• Romantický

Sin City - město hříchu (2005)

Na můj vkus možná trochu moc temné (v pravém i přeneseném slova smyslu :D), ale ta atmosféra byla zkrátka jedinečná. Hlavně se skvěle povedlo přenést tu "komiksovost" do filmu. Navíc moc dobré obsazení - jen mi bylo líto, že Josh Hartnett tam byl k vidění tak málo. Ale to dost vynahradili ostatní herci v čele s Brucem Willisem a Jessicou Albou. ~(4,0)~

Životní šance (2013)

Lidé v kinosále na tento film by se dali spočítat na prstech jedné ruky, zatímco v protějším sále, kde běželi Babovřesky 2, bylo očividně narváno. Přesto říkám, že snímky jako tento dokážou lidské duši nabídnout mnohem víc než nějaké připitomělé Babovřesky, a sama ani trochu nelituju, že jsem do kina šla právě na tento film. Nedal by se sice označit jako famózní, ani nevyniká hereckými výkony, ale zato je to milý britský snímek, který mnohým z nás může připomenout, jak důležité jsou sny a naděje a že by se člověk neměl vzdávat. Co inspirativnějšího si člověk může přát? ~(3,7)~

Vlk z Wall Street (2013)

Jak napsal Pomo, současně cool i přízemní. Ten materialistický svět má svůj styl a ve tříhodinovém filmu dokáže vážně pohltit, ale na druhou stranu se z té nehorázné povrchnosti a hlavně explicitně zobrazeného sexu/nahoty budou někteří lidé na sedadle kina ošívat. Ale i to je možná dobře. Překvapilo to jako film a překvapil hlavně DiCaprio, který to zahrál úžasně - skoro mám pocit, že se tenhle chlápek rok od roku herecky pořád zlepšuje. No a místy to samozřejmě dost pobavilo, na čemž měl podíl nejen Jonah Hill. Vlk z Wall Street rozhodně stál za zhlédnutí v kině. ~(4,3)~

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Shrnula bych to jako pěkný film o dospívání, s tím spojených problémech a nezapomenutelných chvílích v životě, kterých určitě každý z nás aspoň pár má... Původně jsem si chtěla přečíst knížku a pak teprve vidět film, ale nějak se mi to nepovedlo. Každopádně, za zhlédnutí jsem ráda a ke knize se snad někdy taky dostanu. Logan Lerman i Emma Watson byli ve svých rolích sympatičtí, plus na tom byly podobně i ostatní vedlejší postavy (trošku překvapilo obsazení Paula Rudda). V mnoha ohledech to byl zkrátka s citem natočený film, který bych leckomu doporučila. ~(4,1)~

Zmizení (2013)

Z žánru krimi dramat se tenhle film řadí mezi ty povedené. Atmosféra by se dala krájet a navíc se zde nesetkáme s naprosto předvídatelným dějem. Celkově to však nejvíc táhne herecký výkon Hugha Jackmana a samozřejmě taky Jaka Gyllenhaala. Se slabším hereckým obsazením by to asi nebylo úplně ono. ~(4,0)~

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Originalita spočívá v tom, že herci hrají sami sebe a v podstatě si sami ze sebe dělají srandu (což podle mého nedokáže každý herec). Čím lépe herce, kteří zde hrají, znáte, tím lépe, protože se budete o to víc bavit. Já osobně neznala všechny, kteří tam hráli, ani jsem nebyla úplně v obraze ohledně některých filmů, které tam zmiňovali, ale dokonale mi tam stačil James Franco, Jonah Hill, Michael Cera, Emma Watson a Rihanna, a v kině jsem se bavila výborně. A to i přesto, že nejsem právě fanoušek "fekálního" humoru, ke kterému to dost inklinovalo. Ale byla to vážně dost sranda, plus s hodně překvapivou scénou na konci, kde se objevili ti, jejichž "návrat" bych vážně nečekala - to se povedlo! ~(3,9)~ Pozn.: Mé jubilejní tisící hodnocení na ČSFD!

