Howlův kráčející hrad (2004)

Zvláštní film, o kterém jsem hodně četl, ale nějak se k němu nemohl dostat. Byl jsem na něj zvědav - a nezklamal mne. Je to taková pohledná kombinace anime a steampunku, která mně velmi vyhovuje. Dávám 5.

Můj děda byl voják, válčil na Piavě (2008) (TV film)

Můj děda tam válčil taky. Ale nejen proto se mně tento dokument líbil. Je opravdu dobrý a je vidět, že autor má k tématu osobní vztah. Nebyli jenom legionáři, ale i tito vojáci, kteří museli jít do války - můj děda měl 17 let, když tam byl. Přežil, jinak bych to teď asi nepsal, ale mluvit o tom moc nechtěl. A to, co řekl, bylo otřesné.

Ahoj, Ostravo! (2004) (koncert)

Ano, opravdu pěkný sestřih, jen mohl být delší. Nohavicovy písničky plus setkání se starými známými z našeho kraje, bylo to hezké zavzpomínání.

Můj miláček ráže 6,65 (2004)

Bylo to jakési takové divné. Začátek a rozjezd celkem dobrý, kamsi to směřovalo, ale pak se to tak nějak divně zvrtlo a doklopýtalo až do smutného konce. Tak do půlky filmu jsem uvažoval o 4, ale ne, ne.

Zpěváci na kraji nemocnice (1982) (TV film)

Parodie vezoucí se na věhlasu seriálu, opepřená špetičkou dobové "erotiky". Zajímavé na tom je snad jen to, že montáží vlažné svlékací scény s Petrou Černockou na opus mnohem drsnější (v České sodě) vznikl vážný soudní spor. Jak dopadl ani nevím.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

No, abych řekl pravdu, moc se mně to nelíbilo. Vydržel jsem seriál sledovat do cca 15. dílu prvé řady, ale pak jsem toho nechal. Moc překombinované, místy až samoúčelně, anebo to není moje krevní skupina, nevím. Nechápu hysterii kolem tohoto seriálu.

Arabela (1980) (seriál)

Skvělý seriál, dnes bychom řekli fantasy, ale tenkrát se na to tak nehledělo. Hráli tam snad všichni čeští herci (kteří tenkrát mohli!) a dobře se na to vzpomíná.

Andělé v Americe (2003) (seriál)

Zvláštní seriál nebo miniserie, námět ne příliš originální, ale zpracování a obsazení výborné.