igi B.

grafik & otričkovač & filmoid

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66
    • 20.12.2013  11:40
    Roznese tě na kopytech (TV film) (2013)

Stupidní k(und)omedie beze lekrace, ledaže byste se lekali a smáli Štajndlerovi, jaký že je blbý herec a prasečí ksicht. To se zase kásting vykastil... Kasta si hýká, kasta se má... °-/ . . . A prej "slavnej bestseller", hahahahaha... Tak jsem se aspoň jednou zasmál. . . . Co dodat? Tradičně veřejnostádně zase jen marnost a ztráta času. Howgh. - - - - - (Poprvé a naposledy viděno 20.12.2013 ze stupidně studijních důvodů na webu >šašské tupovize< , hodnocení 443., komentář zde jako dvaačtyřicátý - 20.12.2013)

• 16.12.2013  01:41
    Sebemilenec (TV film) (2013)

Laciná manýra >Monýra< čili klasická monyoffská rádoby >zeživotazaživa< literární šmíra televizně vytuněná trendy stylem >samohana< made in Renč, další blábol šašskotelevizáckého telenovelového typu vyrobený jak podle šablonky jalovou formou s machou rutinérského jelita a s otravně přehrávajícími kreacemi stolicko-štatlařské čudlárny, dohromady pak vytvářející obludnou machinaci s panoptikálními postavami, kde možná snad i reálně možný příběh nakonec spadá a končí zpotvořený do parodie žánru i života. A tak postavy včele se S.S. už tradičně všelijak poulí oči, dělají grimasy, trhají hlavami a vypouštějí z papulí nereálné či zbytečné větší či menší bláboly a celé je to i těmi kecy zbytečně natažené do šílených devadesáti minut, přičemž příběh by snesl formát bakalářské půlhoďkové epissodky na téma "kterak nána k sobě zaslouženému štěstí přišla a jak to bylo dál"... . . . A komu to slouží? Možná si tu někdo hojí (honí?) nějaká bebinka, že... Docela mě i pobavil v závěrečných titulcích (jojo, čtu děcka rád titulky, člověk se poučí, kdo-kdy-kde-kolik) uvedený "fotograf". To si asi za lehký šekel jako vedlejšák hodil fušku známý brněnský rytíř, ležící vždy na správné straně, co tedy té pravé "Simonce" jak známo ale opravdu pomohl. Howgh. - - - P.S. Jo, na stránkách ČT jsem se mmj. dočetl, že S.M. byla "SLAVNÁ ROMANOPISKA"! Tak to jo, asi něco jako Virginia Woolfová, že... - - - P.P.S. Ano, chápu, pro někoho je tahle matérie zjevně vrchol literární i televizní tvorby, pro někoho vrchol životních kulturních zážitků! Ani si nechci představit, jak to máte lidi doma, ale je mi jasné, že vedle bulvárních plátků, šamponů a kosmetiky to bude v té jediné poličce na zdi v >obejváku< nad starou plazmou z druhé ruky pár pejprbeků S.M. (a tím není myšleno nějaký lido SadoMaso, že... ;o) Jasně, v brněnských knihkupectvích a antikvariátech dávno neprodejné ležáky... Tak užívejte >života< lidičky... %-))) - - - - - (Poprvé a naposledy z ryze studijních důvodů zase jednou protrpěno 15.12.2013 na nedělní >veřejnostádně telenovelové jebničce< , hodnocení uzívané 25., komentář zde otrávený jako šestý - 16.12.2013)

• 20.11.2013  12:50
    Bastardi 3 (2012)

