• Thriller

Zběsilost (1972)

Povedená kriminálka, ale na můj vkus mi tam chybí ta atmosféra let šedesátých a dřívějších, která Hitchově filmům přece jen víc sluší. Tím nevrdím, že je to film špatný, jenom je pomíjivý a těžko si na něj třeba za týden vzpomenu, narozdíl od jiných Hitchových prací, které se z hlavy těžko dostávají. Je klidně možné, že kdyby to nenatočil tento režisér, tak to zde hodnotím jinak, lépe. Ale on to natočil a srovnání se tedy neubráním, vlastně se ani bránit nechci, jinými slovy, umí to lépe.

Kauzy podle Kate (2011) (seriál)

Nic nového pod sluncem, ovšem ten spád a vtipnost by tomu mohl závidět skoro každý druhý současný seriál. Chci další řadu!!!

Chyťte zloděje (1955)

Tohle mě krutě, ale opravdu krutě nebavilo, místy až otravovalo a konec si nepamatuju a je mi to putna....takže dávám tři hvězdy takřka poslepu....a je mi to putna.

Marnie (1964)

Sice ten Freud je krapet ohranej, kort od Hitchcocka, ale i tak se jedná o hodně dobrý a hlavně koukatelný film, který i přes svoji délku nenudí. Zápletka je zajímavá, i když je fakt, že feministky to budou hodně těžko snášet hlavně díky Connerymu a jeho roli nadsamce, kterej si prostě vybral a je to jeho, navzdory faktu, že se to pářit prostě nechce, ale on to pomocí amatérské psychoanalýzy přiměje....no, i na mě trochu silný kafe. Holt šedesátá léta a nová sociální hnutí teprve plenkách nebo dokonce v dělohách, dneska by to už neprošlo, nebo prošlo,ale leda tak jako námět pro porno.

M*A*S*H (1970)

Tohle téma se opravdu hodí spíše do seriálu než do celovečeráku. Působí to příliš vystřiženě, příliš bez logiky, bez hloubky. Je tu sice prá momentů, které jsou vtipné, pár postav, které si zapamatujete, i kdyby jste byli seriálem nedotčeni (existují-li vůbec takoví jedinci), ale ten zbytek? tohle ve mě stopu prostě nezanechá, je to všelijaké, jenom ne dějově zajímavé. Asi bych před 40 lety mluvila jinak a stejně jako moje matka "vycházela z kina naprosto zničená, jak jsem smíchy brečela", ale obávám se, že jsem zhýčkaná lepším humorem, tím seriálovým.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Tak po půl hodině jsem nevěděla co jsem, na co se koukám a bylo mi jedno, jak to dopadne. Po hodině jsem to vypla a trojku jsem si raději už ani nepustila. Přeplácaná kravina. Delší komentář si to nezaslouží, jelikož už takhle to byla monstrózní ztráta času.

Miluj bližního svého (1999)

Souhlasim, že bez toho konce by to bylo hozeno do oblasti mírného nadprůměru, jenže ten konec tam je a je parádní natolik, že to je za pět hvězd. No mě to dostalo maximálním možným způsobem.

Zvětšenina (1966)

V žádném jiném filmu nebylo ticho tak strašně hlučné. 4 hvězdy jsem dala za svoji zmatenost, jelikož fakt nevim, jestli něco vůbec vim a chápu, každopádně to neznamená, že by se na to špatně koukalo, ba právě naopak. Jestli tohle byla pointa, tak to je za pět hvězd, jelikož já jsem z toho zblbla monumentálně.

Avatar (2009)

By člověk čekal, že když to toho vrazí tolik peněz, že se budou zabývat alespoň trochu originalitou příběhu. Já naivka, aneb jak forma mocně zvítězila nad obsahem, sice je to forma oslňující, ale na těch pět hvězd to pro mě není, mě tam prostě chybí nějaká větší myšlenka, originalita, ne jen diváka vizuálně oddělat, ale i obsahově ohromit.

Gattaca (1997)

Působivé. Na sci-fi si moc nepotrpím, jelikož se většinou jedná o případy, kdy forma mocně zvítězila nad obsahem a já jsem přece jen spíše na ten obsah. Tohle je ovšem jiná, sci-fi prvky jsou zde důležité jen v tom smyslu, aby onen obsah přiblížily divákovi, co možná nejintezivněji, aby (ne)pochopil společnost, ve které je kvalita lidské buňky důležitější než charakter a tedy i lidskost jedince, kde vaše fyzická stránka determinuje vztahy, osud, život, že kterého není úniku(?). Mocný filmový zážitek.