V Berlíně (2009)

Zajímavé téma, ale jinak >nuda v Berlíně< ;o) - - - P.S. Tak hlavně, že je na konci titulků zase hafo logíček, že... Nejni nad tu >závislost na nezávislosti<... °-/ - - - - - (Poprvé viděno 23.6.2011 na >berlínském prostoru< , hodnocení a komentář zde jako první . 24.6.2011)

Velké problémy (1986)

Lehce satirická absurdní komedie se spoustou vyvedených bizarních gagů a slovních i jiných fórků, vyrovnaně ovšem bojující s rovnoceným množstvím vaty a zbytečného tlačení na pilu... Škoda, mít to propracovanější scénář, mohla to být skvělá crazy komedie na obligátní téma >...s poctivostí leda zajdeš...< . . . %-)) . . . Ale tak na čvrtstoletí starou ne zcela hw typickou komedii si filmek ty tři hvězdy d.m.s.n. poctivě zaslouží... - - - P.S. Pozor ovšem! Musíte se na tu taškařici dívat tak jak ji tvůrci stvořili! Docela chápu ta zdejší nízká hodnocení po televizáckém dabingovém utrpení 4:3 někde na nováckém (k)anále... - - - P.P.S. Ta místní synopse coby >of.txt.dstrb.< je taky zase jednou pěkný blábol, P.F. samozřejmě nehraje žádného "nepohodlného manžela", je to přesně naopak, ale našinec už ví, že ty zdejší >obsahy< psané blby, co film neviděli ani z rychlíku musí brát s rezervou... Takže ignorovat pindy, sehnat originální film (ev. s titulky) a budete se ryze oddechově pohodově bavit... - - - - - (Poprvé viděno kdysi s trablemi na jakési tv, hodnocení po repete 23.6.2011 /na dvd s původní zvukovou stopou a originálním formátem obrazu/ 66., komentář zde jako šestý - 23.6.2011) - - - - - - - - - - Hm, tak den poté (24.6.2011) Mistr Falk umřel... :-{ . . . A není to želbohu žádná fligna... %-/ . . . Tak žádné trouble na cestě, milý Columbo! A ať se Vám to TÍM tam na Nebesách zase všechno vysvětluje... ;o)

Angst (2005)

Komu vane, tomu fičí! Severní vítr je někdy opravdu krutý. K někomu tedy, že... . . . Rozkošně bizarní podivnáček pro úzkostlivé fajnšmekry. A komu není shůry dáno, tomu vítr nenosí... %-) - - - P.S. Pro černobílé větroplachy k nahléhnutí zde - http://www.youtube.com/watch?v=pAH4klqLTXg&feature=relmfu - - - - - (Poprvé viděno v lehce větrnou noc 23.6.2011 na YouTube, hodnocení 45., s lehkou tísní na duši vyvanutý komentář zde jako čtvrtý - 23.6.2011)

Sólo pro... Terne Čhave - Speciál (2011) (koncert)

Cigánský bigbít v tom nejlepším smyslu slova! . . . A vůbec nevadí, že kluci už dávno nejsou nejmladší... ;o) . . . Znám je lehce, párkrát jsem je viděl naživo. Energovod bez ohledu na žánry, rasy a mediální zařazení! - - - - - (Poprvé viděno 21.6.2011 na >energovodním< prostoru, hodnocení a komentář zde jako první - 21.6.2011)

Český mír (2010)

Hm, Jarda s Fildou na píssu... Řekl bych to slovy starých dobrých Dg307 - "Hrdinové s páskou, hrdinové s maskou..." . . . A jaký je teda vy klucí konceptualistický VÁŠ NÁZOR? . . . Já vím, zase hovno z hovna vzešlo a nezachyceno ni radary ni chachary na úrodnou půdu jak vidno dopadlo. Ale tak aspoň jsme se zase jednou bobavili na cizí účet... Tak za to je ta jedna hvězda... °-/ - - - - - (Poprvé viděno 21.6.2011 na >českém prostoru< , hodnocení 1159., komentář zde jako stotřicátýšestý - 21.6.2011)