Do třetice tedy všeho nasrat! . . . Magnusek vycítil u blboidního stáda nějakou tu škváru, kterou je národní šosák ochoten i přes "krizi" dát za lístek do kina na kvazikontroverzní srágoru (žel filmem toho jména a významu tuto matérii opět nazvat nelze!) a vycintat si do koly a popcornu své mindráky a tak znovu vyváří dvakrát vyvařený a už notně zasmrádlý hnus a hnis současné tušašské pisskultůry. Že mu v tom hrají >hvězdy< ze Stolice jako Brožová, Töpfer či Krampol je mi vcelku jasné, ale že se do téhle žumpy ponoří i pravdoláskaři typu Tříska nebo Lanďák, to mi teda poser prsa zase jednou za čudlárnu. R.Hr., D.Bat., M.Br. či J.Č. a jim podobných je mi už jen líto. To je šílené, kam se prokálel "český film" skoro čtvrt století po >sametu< a čeho je ta naša čudlácká, na eráru tvrdě parazitující kasta za šekel ochotna se zúčastnit... %-(.. . . . Každopádně je trojka nejodpornější díl z trilogie, celek pak hnědě páchne jako hotový OP(R)US MAG(H)NUS jednoho >filmařského< magora a zakomplexovaného ubožáka, jehož pohnutky jeden pochopí snad jen z bezpředmětného nadužívání slůvek jako "vyhulit", "šukat" a neustálých narážek na chlapecké anály. Jojo, zážitek jako bohnus na dvd je "rozhovor" (sic!) s rejžiserem - ufňukaný monolog(!) d.m.s.n. duševně nemocného člověka, jemuž příroda holt nenandala a život už ty zbytky jenom vzal... Nasrat! - - - P.S. K matérii více http://www.csfd.cz/film/276210-bastardi/ a http://www.csfd.cz/film/292999-bastardi-2/ - a užívejte s lavorem na kulích... - - - P.P.S. Tak jsem si jen tak z plezíru s odstupem prosvištěl i něco hodnocení a komentářů ke všem částem trilogie a jsem trošku v kulturním šoku - kdo všechno ze zdejších "přátel filmového umení" je ochoten těmto formou(!) - budiž že obsah by mohl být s tolerancí chráněn "autorskou licencí" - bezprecedentním zhovadilostem dát víc jak jednu hvězdu - zvláště pak v kontextu vnímání na obdobná témata třebas i více kontroverzních děl světové kinematografie... To jste se lidičky už úplně pomátli? . . . Ta produkční píárová hodnocení a komentáře samozřejmě neberu na zřetel, nakonec jsou kdesi na chvostu i vcelku identifikovatelé. No - nenadělá igitátor nic! Dobře vám tak... °-[ - - - - - (Poprvé a naposledy protrpěno ryze ze studijních důvodů za kalné listoprdové noci v lehkém rauši na dvd /to si teda MagicBox pěkně nemagicky nadělal do škatulky, disky skončily už po půlroce distribuce jako ležáky ve výprodejích za 49,00Kč!/ v originálním formátu obrazu, hodnocení 3625., komentář zde jako třistadvacátýsedmý - 20.11.2013)

• 20.11.2013  11:44

Žůžo dobrodrůžo pro přemoudřelé a megaschopné holčičky (pozor - normální civilizované slečny kolem 10-12 by mohly být po projekci iritované a míti do budoucna komplex méněcenosti), ev. pak pro pány co tyto holčičky aktivně vyhledávají, ovšem za účelem jiných dobrodružství, že (pššš...;o)... . . . Jako bonus pak pár >inteligentních< zviřátek a blbě přehrávají J.F. (safra, proč vzala tuhle roli fakt nechápu) a láskyplně hezký konec (kdepak, šťastná rodinka je základ kasovního státu) s kvazinaučením... . . . Zkrátka zase jednou taková trošku blbučká moderní pohádka, jinak rutině vyvařený hollywoodský rodinný film se špetkou dětem přijatelné akce. Vidět a zapomenout! - - - P.S. Tak doufám, že dívenkám tahle podívaná do řešení nástrah reálného života moc neublížila a ani ty pány nazasáhla nutkáním k nějakým aktivitám stran malých slečen, jaké jen tak nenajdou. Howgh. - - - - - Poprvé viděno 19.11.2013 na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky v originálním formátu obrazu, hodnocení 4003., komentář zde jako dvěstětřetí - 20.11.2013)

• 20.11.2013  11:05
    Argo (2012)

Do třetice >Afleck kurva drát!< . . . Je to dobré, hodně dobré, Ben je skvělý herec (jojo, nepitvoří se a nepřehrává) a nakonec i režisér (ejhle zase jednou ...kdo na to má...!), jen mě rozladil ten zbytečně až kvazibondovský akční konec se zázrakem doslova na poslední vteřinu a honičkou letadla po startovací ploše... Přitom ve filmu o filmu pak skuteční protagonisté vyprávějí jak to doopravdy bylo a bylo to od odjezdu z domu velvyslance dějově i chronologicky jinak. Škoda, že B.A. podlehl nakonec divácky vděčnému tlaku na pilu, protože jinak a věrohodněji zkomponovaných závěrečných pár minut na letišti by ničemu neuškodilo a naopak by posílilo dokumentární pravdivost celého příběhu, který sám o sobě je silným dramatem a tu akční berličku coby happyend už vůbec nepotřeboval. Holt hollywoodské manýry... Škoda, škoda, dal bych jinak pět hvězd! - - - - - Poprvé viděno 19.11.2013 na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky v originálním formátu obrazu, hodnocení 13270., komentář zde jako tisícíšedesátýdruhý - 20.11.2013)

