Já, Frankenstein (2014) odpad!

Fantasy většinou můžu, ale tohle byla opravdu příšerná kravina.

3 dny na zabití (2014)

Nájemný zabiják se mezi vyřizováním zakázek sbližuje s pubertální dcerou, učí ji jezdit na kole a tančit. Co to má být? Akční rodinné klišé? Vícežánrová slátanina s dobrým Costnerem a dost mizerným scénářem.

Blízko od sebe (2013)

Příšerná deprese. Takové pocity jsem měla po shlédnutí filmu. Plné rozjitřených emocí a kostlivců ve skříni. Scéna s večeří je geniálně natočená. Herecky vyčnívá Meryl Streep a Julia Roberts.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Na tuhle bandu jsem se těšila jak malá holka, ale musím říci, že předchozí filmy zůstaly nepřekonány. V první půli se toho moc neděje a spíš se mluví, než koná. Druhá půle je sice akčnější, ale filmu dle mého hodně ublížila přístupnost PG 13 a delší stopáž. Mladá krev na mě dojem neudělala, byli otravní, postradatelní a doufám, že do 4ky se s nimi nepočítá. Naopak Banderas a jeho parodie na Zorra mě bavila hodně. Snipes a Ford taky vypadali ve svém živlu. Role padoucha Gibsonovi sedla, z jeho psychopatického výrazu šel strach. Stará banda tu je sice chvílemi upozaděna, ale jejich špičkování bylo tradičně výborné. Finále je trochu přepálený akční nářez s trochu odfláknutým soubojem Sly x Mel. Viděno v kině 18.8.2014.

Noe (2014)

Tak tady mi připadalo, že tvůrci filmu se nějak nemohli rozhodnout, čím má film být. Něco jako když pejsek s kočičkou vařili dort... Film je splácanina hned několika žánrů. Padlí andělé vypadali jak kamenní Transformers, a to celkem okatě digitální. O tom, že při stavbě archy by ta kamenná monstra klády asi těžko unesly, ani nemluvím... Co se týče samotného Noa, je tu vykreslen jako prvotřídní náboženský fanatik a jeho chování, kdy byl totálně zaslepený vizí spasitele lidstva, bylo prostě nechutné. Chování spratkovitého synka Cháma mi hlava taky nějak nebrala. Plnění archy zvířaty, na které jsem se tak těšila, bylo odbyto jen krátkými scénami. A pochopila jsem dobře, že celé lidstvo je vlastně potomky incestních vztahů v rodině pobožného Noa?!

NON-STOP (2014)

Tak do poloviny filmu jde o napínavý thriller, který bohužel v druhé půli ztrácí dech a kolena mu podráží i ten americký happyend. Ale Liam role čestných drsňáků prostě umí a jeho charisma dokáže táhnout celý film. Strašně by mě potěšilo jeho obsazení mezi akční ikony v Expendables :-). Lepší 3.

Mama (2013)

Na horory zvlášť nejsem, ale tohle je slušně natočené. Atmosféra strašidelná a je tu pár dobrých lekaček (nejlepší foťák v chatě). Ovšem konec je až moc pohádkový a Mama digitálně odfláknutá- vypadala jak kříženec Polednice s Mozkomorem :-)

Díra u Hanušovic (2014)

Díra určitě nebude filmem pro každého, ale mě tenhle příběh ze zapadákova plný svérázných figurek bavil. Hořká komedie plná "Kroboto -dejvického" humoru. Viděno v kině 28.7.2014.

Hon (2012)

Silné severské drama o tom, jak se kvůli jedné hloupé dětské lži může změnit život jednoho člověka naruby. Film je plný emocí a zajímavé bylo sledovat chování sousedů a přátel. Mrazivě depresivní atmosféra a vynikající Mikkelsen.

Pompeje (2014)

Když Pompeje přišly do kin, uvěřila jsem negativním ohlasům - po příšerných Třech mušketýrech není divu - a do kina nešla, i když jsem byla zvědavá. Shlédnutí filmu mám za sebou, a vůbec to není špatné. Gladiátorské souboje jsou slušně natočené a příběh stravitelný. Co mi vadilo, byla scéna, kdy senátor ujíždí z města - nelogické štěstí jako u rodinky prchající ve filmu 2012. Jinak mě pobavilo, že tu bok po boku hraje Jon Snow, Jack Bauer, profesor Moriarty, Trinity z Matrixu, dívka ze Sucker Punch a šéf policie z Grimma :-)