Mamma Mia! (2008)

Film je poctivá letní komedie za tři hvézdy, ale písničky mého mládí a krásné moře - dávám čtyři.

2012 (2009)

No nevím, čekal jsem od toho více. Takové luxusní a drahé béčko. Místy velmi křečovité a předvidatelné, happy end a světlé zítřky, povinná smrt vedlejší kladné postavy nebo několika, klišé na klišé. A i ty trikové záběry už jsme viděli lepší.

Inland Empire (2006)

No, celé to jakýsi smysl nesmysl dává... To říkám asi proto, že jsem na to připraven Lynchovými ostatními filmy. Lauru Dern mám rád a hraje tu dobře a přes to číslo 47 je to vlastně Star Trek, tak proč ne.

Podivuhodný pan Barnabášek (1961) (TV film)

Pamatuji si na tento film z raného dětství, tenkrát mne fascinoval. Zdá se mi, že ho často vysílali o Velikonocích. Na dnešní dobu by asi byl pomalý, černobílý, ale tehdy se mně moc líbil.

Porazily jsme Hitlera aji Stalina (2007) (TV film)

No je to zajímavé, jak se na takovém kousku země ty osudy mlely. A úplně nejsilnější je vyprávění jedné hrdinky o tom, jak jely s maminkou s truhlou na tragači asi 10 km pohřbívat bratra, který zahynul na konci války v nějakém ústavu a měl být pohřben v hromadném hrobu v pytli.

Já, robot (2004)

Dobrý film v kontextu všeho toho scifi smetí, které se točí. Viděl jsem ho delší dobu po premiéře, ale to mu nic neubralo na kvalitách. Asimova mám jako autora moc rád a tato adaptace sice není zcela přesná, ale drží se jeho ducha. A osobitě pro mě - hodnocení s pořadovým číslem 3500.

Mollové tóny Karla Kryla (1992) (TV film)

Teprve dnes tento film dostává tak nějak svůj smysl, vidíme kolem sebe to, co v podstatě Kryl se svými zkušenostmi z emigrace viděl už tehdy. I mně se tenkrát, kolem toho roku 1992, zdálo, že to se svými útoky přehání, ale měl bohužel pravdu. Jeho názory proložené písněmi mají co říct tomu, kdo dokáže posoluchat, i nyní.