• 20.11.2013  10:20

Trošku hysterická konverzační dobovka, natočená dle zjevně úspěšné brodvejské divadelní hry. Jojo, tak se to tenkrát dělalo a docela to fungovalo, tyhle doslova intelektuál(ní-ské) oddechovky. R.R. je takový usedlý morous a pragmatik a J.F. pořád hopsá a je celá rozjívená se silným vztahem k mamince a oba byli mladí a krásní a talentovaní a správně dobově tyjatrálně přehrávali a šlehali své vypointované dialogy a celé je to takové staromilské, že nebýt technicolor obrazu a dobových auťáků, jeden by si myslel, že hledí na film někdy z padesátek. Ale vůbec to nevadí! Je to zkrátka milý film o nereálně rozpustilých partnerských vztazích a i po skoro půlstoletí se na to dá koukat. Kdeže ty časy jsou, že. A kde že skončí většina dnešních stádu se blbě podbízejících >romantických< komedií... - - - P.S. A těch pater bylo pět! Celou dobu se to tam řeší, jen ten pisálek zde uvedené synopse coby "o.t.d." nic nepochopil. Pochopitelně... °-/ - - - - - Poprvé viděno 19.11.2013 na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky v originálním formátu obrazu, hodnocení 2151., komentář zde jako stopětapadesátý - 20.11.2013)

• 18.11.2013  13:31
    Pandemie (2002)

Svatá ebolito! Ono je to opravdu ještě o řád blbější než tušašská Sanitka2! . . . Pětadevadesát minut řemeslně céčkové filmařské šmíry a coby happyend pro nány u žehlení chlapeček siroteček žijící kdesi ve špitálu, prolézající furt vzduchotechnikou a nakonec adoptovaný panem presidentem - tak to mi poser prsa teda... %-/.. - - - P.S. Hehe, a ten blábol coby oficiální text distributora, zase jednou se pomátli v Intersoniku, ani se nedivím, že ten v posledních letech už jen zoufalý distributor sraček konečně krachuje... Mmj. totiž jde v ději o neskutečně pitomý "atentát" a neumře skoro nikdo, celé se to prakticky odehrává v interiéru nemocnice a děj se jen motá hlavně kolem toho, jak "slavná" doktorka (kterou nikdo nezná - ani stejně "slavná" atentátnice!) zachraňuje hrdinsky trpícího pana p.! . . . Jo, fakt se nakonec asi vezmou! Jinak kvanta nelogičností a scénáristické impotence v jakési podivné televizácké produkci. Howgh. - - - - - Poprvé viděno za nudy při kuckání někdy na podzimek 2013 na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky v ořezu obrazu 4:3 - výprodej za 10 kaček kus - no nekup to a neudělej se s tím/, hodnocení 102., komentář zde jako čtvrtý - 18.11.2013)

• 21.10.2013  11:44

Jízlivě opulentní podobenství o pádu do hlubin žrouťákovy duše! Skvostně vymyšleno, skvostně nasnímáno, skvostně odehráno. Ejhle jak dvanáct minut minut stačí, podstatná je pointa a zúčastnění žráči! Úplně jsem při sledování dostal chuť na >něco menšího< a vůbec mi v tomto případě nevadí, že filmek popírá zákon o zachování žvance... %-] . . . Bravo pane šéfkuchaři Denisi! - - - P.S. Pro filmové labužníky k ochutnání zde: http://vimeo.com/75251217 - - - P.P.S. Skutečným filmovým žroutům a znalcům pikantních duševních krmí pak lze jen doporučit lahůdku mistra M.F. "Velká žranice" - viz http://www.csfd.cz/film/25586-velka-zranice/ . . . Ham... - - - - - (Poprvé hned s nášupem viděno 21.10.2013 na Vimeu, hodnocení 176., komentář zde s mlasknutím jako dvacátý - 21.10.2013)

• 14.10.2013  11:55
    Sanitka 2 (TV seriál) (2013)

Jojo, tak ještě že maj šíbři v četečku zase vejvar za ty pepečka. Ale já to chápu, voni ti naši údmělci přece vždycky trpěli bídou a prachy na kultůru nejsou, že... . . . Jedna hvězda tedy za to, že opravdových sraček plodí naše >veřejnostádní< a ty naše tévé okolo kolem a kolem dávno víc a že si naše hvězdy národní zase aspoň trochu polepšily, hlavně paní exprezidentová bude mít zase nějaký drobný na kosmetiku a zlatá Zlata na nový šmuky. Jinak je to želkultuře naší zase jen další šašskotelevizácký stádumilný šmé. Při setkání s postavami jsem se málem udělal a jak to budou dělat dál už mě zase ale fak nezajímá. Když tak si zavolám nějaký ty emergencí! Tak zachraň se kdo můžeš a stádu zdar! - - - P.S. A Budaři, ty alternatívče jeden, probuď se, stává se z tebe karikatura čudlárenské plytkosti!!! - - - P.P.S. A hahaha, slyšet z tlamky nejmenované pražské čudly mistra V. že v "...jůesej se musí makat..." působí jak slovo (z)boží. Ještě že Bůh není a v USA by tyhle naše artistický party někde v béčkových produkcích nejspíš pochcípaly hlady... - - - P.P.P.S. A slyšel jsem, že když Renč lezl ze sanitky, šlápl do hovna a tak si bude kupovat větrolet. Ale to jsou už asi jen nějaké bulvární plky, že... Howgh. - - - - - (Poprvé a nejspíš i naposledy - to si raděj budu číst postřehy zdeuživatele Dobytka, aha, ale on se na to po třetí epissodě taky vysral - doslova protrpěn pouhodlouhý první díl, hodnocení 854., komentář zde rozmrzelý jako stýčtyřicátýsedmý - 14.10.2013)