Náměstí Spasitele (2006)

Abych byl upřimný, mně subjektivně (narozdíl od některých zdejších četbou a opisováním >životnězkoušených< postpubertálních rádobymudrlantů - ahoj Marku, jak to máte u vás doma?) budou vždy milejší tyhle >hyperrealistické< - i když svým způsobem samozřejmě formou z principu mírně nudící (...jako v tomto případě třeba některé současné polské...) - filmy o skutečných problémech lidského žití, než rádobycosiřešící pitomě stylizované vyhláškované a stádu se podbízející kraviny tuzemské provenience. Nakonec - kolik rodin v našich končinách a poměrech skutečně řeší obdobné problémy, že... . . . P.S. A jaké z toho filmu plyne naučení? Žádné. Snad jen - když už ty věci jsou jak musí být, aby si lidi nedělali zbytečně ze života peklo... Ale raď babo ve chvíli, kdy je každá rada drahá... Spasitel zase nepřišel. . . . °-/ - - - - - (Poprvé viděno 20.6.2011 na >nespasitelném prostoru< , hodnocení 200., komentář zde jako čtyřiadvacátý - 20.6.2011)

Čínská kapitalistická revoluce (2010) (TV film)

Místy poněkud mýtutvorný a zdaleka ne vše zásadní popisující a kriticky analyzující film, každopádně ale pro jakýsi úvod do problematiky a jako roznětka pro další zkoumání díky své časosběrnosti základních fakt a událostí d.m.s.n. (až příliš) >korektně přínosný< dokumentární film. To je ale v tomto případě bohužel vše. Až trochu i nechápu, komu TO vlastně zase slouží... :-| . . . Byla by (JE!) totiž pošetilost nekriticky se domnívat, že čínští komunisté (a nejen maoisté!) by jen pomysleli na vybudování liberálně tržní >kapitalistické< společnosti. Se všemi k tomu potřebnými ekonomickými nástroji, nutnými osobními svobodami obyvatelstva a pluralitou politického systému. Až mě trochu děsí, proč tak málo si tohle naše tvrdou dřinou a staletími vývoje cepovaná euroatlantická civilizace nedokáže či nechce uvědomit. Tengův >kapitalismus< měl ke "kapitalismu" asi tak daleko, jako nacionální >socialismus< k "socialismu". O současném čínském ekonomicko-politickém modelu ani nemluvě! Důležitý byl, je a bude v Číně vždy jen ten boj o moc mezi jednotlivými stranickými špičkami a jejich klikami. A hloupý >starý svět< ve snaze o rychlé zisky podřezává >historicko-vývojovou< větev sobě sama. Víc nemá smysl zde cokoli řešit a vysvětlovat, přesahovalo by to naprosto rámec smyslu komentáře k filmu. Jen bych nakonec použil část jedné otřepané >našinecké< fráze ke svému skromnému bonmotu: "Liberálové bděte, ale probudíte se ze sna a budete plakat. Nebo už ani to ne!" - - - - - (Poprvé viděno /první i druhý díl/ 20.6.2011 na >čínském prostoru<, hodnocení 30., komentář zde jako třetí - 20.6.2011)

Andělská tvář (2001)

