Počátek (2010)

No tak zase taková paráda to nebyla. S Nolanovými předchozími filmy se to nedá srovnávat. Ano mám přísný metr a taky na koho jiného bych ho měl mít než právě na Nolana. Bylo to velice podobné Matrixu, asi i lepší. Ale každý kdo je z toho "odvařený" asi neviděl ostatní Nolanovy filmy, kdy vás vždycky nakonci dostane nebo nějqk nadchne, tady jsem si řekl že se nachytat nenechám a povedlo se. Ani to nebylo nějak těžké. 90%

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Jako mezistupeň mezi výborným Dr. No a kultovním Goldfingerem mi toto přislo jako slabota. Některé věci mi přisly naprosto nesmyslné, zejména ze strany Spectre. Connery byl skvělý, ale to ostatní slabý odvar.

Mechanický pomeranč (1971)

Kontroverzní nekompromisní kult s nezapomenutelnými scénami a atmosférou.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Moc jsem od toho nečekal jelikož Snatch mě vyloženě neoslnil. Toto bylo uplně jiné kafe. Ritchie má geniální cit pro dynamiku filmu a přesně ví kdy má ubrat. Dlouho jsem se takhle nezasmál, scénář prostě neměl chybu.

Sloní muž (1980)

Líbil se mi ten černobílý styl. Autenticky zobrazeno to jak je těžké, když je někdo vyjímečný. Tento člověk vyjímečný byl a to nejen proto jak vypadal. Hopkins klasika:)

Sedm statečných (1960)

Ne zrovna hodní pistolníci dělají dobrou věc, snaží se změnit vesničany na pistolníky a nakonec vesničani změní je. A hvězdná sestava jaká se podařila sestavit? Hmmm to se jen tak nevidí. Doufám, že mi nikdo hlavu neutrhne, když řeknu že Edi Wallach je nejlepší westernový záporák. Klasika.

Taxikář (1976)

Toto ve mě zanechalo hodně smíšené pocity. Těžko se to hodnotí. De Nirův výkon patří mezi top co jsem kdy viděl. To bylo úžasné. Harvey Keitel je stylový pasák. Stejný přívastek mohu dát i vynikající režii a podmanivé uklidňující hudbě. Na toto si budu muset udělat čas znovu a celkem se na to těším. Ps. To, že Jodie zářila už v tak mladých letech jsem netušil - příjemné překvápko.

Kult hákového kříže (1998)

Takový film o pohledu na rasismus tu nebyl a asi nebude. Silný film, doporučuju jako povinnou četbu. Ať je barva vaší kůže jakákoliv:)

Půlnoční kovboj (1969)

50 roků staré a stejně to svým stylem natočení dokáže zaujmout. Tady netřeba žádných složitostí co se týká děje. Bohatě stačil vztah dvou opravdu parádně zahraných postav. Konec byl pro mě silný zážitek.