• 14.10.2013  03:03
    Tečka páteční noci (TV pořad) (2013)

Až se mi chce zafňukat - "...zlatej Anděl!" . . . A víc nic. Každopádně jakási Lenny Trčková (to je ta >vyartěná< pipina, co si vytáčela ty internety telefönem když si fönovala hlavu - viz blablabla z 11.10. - a docela by mě i zajímalo, co ví o muzice a všech těch kulturních protagonistech vůbec, kteréžto se zde snaží moderovat, například ten jazz ji zjevně nebaví... - nepochybně v čé tečce veřejnostádní "výběrové řízení" roku, doufejme že má kolem sebe mraky vytrendovaných poradců!) si zjevně polepšila, no uvidíme co do roka a do dne... Já teda rači budu chodit v pátek na pitek na pivo. Do rocku. Do dna. Tečka. - - - - - (Sledovány první pátky za nudy v Brně z důvodu dechové choroby, hodnocení po šesté části 15., komentář zde odzívnutý jako druhý - 14.10.2013)

• 7.10.2013  21:41

Poněkud crazy - snad i trošku žánr a jeho klišé parodující - nezávisláček coby muzikál o věcech sexuelních, manželských, rodinných, lidských... Ano, nejen newyorkští intelektuálové mají své problémy hodny inteligentně zábavného zpodobnění a ač děj vypadá z povrchu docela drsně a šíleně, Torturro ví co dělá, dámy v hlavních rolích jsou i ve svém věku nádherné a navíc je zde spousta skvělé hudby, ansámblu to ve zpěvu i v choreografiích šlape a při všem tom vlídně ujetém nadhledu se nakonec i najde nějaké to všelidské naučení... A jeden si zas až říká, kde se to v těch specifických umělcích jako je J.T. a jeho company bere, že... Nu, kdo na TO má... . . . Tak čest práci a kundám a ptákům a řitím a srdcím a duším klid... ;o] - - - - - (Poprvé viděno 6.10.2013 na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky v originálním formátu obrazu/, hodnocení 544., komentář zde jako čtyřiačtyřicátý - 7.10.2013)

• 6.10.2013  14:24

Popkultura pro jednadvacáté století? V tom nejlepším igitátorově smyslu slova - a nemusí to být nutně zrovna notně můj šálek čaje... Ano, "Audio Visual Experience" Doslova! . . . Tiše křičím, slepě zírám... - - - P.S. K poslechu a nahlédnutí zde: http://www.youtube.com/watch?v=LjcW8d0fEsE - - - - - (Poprvé viděno 6.10.2013 na YouTube, hodnocení 8., komentář zde emočně oříznutý jako první - 6.10.2013)

• 6.10.2013  13:31

Čirá krááása sloužící trošku i jako dokument té skvělé (hudební) doby a žánru nejen pro fandíky ale pro všechny ženy a muže s hudbymilným srdcem v těle... Koncert >srdcerváč< s nádherně sjetým Mistrem Leonardem a okouzlující partou pěven a kapelkou okolo. V sedmdesátém už byly tyhle hippiepárty zjevně trošku za zenitem, ale L.C. je zde prostě okouzlující a dobře je tomu tak, že byl Cohenův dobový repertoár takto koncertně zaznamenám na věčné časy a lví slávu. K tomu pár rozhovorů s účastníky i pamětníky a co víc si od takové edice (dvd v krabičce spolu s cd) přát? Bard je skvělý a tenhle filmek je ideální materií pro sledování s mladou duchovně spřízněnou přítulkyní v noci na lůžku - a nemusíte si před tím ani >něco< dávat! Nekecám... ;o] - - - P.S. Pro fandíky i hudebně pokročilé k nahlédnutí mimojiné třeba zde: http://vimeo.com/56002315 - - - - - (Poprvé viděno v časech letošních horkých prázdnin /evokujících při sledováních - jo, dal jsem si tenhle záznam s malými odstupy už několikrát! - léto sedmdesáté/ na dvd, hodnocení 4., komentář zde lehce pošetile adorující jako první - 6.10.2013)