Searching (2013)

Černobílý lyrický film beze slov. Pěkné a jistým způsobem uklidňující. Ale co si budeme povídat - na kráse tohohle krátkého filmečku se samozřejmě hodně podílí Selena a její kukadla. ~(4,0)~ Podívejte se zde: http://youtu.be/JsJZDxR5ZDI

Gravitace (2013)

Příběhově nic převratného, ani konec nebyl moc originální. Tady jde ovšem o něco jiného, protože takový pohled na vesmír a útrapy, se kterými se tam jak zkušený tak nezkušený kosmonaut může setkat, tady v podstatě ještě nebyl. Takže svým způsobem je to originální - ne příběhem, ale formou a zpracováním. A v IMAXu ve 3D celý ten pohled na vesmír a na všechny efekty a detaily o to víc vyniknul. Nejsem fanouškem 3D, ale tenhle film je pro 3D formu doslova stavěný. Škoda jen, že krom té efektní propracovanosti mi v hlavě z toho filmu nic moc nezůstalo - něco podobného se mi stalo už i u Avatara (kterého jsem tehdy hodnotila velmi krátce po zhlédnutí, tedy ještě v takové nadšené euforii), tentokrát jsem si nechala hlavu trochu vychladnout, než jsem se rozhodla hodnotit. Takže hodnocení dopadá takto. ~(3,7)~

Rjóteki na kanodžo (2008) (seriál)

Mnozí znají původní korejský film (případně i komiks) a někteří snad i ne úplně povedený a "sprostě okopírovaný" americký remake. V tomhle případě se ale o svou verzi pokusili Japonci. Remakování obecně nijak nepodporuju, ale je pravda, že oproti Američanům to Japonci nevzali jen tak jednoduše přes kopírák, ale udělali z toho tak trochu svůj příběh, který rozkouskovali do jedenáctidílného seriálu. Příběh má sice základ stejný a našlo se i pár motivů, které se objevily už v původním korejském filmu, ale jinak se děj odvíjí dost jinam, vedlejší postavy jsou taktéž naprosto jiné a asi bych to shrnula tak, že ve výsledku to dělá úplně jiný dojem než původní "My Sassy Girl" - i když nápad zkopírovaný, výsledek je tak nějak čistě japonský. A podívaná je to docela příjemná, i když ne nijak strhující. Některé humorné situace jsem si navíc dost užila. Co mě ale nakonec přesvědčilo zvednout hodnocení aspoň na slabší čtyři hvězdy, byla část příběhu, která se odvíjela kolem sedmého/osmého dílu, kde některé scény byly tak krásně dojemné, že můj smích z předchozích dílů naopak vystřídalo pár slz. A ne všechno dokáže být tak dojemné, aby mě to rozplakalo, takže tohle pro mě bylo takové hezké plus. Škoda jen toho konce, který byl spíš slabší a ne moc zajímavý. ~(3,6)~

Stážisti (2013)

Další z filmů viděný na palubě letadla společnosti Lufthansa. Byla jsem ráda, že byl ve výběru zrovna tenhle, protože jsem ho už předtím chtěla vidět. A zklamaná jsem rozhodně nebyla. Je to sice v zásadě klasický příběh o dvou ňoumech, kteří nakonec ke štěstí přijdou, ale zajímavý ho činí právě to, že je zasazený do světa Googlu, do světa nových technologií a inovace, a taky do světa, kde se pohybují geniální mladí lidé. Což pak činí dvě hlavní postavy v podstatě Alenkou v říši divů. A právě z této situace jsou čerpány skoro všechny vtipy. Rozmýšlela jsem se, jestli tomu nedat tři hvězdičky, právě kvůli té naprosté předvídatelnosti celého filmu a nulovému překvapení, ale nakonec dávám aspoň slabší čtyři díky některým dobrým hláškám a taky narážkám na jiné filmy/kultovní příběhy. PS: Viděno v originálním znění (říkala jsem si, že mám štěstí vzhledem k tomu, že předtím to u nás v kinech z nějakého důvodu běželo jen s českým dabingem, který mě dost odpuzoval). ~(3,6)~