Hněv Titánů (2012)

Je to sice o fous lepší než jednička, ale pořád to nějak zavání béčkovitostí. Dialogy tupé, mýtických potvor mohlo být víc a některé akční scény jsou dost nepřehledné a tmavé. Postava "rasta" Agenora a chování "hippie" Hefaista mi přišlo trochu mimo. Potěšilo mě víc prostoru pro Liama a Ralpha. 3D nic moc. No, znova to vidět nemusím. Viděno v kině 3D 3.4.2012.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Tenhle díl upírského romanťáku je z celé ságy nejlepší. Konečně se tu opravdu něco děje a chvíli je to celkem drama. Scéna s porodem bude pro náctileté asi dost drsná. Všichni zúčastnění se konečně pokouší hrát a proti předchozím dílům je to snesitelné. A ta digitálně upravená zubožená Bella je opravdu vymakaná.

Tři mušketýři (2011)

Kdyby nebyl Alexandr Dumas po smrti, shlédnutí Andersonových Tří mušketýrů by ho tedy zabilo určitě! Splácanina připomínající Piráty z Karibiku, Resident Evil, hudba vykradená ze Sherlocka Holmese, slaboduchá zápletka a do toho ty vzducholodě... Herecky taky bída. Jediný, kdo něco předvedl, byl Mikkelsen. Jedinou * dávám za kostýmy.

Lorax (2012)

Hezká animace a příběh s ekologickým poselstvím. Co mě u pohádek z poslední doby štve, jsou ta muzikálová čísla. A tady jsem měla problém chvílemi zpívaný děj zachytit já, natož děti. Ale ryby zpívající melodii z Mission Impossible neměly chybu. Viděno v kině 31.3.2012.

Mezi vlky (2011)

Velká škoda, že hodně z tohohle survival thrilleru prozradil už trailer :-(. Drsňák Liam, hudba i scéna s letadlem je super. Jenže jsou tu ti vlci. Na dnešní dobu příšerně odfláklí digitální vlci. To nemohli obsadit raději československé vlčáky? A taky mi neříkejte, že by se člověk po koupeli v ledové řece neklepal jak drahej pes. Myslela jsem, že film Na ostří nože (The Edge) bude mít konkurenci. Bohužel. Pro mě nemá.

Válečný kůň (2011)

Jsem koňák, takže na tenhle film jsem se strašně těšila. Ale dojem je poněkud rozporuplný. Příběh o přátelství chlapce a koně je totiž chvíli pohádka, chvíli drama a najde se tu dokonce i parodická scéna. Začátek příběhu, který seznamoval s hlavními hrdiny mohl být kratší a méně roztahaný. Od chvíle, kdy se čtyřnohý hrdina dostal do armády začíná být děj poutavý. Hrůzy války, osudy lidí. Opravdu skvěle byly natočené "koňské" scény - táhnutí děla, útěk před tankem a zákopy a hlavně ty ostnaté dráty! Kvůli těm stojí za to vidět film v kině. Co mi ale vadilo, bylo polidštěné chování koní ( obětování se pro kamaráda...); po zamotání do ostnatého drátu by určitě nezůstala jen jedna tržná rána; a koně by při válečných útrapách a dřině určitě hodně hubli... Škoda, v tomto ohledu to mohlo být promyšlenější. A celé to končí kýčovitou scénou v zapadajícím slunci... Spielberg už asi senilní. Takže pro mě celkem zklamání a těším se, až si konečně přečtu knižní předlohu, kterou mám od Vánoc v knihovně. Viděno v kině 4.3.2012.

Láska je láska (2012)

Příjemný tragikomický příběh o problémech s láskou, který naráží i na otázku homosexuality, rasismu a závislosti. Z herců výborná Balzerová, Stašová, Krejčíková a Vetchý. Vím, že český film je rád za každého sponzora, ale ta příšerně okatá reklama na Ford Charouz byla opravdu otravná. Viděno v kině 18.2.2012.

Johnny English se vrací (2011) odpad!

Jediné, co bylo vtipné, byl let vrtulníkem. Jinak opravdu trapná a nevtipná kravina.

Poslední dům nalevo (2009)

Psychothiller o noční můře rodičů a jejich síle k brutální pomstě. Nebylo to špatné. Atmosféra byla mrazivá, ale musím říct, že Funny Games USA byl přesvědčivější film. Setkání obyčejných lidí s partou zvrácených magorů tam dopadlo tak, jak by to bohužel v realitě nejspíš bylo...

Nejlepší z Brooklynu (2009)

Dobrá kriminálka, ve které hraje hlavní roli vyhlášená čtvrť, 3 policisté a jejich příběhy končící v jednom domě. Obsazení herců (Hawke, Cheadle, Gere) byla dobrá volba. Překvapil zejména Gere, v pro něj nezvyklé roli. Lepší 3*.