• 1.10.2013  20:45
    Therapy, A (2012)

No jestli se svět >módes róbes< neobejde bez reklamy, tak to potom prosím nejraději právě takhle! Předpokládám, že honoráře za tuhle nepodbízivou taškařici tvůrci věnovali na ochranu chlupatejch fialovejch zviřátek... - - - P.S. Pro fandíky malé Helči a velkého Bena k pohle(a)zení zde: http://www.youtube.com/watch?v=bSafTdbkUek - - - P.P.S. Pomístním trápícím se odpadářům bych doporučil uklidňující kožiškovou kůru u nějaké té hebké terapistky t(e)rapičky... ;o] - - - - - (Poprvé viděno 1.10.2013 na Youtube, hodnocení 255., komentář zde hebce devatenáctý - 1.10.2013)

• 19.5.2013  01:45
    Přenašeči (2009)

Kterak bráši Pastoři nakazili se scénáristickou onánií a natočili režijně impotentní popkulturní blábol s neuvěřitelně pitomým chováním a planým žvaněním postav hlavních i vedlejších (ano, chápu že vyfejsovaní postpuberťáci potřebují sobě rovné hrdiny), plný faktických pitomostí a nelogičností (fakt mě třeba bavilo, jak si hrdinové osahávají nepochybně kontaminovanými gumovými rukavicemi po stém užití své ušmudlané tlamkové roušky a dělají jednu kravinu za druhou, aby teda just v tom mrtvém světě dalšího dne se ve zdraví nedožili), završený slzopudným závěrem, kde už člověk neví, má-li se smát nebo srát... . . . Vše pak pro našince umocňuje typicky debilní novácký dabing (ano, třeba chorohlasovou dabérku malé holčičky bych na místě střelil do hlavy, zdravá nezdravá všechno jedno) a celkově jalový zvuk v >českém znění< . Trošku jsem se tedy nechal zase jednou pošetile nalákat jedním svým místním >oblíbezným< "znalcem" žánru a dobře mi tak... °-/ . . . Padla zase jednou bída na čudláky! A víc už škoda zase slov, nejvyšší čas přenést se někam do lepší kultury... Howgh. - - - - - (Poprvé a naposledy viděno 19.5.2013 na >novácké přenosvizi< v jalovém českém znění a podivném formátu obrazu /no, 2,35:1 to tedy nebylo/, hodnocení 2945., komentář zde otrávený pisskulturním bacilem jako třistaprvní - 19.5.2013)

• 18.5.2013  22:56
    Po Jantarové stezce (TV film) (2013)

Hm, tak ještě že pan architekt vyprojektoval v plynosálu pro pana Světlíka velký světlík... ;-) . . . Formou vcelku fádní ale aspoň obsahem zajímavý filmek o stavbě, která sama o sobě je d.m.s.n. jen jedním obrovským klišé na téma, kterak "zacházet" s technickými památkami v tušašském pseudokapitalizmu. Docela by mě zajímalo, jací reální Ostravaci si celou tu krásu nakonec budou užívat (mmj. luxusní restaurace prý, hm, prý to Ostravě moc chybí...) a z jakých zdrojů (už vidím to fňukání že nejsou peníze na kulturu) se to celé bude provozovat. Tak ještě že se pan Pleskot nakonec po ramenou s panem továrníkem popleskal, držíme palce a těšíme se na pokračování v tom (jak pravil pan S.) "fjůčru Ostravy"... - - - - - (Poprvé viděno 18.5.2013 na >ostravackem prostoru< , hodnocení 7., komentář zde jako první - 18.5.2013)

• 18.5.2013  22:02
    Requiem za Detroit (TV film) (2010)

Jojo, za všechno můžou bílí sahibové a cyklisti. Američani si zpackali "americký způsob života" tím, že si nechali vzít svoje auťáky a začali jezdit v japonských hnidách. Černí bratři pak včas pochopili, že koks vynáší víc jak automobilový průmysl. A bude hůř milé děti, nevěříte? . . . Americký sen je prý mrtev. Nu, Američani si aspoň užili ta desetiletí tvůrčího reálného kapitalismu, že... - - - P.S. A že to zase zlehčuju? A že jsou furt ty krize?? A komu to všechno slouží??? . . . Amen. - - - - - (Poprvé viděno 18.5.2013 na >předsmrtném prostoru< , hodnocení 21., komentář zde se zívnutím jako třetí - 18.5.2013)

• 14.5.2013  02:22
    Banánové rybičky (TV pořad) (1999)