Červenou knihovnu vidím rudě, tahle materie však jeví se mi přímo poněkud nahnědlou. Míša Kuklová bývala milá kočička, Jura Pomeje pak přímo junák pompejský, jako herci však oba byli, jsou a na věky věků zůstanou poněkud unylí, byť ksichtěním a všelijakou tou >významovou< mimikou každý po svém nešetří... Přehrávání holt není herectví. U ostatního ansámblu raděj ani nemluvě. To, co stačí na debilně stádní seriály, pitomé televizní inscenace a pofiderní podbízivou filmovou produkci >ze současnosti< , prokáže se ve snaze o historický >velkofilm< býti značně problematickým. Zkrátka a špatně, kde to není, nenaděláš ničeho, že...°-/ . . . Troška je pak troškou větší než malou důkazem, kam řemeslně zjevně talentovaného tvůrce zavede ztráta tváře, přízemní lidská chamtivost, povrchnost, nesoudnost a snaha o mamon za každou cenu. Smutné. Hodně! . . . Víc to pak už zase nemá cenu řešit, andělu holt zakrněla křídla. Hezky frenšmensky řekl bych to takhle - "Budoár, majmázel Mazel, hrách hajzel na zeď házel". Čertoffská zadní tvář v praxi. Tak hlavně klídek a nohy v teple, že pane hrabě... Asi tak nějak... %-] - - - - - (Poprvé viděno /v ořezaném formátu obrazu/ kdysi pradávno jedním okem sem druhým uchem tam na >jakémsi< televizním (k)anále, hodnocení po obdobně prožitém náhodném repete 20.6.2011 na tv >nevacintama< 5588., komentář zde jako dvěstědvacátýdruhý - 20.6.2011)

Řím (2005) (seriál)

Po formou i obsahem skvělých úvodních titulcích už jen instantní televizní melánž, určená místo chleba a her povrchnímu diváckému stádu, jež o latinské civilizaci a věci neslyšelo ani z aventinského pahorku... . . . Ave! - - - P.S. Malá citace z anotace k dvd edici: "Výpravný seriál o lásce, zradě, o životě senátorů i plebejců a legionářů Vás ohromí velkolepou výpravou i kvalitním scénářem, krutými a krvavými scénami, v nichž se nešetří sexem, ale ani respektováním historických událostí na ploše šesti dvd." Blablabla... . . . Ha! Tak tím se myslím mnohé zase vysvětluje! Janus musí mít z téhle obětiny snad věčné vrtění... ;o] - - - - - (Sledováno nepravidelně v nedělní noci na >římském prostoru< /bohužel zase bez originální zvukové stopy s pofiderním č. dabingem/, hodnocení kdesi v čase mnohé, zívající komentář zde jako dvěstěpadesátýpátý - 19.6.2011)

Miluju svůj mobil a počítač (2010) (TV film)

D.m.s.n. jako jasný důkaz pro potvzení valné části pohledů a tezí obsažených v tomto >popularitním< dokumentárním filmku jsou >diskuzní< fóra a hodnotitelské a komentátorské anály téhle dadabáze... %-) Že to některým >masovým< užívačům přes tu hlavinku ani nemuselo moc přerůstat je pak už jen drobný detail, >vylepšující< můj výše zmíněný názor a tvrzení... ;o] . . . On totiž takzvaně chytrý smartfoun či rychlý web z blba chytrého ani bystého neudělají a že by sociální sítě vedly k nějaké vyšší socializaci stáda ani nemluvě... Jak dennodenně vidno je to spíše naopak a co si budeme namlouvat - ANO, ta SPOLEČNOST přes všechny nebývalé pokroky v rozvoji technologií stále více a více POVRCHNÍ!... °-/ . . . Však on nakonec ukáže ten čas, že. A taky (tvrdím JÁ!) - jednou se to té naší civilizaci celé dosere, věřte nevěřte, a je jedno, jestli za tím bude židovský spiknutí, putimkinoffský medvěd, duch MaaEskapáda, síajejenesejjůesej, katkolíci, ilumináti nebo jacíkoli jiní >bastráti< vedení nezlomným lidským duchem nebo jen pošahanými politickými a ekonomickými záměry. Víc se mi to nechce pitvat, Velký Blbý Bratr naslouchá... ;o))) . . . Howgh. - - - - - (Poprvé viděno 19.6.2011 na >cracklém prostoru< , hodnocení 33., komentář zde jako druhý - 19.6.2011)