 1. na Oscara. Portman snad nemusím nikterak komentovat. Navíc mix Aronofsky + Mansell = perfektní atmosféra. Ja jsem více než spokojen a to byl film o baletu! 90%

Tik ťak (2011) (studentský film)

Vyborný krátkometrák...musel jsem si pustit ještě jednou pro úplnost:)

Město (2010)

Po menší odmlce (Inception) jsem viděl další opravdu dobrý film. A dalo mi to snad i trochu chutě do života. Affleckův styl si snadno zamilujete. V posledních dvou kouscích ukázal ohromný potenciál. A jde mu to rozhodně lépe než herecky, kde mi prostě nepřirostl k srdci. Hvězda na plátně suveréně Renner a modlím se za jeho světlou budoucnost, protože tento chlapík by si ji se svým charismatem beze sporu zasloužil. 5* tohle se mi líbilo:)

Městečko South Park: Říše fantazie (2008)

Miluju South Park a jejich úchylný humor a zde jsem dostal přesně to co jsem chtěl. Od narážek na terorismus a kreslená zvířátka až po zesměšňování režisérů a parodování slavných filmů...já se bavil a to je jediné co jsem od SP kdy chtěl.

Opravdová kuráž (2010)

Dlouho jsem se těšil na tento snímek Coenů, který mnohé sliboval. Natočit western chce špetku kuráže, když žijete s vědomím, že vše co by mohlo zaujmout už bylo natočeno v 60. letech. Naposledy se to možná podařilo vyvrátit Manglodovi s jeho 3:10 to Yuma, ale měl jsem tušení že moji oblíbení bratři to vezmou trochu jinak. A takyže vzali. Jednoduchý příbeh obyčejných lidí, který důkladně popisuje jejich mentalitu a vztahy navzájem. Navíc doplněna trochou černého humoru, který mě nejednou rozesmál. Bridges, Damon a Brolin...k tomu snad nelze nic dodávat. Ze začátku jsem nemohl přijít na chuť mladičké Pepper, ale později se mi to rozleželo v hlavě a nyní je vše v pořádku.

VALL-I (2008)

Když mi řekli ať se podívám na animák, kde jsou téměř celou dobu dva roboti, kteří snad kromě svých jmen neřeknou ani slovo....no pousmál jsem se. Nakonec jsem v sobě našel odhodlání a byl jsem příjemně překvapen. I v této době tak často až na sílu vtlačené téma o ekologii bylo zde příjemné.

Jak vycvičit draka (2010)

Na animáky jsem nikdy nebyl, ale na toto jsem slyšel samou chválu a tak jsem se chtěl přesvědčit. No chvála byla oprávněná a možná mě přiměje věnovat se tomuto žánru trochu více. Animace je naprosto bezchybná, můžeme vidět i hezký příběh o přátelství mezi utlačovaným chlapcem a roztomilým drakem.