Prej se to celý jmenuje podle toho, že když si Halina vloží banán do jindy zahaleného místa, smrdí to pak prej po rybičkách... Kách... %-o . . . Jinak nechápu, proč se tahle samoha(li)na šmíra vyráběla a pořád recykluje v >televizi zahalené služby< , protože toto je pořad coby materie typická pro komerční (k)anály! Nebo chápu? Prachy že prej nesmrdí?? Tak pochcat rybu, banán dát sežrat opici a šlupku Halině pod nohy, to bude aspoň rána, chachachacha... °-/ - - - - - (Občasně nahodile nahlédnuto z plezíru na >zahálčivé jebničce< a jiné veřejnostádní žumpě, hodnocení kdysi dávno jen tak, komentář zde po jednom zase zcela vymarněném repete otrávený jako stočtyřiačtyřichcátý - 14.5.2013)

• 14.5.2013  01:31

Líbezný pohled na válku ve filmu, který formou ovšem vypadá, jako by byl natočen o dvacet let dřív. A nejen těmi postsynchrony a prapodivným zvukem vůbec. Jednomu to až připomělo (nejen tehdejší) neblahou barrandovskou tvorbu... - - - - - (Poprvé viděno 13.5.2013 na >beznadějném neslavném prostoru< /s původní zvukovou stopou a č. titulky v originálním (? - připadalo mi to ovšem jako nějaký podivný ořez - ?) formátu obrazu/, hodnocení 169., komentář zde jako třináctý - 13.5.2013)

• 9.5.2013  20:27
    Policajti z centra (TV seriál) (2012)

Jo, tak to je asi ňáký protikulturní spiklenecký centrum v čele s... Hotoví policajti z >ulice< a inšpektor Blbček v akci, hahaha... %-o . . . Hraje si to na herectví, snaží(?) se to hrát si na krimižánr, je to směšné a toporné, konverzačně blbé, typická šašskosolvinská televizácká šmíra v duchu výtoku peněz a současné kulturní impotence televize veřejné služby. Ale ono je to jedno, už je to naprosto jedno, jeden sráč vedle druhého, zdegenerovaní snadným bytím v čudlárenským sociálizhnusu... Škoda času, škoda slov... Pomáhej (si) a chraň (nás pámbů)... Tak pochcat šmíru a pisskultůře zmar! Nedohledím... - - - P.S. Ten poslední díl jsem teda dohleděl! Svatá ArtForie atrofovaná... 8-))) - - - - - (Nahlédnuto na >veřejnosrádní jebničce< párkrát nahodile, nedohlédnuto krom poslední apisssody nikdy, hovnocení 444., kokotmentář zde s pohrdáním jako čtyřiašedechcátý - 9.5.2013)

• 9.5.2013  19:07

Nu ano, není to tak šarmantní jako Veberova francouzská předloha, je to jí spíše jen inspirováno než coby ryzí remejk, je to prostě jiné - americké - a je to dobré! I když má film pár slabých a zbytečných scének a místy je děj tak trošku >na houpačce< , scénář je promyšlený a zbytečně se nepodbízí, herci hrají v mezích žánru výtečně civilně a jestli dát americkým diváckým >blbcům< komedii s pointou, tak d.m.s.n. právě takto. . . . A ty mausí >mrtvé obrazy< ? Geniální! Za ně ta čtvrá hvězda... - - - - - (Poprvé viděno v lehce stádněsvátečním dobrém rozmaru 8.5.2013 na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky v originálním formátu obrazu/, hodnocení 3249., komentář zde dvěstědesátý - 9.5.2013)

• 9.5.2013  18:25
    M.A.N.T.I.S. (TV film) (1994)

Svatá m.a.n.t.ákovino, černí bratři dělaj spasení lidstva (nebo aspoň jednoho města, ale to je nakonec jedno, že...) a nějakej čudlí debil Laneuvill vyrobil neuvěřitelně topornou slátaninu po vzoru bílých blablamanů a jiné žánrové veteše. Dívat se na to dá jen s černejma brejlema na očích a růžovým lízátkem v ústech na tu pachuť zmarnosti. Howgh. - - - P.S. Nějak se ke mně všechna ta "sláva komixového seriálu" za ta uplynulá desetiletí nestačila dostat. Nad účastí Sama Raimiho v této pitomosti dál bádat nehodlám. Každopádně >Řitní výtěr< coby vydavatel dvd se zase pochlapil. Kdo má disk k dispozici, přepněte si jen tak z plezíru občas na český dabing. Zavřete oči a... Pochcat. . . . Ani se nedivím, že se neprodané disky objevily ve výprodeji nejmenovaného obchodního řetězce. Jo, za to páďo mě to fakt nebolí, jenom škoda té ztráty času! - - - - - (Poprvé a naposledy protrpěno v lehce stádněsvátečním rauši 8.5.2013 na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky v originálním formátu obrazu/, hodnocení 45., komentář zde nečtverácky znechucený jako čtvrtý - 9.5.2013)

• 18.4.2013  13:43
    S Jakubem na rybách (TV pořad) (2005)

Ryba smrdí od hlavy a i na této realityšou dávno něco smrdí. Voda teče, po kamení pláče a víc už nemá cenu nad tím ztrácet čas. - - - P.S. Něco k věci také zde: http://www.csfd.cz/film/303950-rybi-legendy-jakuba-vagnera/ - - - - - (Občasně nahodile nahlédnuto v oněch onanových dobách na říčných tocích tušašské pisskultůry, hodnocení ex post 18.4.2013 po shlédnutí jiné Kubíkovy samohany /viz P.S./ 411., komentář zde s úšklebkem jako šestnáctý - 18.4.2013)

• 18.4.2013  13:15
    Rybí legendy Jakuba Vágnera (TV pořad) (2010)

Trpím s tebou Jakube %-] . . . Jedna hvězdička jen za ty genrové obrázky z různých krajin, za tu >samohanu< pak tak leda leklou mřenku do gatí. Tak ještě že se Kubík má tak pěkně veřejnopráv(n)ě, že si to tak všechno navzdory všem těm protivenstvím vybojoval a že si to teda za prachy nucených poplatníků >šašské rybovize< tak užívá. Ale dvd s jeho filmiky si nekoupím, jeho buzní hekání mě fakt nerajcuje a honím si raději u jiné pisskultůry... °-/ - - - P.S. A minutu ticha za Klárčina hafánka. Že by pro dobro věci zabili pejska? Nebo že by si z nás tahle parta už dělala nepokrytě prdel? Tak pochcat rybu... - - - P.P.S. A blbouni, uvědomte si, že tohle nemá nic společného s dokumentární tvorbou, natož s nějakým reálným dobrodružstvím! Copak nechápete, že je to povětšinou jen trapně markýrovaná >multikultiso.nic< realityšou? Kla(u)n Vágner se nažral a ryba zůstala celá, jen tu zase chybí ta realita a zůstala jen pachuť po rybině zasmrádnuté šou... - - - - - (Občasně náhodně nahlédnuto na >leklém sprostoru< , hodnocení po sumčím dílu 447., komentář zde s úšklebkem jako padechcátý - 18.4.2013)

• 17.4.2013  23:40
    Železný Golem (TV film) (2011)

"Množit se a žrát", jojo. Ještě že za to všechno zase jednou mohly "komoušský hnusný bestie"... ;o] . . . Tak tohle je třeba zapít (zabít ;-) pár zelenejma... . . . Jednu hvězdu tedy hlavně za ten nenápadný půvab staré školy animace, hotová >švankmajerovština< v can-am béčkové praxi... ;o))) - - - - - (Poprvé nahlédnuto z plezíru 17.4.2013 před odchodem na pár zrzavejch na noční >tv blabla.nd.off< , hodnocení 193., golemtář zde jako pětadvacátý - 17.4.2013)

• 17.4.2013  20:50
    Looper (2012)

Po skvělém rozjezdu jako by se R.J. zamotal ve své na první pohled dobře vymyšlené vlastní >logice< příběhu a po pár zbytečných odbočkách (zabití dalších dvou chlapečků atd.) nakonec zcela popřel celou pracně vybudovanou pointu, protože když se nakonec mladý looper na tom poli rozhodl zastřelit, nemohl se tedy předtím vrátit z budoucnosti a příběh by se nikdy nemohl stát, že... Ale co tady igitátor bude zase dělat chytrého, celé se to ovšem d.m.s.n. dalo uzavřít a vysvětlit daleko elegantněji a inteligentněji... (nebudu tady nikomu zadarmo radit pro případný remake...;-) ...a mě osobně tedy ten zbytečně pitomý a lacině slzopudně podbízivý moralistní závěr docela naštval. Tři hvězdy tedy za tu dopackanost a povzdechnutí, proč musí sebelepší nápad nakonec býti popkulturně podělán. Ani se neptám... - - - - - (Poprvé viděno 17.4.2013 na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky v originálním formátu obrazu/, hodnocení 13635., komentář zde jako tisícípadesátýšestý - 17.4.2013)

• 17.4.2013  20:30

Formou i obsahem notně stylizované politické dobrodružství dle historických událostí, mistrem Nicholsem popkulturně skvěle a zábavně přetavené tak, aby celou historii pochopil i červenokrký volič pana texaského kongresmana. Ano, takzvaný "komunizmus" byl hnus, ten expanzivně sovětský obzvláště (i když takoví Číňané či Kambodžané by mohli vyprávět, že...) a afghánská válka byla posledním svinstvem, do níž předperestrojkový S.S.S.R. zabředl. Ale jak pravil sám hlavní hrdina tohoto filmu v závěrečných titulcích - "...podělali jsme co jsme mohli..." a jak vidno, nepoučili se pánové z nejsvobodnější demokracie světa (z tohoto ni dalších konfliktů do nichž nějak v jakékoli víře jejich země zasáhla) dodnes. Není holt nad ten nezlomnej lidskej duch, že. Smutné... - - - - - (Poprvé viděno 16.4.2013 na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky v originálním formátu obrazu/, hodnocení 7016., komentář zde jako třistapětašedesátý - 16.4.2013)

• 16.4.2013  15:25

Makeš Kokeš převzal štafetu po svých předžurnálistech a pokračuje v cyklu ČT formou vcelku rovnoceně s kumpány - troška toho subjektivního plácání >očitých< svědků a etablovaných mudrlantů, nějaká ta fakta a informace převzané obecně z médií, zkrátka k problematice vcelku nic nového nepřinášející a i v možných odhaleních jen náznakově alibistický filmek, prostě jen další ryze rutinní >veřejnoprávní< práce pro práci na zaplácnutí hodiny vysíracího času dle zadání. Jojo, všichni všechno vědí, objevují "Pančovanou republiku" a koule a chlast se točí dál. . . . Ještě že igitátor už leta říká - "nepíte ty líhoviny", že. A netočte takové jalové >dokumenty< , obé škodí zraku a zdravé mysli obecně, po obou nakonec přijde jen kocovina... - - - - - (Poprvé viděno 16.4.2013 ze záznamu webu ČT, hodnocení 90., komentář zde bystrozraký jako čtvrtý - 16.4.2013)

• 16.4.2013  14:41
    Český žurnál: Rozezlení (TV film) (2013)

Tak jestli měl tento film ukázat, kdo všechno a jak je schopen i po sedmdesáti letech parazitovat na utrpení a tragédii nešťastných (ne, statečné opravdu nebyly, jen přišly jako slepé ke zkáze, tak už nechte jednou těch zbytečných propagandistických bolševických žvástů, na vážnosti to celé té smutné válečné historii stejně nepřidává!) Lidic a jejich mrtvých i přeživších občanů, nechápu proč to udělal tak >blbečkoffskou< formou. Ale je mi jasné, že jde zase o něco jiného, jen je třeba říct, že čudlárenský >idealizmus< prosmrádlý všelijakými podivnými zájmy a penězi stává se býti spíše ideál:liz:hnusem. Jakýsi rejžisejr Dušek pak jak vidno od pánů R. a K. zas tak daleko nepadl, asi jak ty hrušky z >památné< hrušně, které popadány nejspíš pietně hnijou kdesi na lidické pláni. Smutné téma, odporní protagonisté (napříč politickým i lidským spektrem), debilní film. Tak klid duším vyvražděných Lidic a pohrdání všemi těmi parazity, zoufalci z Post Bellum (zase by mě zajímalo, kdo a jak tu "neziskovku" živí) počínaje, všelijakým politickým šmejdem a šoubyznysovými >j.elitami< (hlevně bejt vidět, že, když erár platí) pokračujíce až šaškujícím zauzleným střevem M.D. (ten kec o urně myslím jasně ukázal, co je to za ubožáka) konče. . . . A tak by si igitátor taky jen tak idealigisticky i bez sluchátek zakultůrnil: Bez Remundy, bez Klusáka, nově Dušek za čudláka... Howgh. - - - - - (Poprvé viděno 16.4.2013 ze záznamu webu ČT, hodnocení 82., komentář zde pietně zhnusený jako desátý - 16.4.2013)

• 16.4.2013  13:03

Ani jednu, ani za to kouzlo nechtěného... Jo, díky téhle propagandistické srajdě našinec hnedle lépe ví, zač je toho u čudlárny loket. Někdo za osmset, někdo za třista, někdo zadara, hahaha... Doklad spíše o stavu >umělecké fronty< v Čechách, prodejné pánům odkudkoli, doklad o stavu téhle společnosti a jejího >žumpenelitariátu< , doklad však výsledkem typicky >klusremundím< a formou hnusným a laciným... . . . Jojo, tak Eman je na Hradě a Karel do hoven zajel. Tak kluci, rychle prolézt správné kaďáky, co by ta naša >dokundamentální< tvorba bez vás byla, že... Nemůžu si totiž pomoct, ale dvojka K & R svou tvorbou do té žumpy úžasně zapadá... °-[.. - - - - - (Poprvé viděno 16.4.2013 ze záznamu webu ČT, hodnocení 258., komentář zde s nutkáním zvracet jako sedmatřicátý - 16.4.2013)

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66